Autor Subiect: Articole din ziare  (Citit de 19376 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: Articole din ziare
« Răspuns #1 : Mai 13, 2011, 12:21:50 pm »
In primul rand este un lucru nu trist ci tragic imi imaginez oare cum pot alesi nostri sa mai manance dar minte sa mai ironizeze poporul vazand astfel de cazuri dar ca de obicei la noi se poate.Eu mi-am pierdut speranta ca aceasta tara isi va mai reveni curand.Dar sa revenim ,de aici si concluzia pentru acest batran, trabantul ii va fi prieten pana la moarte amandoi avand aceasi soarta tragica mare pacat.Oare modul acesta de tratare si impingere a poporului la traiul in mizerie nu este tot o forma de genocid ,dupa mine eu cred ca da insa nu prin brutalitate ci prin diplomatie.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Angel 5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 527
  • IFA-VW Powered Trabant
    • Trabant 1.1 Blog
Răspuns: Articole din ziare
« Răspuns #2 : Mai 14, 2011, 12:03:35 am »
Eu sunt mai rece/dur de fel si ma intrebam inainte sa deschid articolul: "Cum de locuieste acel batran de atatia ani intr-o masina?"

Am deschis articolul si tot nu am aflat exact ce urmaream pentru ca citim asta:

Citat
Aristidi Milea a avut un accident, în urma căruia a rămas paralizat de la mijloc în jos. După această lovitură puternică, a mai primit una: soţia l-a părăsit la scurt timp.

Daca sotia la parasit doar pentru a ca avut un accident, o bila foarte neagra pentru ea. Dar casa? A plecat cu tot cu casa sau cum?

mai citim:

Citat
A vrut iniţial să meargă la un cămin, însă dorinţa lui de libertate a fost prea puternică.
"Decât să mă duc la azil, mai bine stau aici încă 50 de ani".

si mai citim si asta:

Citat
Bătrânul trăieşte din pensia de 780 de lei, cu care susţine că se descurcă

Si va asigur ca cu acea pensie ar fi fost primit bine mersi la orice camin. Dar nu, el nu vrea...

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Articole din ziare
« Răspuns #3 : Mai 14, 2011, 12:17:08 am »
Si mie mi se pare tras de par articolul (de aceea nu am scris nimic-pana acu') . Insa SINCER ... ganditi si voi ... cum sa stai 17 IERNI (la macar - 5 celsius) . E cam la bahula articolul  - adica au luat ce au vrut de acolo. Parca nu am fi obisnuiti cu media din RO  :violent1: In fine ...  POATE MA INSEL... si zic aiureli. ORICUM totu' e cam varza pe la noi ... asa ca ---  :violent1:
PS  are jenti din alea RAREEEE cu capac !!! oare nu le da la schimb ?  :sign13:  ;D
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: Articole din ziare
« Răspuns #4 : Mai 14, 2011, 12:36:41 am »
Ba dar sunteti de belea ala saracu trage sa moara si voi vreti sa il lasati fara roti glumeam evident.Acum sincer a-ti vizitat vreunul un azil de batrani de vorbiti,eu da si azil si orfelinat dar sa vb de azil.Din ce stiu eu fiecare batran ce doreste sa stea intr-un azil trebuie sa aiba pensie acum ca toata pensia sau doar un anumit procent ii este oprita contra serviciilor oferite nu stiu .Insa un lucru este cert nu este raiul pe pamant acolo cei mai fericiti sunt cei ce se pot deplasa restul dumnezeu cu mila,si acum sincer decat sa stai inchis acolo psihologic vb voi a-ti sta acolo si a-ti da pensia statului roman dupa atatia ani de munca ca la batranete sa mancati orez cu lapte si o felie de unt cu marmelada iar angajati sa plece acasa cu sacosile pline de mancare din pensia voastra ,ma rog adevarul e undeva la mijloc insa eu nu as accepta ideea.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Articole din ziare
« Răspuns #6 : Ianuarie 13, 2012, 11:10:44 am »
ce chestie, deci garcea nu are voie practic sa de-a drumu "la web" daca tu nu iti dai acordul "expres si echivoc". interesant

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Articole din ziare
« Răspuns #7 : Ianuarie 13, 2012, 12:44:57 pm »
da' daca io stau la semafor in masina si camerele de supraveghere de pe stalp ma filmeaza, in masina,   e legal?
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline mircea_storm

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 305
Re: Articole din ziare
« Răspuns #8 : Ianuarie 13, 2012, 01:04:35 pm »
atata timp cat nu sunt facute publice, se pare ca da...e legal.. stiu ca a fost un proces, in care un nene cu o super masina a fost oprit de politie.. pt viteza.. a facut contestatie si la tribunal, cand au aratat poza, asta era in masina cu amanta... a vazut nevasta si a divortat.. tipul, ulterior, a dat politia in judecata pt prejudiciu de imagine (ca daca nu vedea nevasta nu divorta) , si ghici ce ? a castigat, ca in poza nu trebuia sa apara decat el.. celelalte persoane trebuiau scoase....

asta cu camerele, e gandita, daca faci vre-o infractiune..sa poti sa fi identificat.. ca nu se fac publice aceste imagini..
Revin eu...lasa mesaj

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Articole din ziare
« Răspuns #9 : Ianuarie 13, 2012, 02:11:36 pm »
pai si ce, cele filmate din masina politiei sunt publice? nu cred...

acum, nu ca tin partea politiei, dar mi se pare ...ipocrizie din partea celor care zic ca politistii sunt prosti, corupti, etc dar cand se incearca ceva in directia asta, ii invoca partea cu drepturile omului....
nu prea merge sa le ai pe toate...si cu dansa-n-transa si cu sufletu'n rai...
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline poker

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 330
  • în largul meu...
Tel. 0721 619736

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Articole din ziare
« Răspuns #11 : Martie 18, 2012, 12:36:18 pm »
Mda, daca este mare iubitor de Trabanturi, nu le-ar abandona asa. Nu poti, atunci ai grija de unul si gata. In rest poezie, cancan, etc. :glasses9:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Articole din ziare
« Răspuns #12 : Martie 18, 2012, 07:42:09 pm »
Articol cu MULTEEE greseli de informatie ! In plus il siu pe acest domn...am stat la bere cu el.Ai  stiu masinile ... am trecut pe acolo - DE MUUUULTE ORI. Inca o data ... media de 2 bani face articole  :thefinger:( si io' nu arat chestia asta oricum).(masina de carton sa faca dricu' lu' maicasa' )
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Articole din ziare
« Răspuns #13 : Martie 22, 2012, 12:32:26 pm »
http://observator.a1.ro/eveniment/55-de-ani-de-la-fabricarea-primului-Trabant_56987.html#

Le aratam si noi Duminica! :D Mai ales ca o sa fie mai multa presa ca de obicei. Deja la Radio Romania Actualitati se da pe post invitatia pentru Duminica (am dat zilele trecute un comunicat de presa)  :hello2: