Autor Subiect: Salut!  (Citit de 4752 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Salut!
« Răspuns #15 : Martie 21, 2017, 09:40:45 pm »
Nu mă plictisesc eu așa ușor... O fi puțin haios ce am scris pe acolo, dar ideile sunt bine gândite, chiar dacă oamenii cărora le-am povestit de-astea mi-au zis ori că am niște tendințe înalte, ori că va fi prea greu, ori au făcut caterincă... :violent1: dar nu mi-am pierdut ideile, doar le-am îmbunătățit. Știu că e de lucru serios, dar nu cred că are rost să treci prin viață dacă nu faci ceva bun, remarcabil, prin care să schimbi ceva, oricât de puțin. Ideea este să muncești pentru acel lucru. Știu că nu pare un discurs de 13 ani, însă asta am învățat cu olimpiadele și concursurile la școală: nu trebuie să renunți de la primul eșec, sau să zici „e prea greu pentru mine”, ci să muncești pentru a ajunge unde vrei. Și am experiență, cel puțin în mediul școlar. :angel8:

Offline vidicanpetru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 281
Re: Salut!
« Răspuns #16 : Martie 21, 2017, 10:21:02 pm »
Dragă Matei, mă bucur să aflu că te pricepi ,,cu școala” și te asigur că te vei pricepe și ,,cu Trabantul”. Te susțin și te încurajez. Nimic nu este imposibil dacă vrei cu adevărat. Îți doresc succes.

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Salut!
« Răspuns #17 : Martie 25, 2017, 10:25:41 pm »
Așa zic și eu. :angel8: Dar trebuie să vrei cu adevărat...se aplică expresia „cu răbdarea muți și munții” , sau „dacă am avea credință căt un bob de linte, am răsturna munții„. :sign13: Dar trebuie ca lucrurile să fie bine gândite, altfel „buturuga mică răstoarnă carul mare”. :icon_thumleft:

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Salut!
« Răspuns #18 : Mai 13, 2017, 09:01:28 pm »
Azi am circulat prin oraș, și am văzut destul de multe mașini vechi. Vreo trei Trabanturi, unul combi înfășurat în folie de plastic (probabil husa), și o Lada roșie, cu grilaj de bagaje pe capotă, în zona Casei Poporului. Bine zicea cineva că prin București sunt o mulțime de mașini vechi, trebuie doar căutate. De la o vreme asta fac, când merg prin oraș mă uit după mașini vechi. Acuma, că s-au dus tezele, mă voi putea achita de niște datorii, cum ar fi să-mi prezint machetele, sau să pun poze cu Trabi-uri din zonă, și altele. :toothy10: