Autor Subiect: Surorile lui traby  (Citit de 2120 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline nello

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 190
Surorile lui traby
« : Martie 16, 2013, 12:09:05 am »
In 2012 am devenit posesorul unei dacii 1300 din 1982 ,pe care vreau sa o pastrez in stare originala. Ii multumesc lui Baxy ptr ca el s-a ocupat de cosmetizrea masinii si de reparatiile necesare

« Ultima Modificare: Martie 16, 2013, 12:15:07 am de nello »

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953
Re: sora lui traby
« Răspuns #1 : Martie 16, 2013, 12:24:08 am »
Chiar ieri am auzit de la Baxy că a terminat Dacia (acum urmează Trabantul), maşina arată super bine, este 100% originală, revizuită cu multă răbdare şi dăruire, cum ne-am obişnuit de la Baxy.
Nello, nu ne spui ce planuri ai cu maşina, ajunge în Suedia, râmâne aici la Mureş?

Offline nello

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 190
Re: Surorile lui traby
« Răspuns #2 : Martie 16, 2013, 09:32:49 am »
Cu siguranta ca masina  o sa ramana in TG-Mures.Cred ca nevasta o sa innebuneasca la propriu daca mai aduc si Dacia in curte ,deja avem discutii despre numarul de masini .Caut  ptr "verzaciune" un garaj ptr ca nu se va circula cu ea-eu sunt in Romania cam 2-3 saptamani pe an  ,asa ca nu prea o sa fie timp ptr "verzaciune"
Cat despre calitatea lucrarii executate de Baxy-jos palaria.Stiu cum lucreaza si de-aia las masinile pe mana lui,are o rabdare de pescar care impreuna cu experienta fac ca lucrarile facute de el sa fie de calitate.