Autor Subiect: Vand geamantane vechi  (Citit de 3405 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Vand geamantane vechi
« : Mai 02, 2013, 06:40:31 pm »
Un mosulet vecin cu mine, m-a vazut acu ceva vreme ca montam portbagajul la Trabant (trebuia sa aduc ceva, ca nu umblu cu el montat) si imi zice ca pe vremea lui, pe portbagaj punea geamantane de alea mari si pleca cu un prieten la mare. Daca nu vreau sa imi vanda 2 geamantane noi noute. Nu ma interesa dar a tot insistat pana m-am dus sa le vad. Nu sunt chiar atat de noi noute dupa spusele lui dar arata destul de bine, facand abstractie de tona de praf de pe ele, insa nu sunt rupte sau altceva. Asa ca le-am adus in curte, am facut poze si vi le arat si voua.
Eu nu am ce face cu ele, si nici nu am de gand sa le cumpar. Mi-a spus sa intreb colegii din forum poate e cineva interesat de ele, asa ca le-am pozat si le scot in numele lui la vanzare.

< "Pret, dati si voi cat vreti si cat credeti ca face, nu o sa fac avere cu ele dar parca nu ma lasa inima sa le dau de pomana la cat am dat pe ele in tinerete " > am incheiat citatul.

 scrieti aici care e interesat si eu transmit mosului. Nu e scartar dar nici nu vrea sa spuna pretul. Cred ca lui i se pare ca detine o comoara rara =))

Daca e cineva interesat de ele sa zica.

Na, ca sa nu zica mosu' ca nu am vrut sa il ajut sa le vanda

ala mare nu are manerul, dar are cingatioarea aia de jur imprejur

Cred ca sunt bune pentru cei care vor sa participe pe la parade sau alte chestii retro, sau cei cu masini rat-lock =)))


Offline sorentobz

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 151
Re: Vand geamantane vechi
« Răspuns #1 : Mai 02, 2013, 07:31:26 pm »
Le-as lua eu, dar nici nu stiu cat sa ofer pentru ele.  :icon_shaking2: