Autor Subiect: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant  (Citit de 7946 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« : Aprilie 18, 2015, 10:22:46 pm »
DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #1 : Aprilie 19, 2015, 08:23:12 am »
VIELEN DANK HERR GUSTERIAN :thumbsup:De aproape un an ma rog de Horatiu sa-mi dea numarul acesta de telefon si adresa,de s-o fi gandit ca nu-s decat opt luni si mai pot astepta un pic pana la urmatoarea intalnire de la Covasna. De preturi nu aveti idee?

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #2 : Aprilie 19, 2015, 09:46:48 am »
2.000 Ft. = aprox. 30 ron prg.superior , acelasi semicontraaripa , filtru aer 590 Ft. = 8,6 ron , chedere usa 2400 Ft.= 35 ron . Eu cam astea am luat.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline horeacostea

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 84
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #3 : Aprilie 22, 2015, 10:15:26 pm »
E posibil sa gasesc aici si ambielaje?
Trabantul este o jucarie si trebuie privita ca atare

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #4 : Aprilie 23, 2015, 06:58:39 am »
Preturi foarte bune conasule !Da eu cum ma inteleg cu vanzatorul ,ca stiu maghiara de ma dor mainile ?Cam intr-o saptamana plec in Germania ,la intoarcere de-o ramane ceva gologani ,trec pe acolo sa-mi iau cate ceva maruntele.                                                                                                                                                       Daca aveti ceva de dus in Germania in zona Bavariei ,va pot ajuta .

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #5 : Aprilie 23, 2015, 10:44:01 pm »
Pai , cu intelesul e siiiimpluuu de tot (gratie tehnologiei) - faci poza la piesa,cu smartass-phone si o arati la Nea Gyuri. La fel , sunt aplicatii (currency - convertor valutar) si gata vrajeala. A

ambielaje au la schimb dar calitatea e .... cum e ... sunt discutii pe forum. Sa nu poluam topic magazine cu astea  ;)


AAA ... ATENTIE ....  sa ai/aveti forinti la voi ... ca nu ai impresioneaza prea mult epuroii
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #6 : Aprilie 26, 2015, 08:40:12 am »
Am patit-o cu forintii ,nu mai ma pacalesc .Acum trei ani ma intorceam din Germania ,prin Austria fac pauza ,cand sa plec verific uleiul la motor ,surpriza uleiul sub minim ,cel mai ieftin ulei 15w 40 ,23 de oiro ,ca astia n-au euro si zic astia au luat-o pe aratura ,s-au dus cu preturile catre Danemarca ,las ca-mi iau din Ungaria de la pretinii nostrii.Ajung in Ungaria ,prima statie MOOOOL ,URA !!!Ma uit la raft ,uleiul pretios ma astepta , fac un calcul repede, aproximativ 3,5 euro ,bravo tovarasi !Le aratam noi capitalistilor ,mama lor.Dau fuguta la ghereta sa -mi schimb banii,inchis .Normal la 2 noaptea ,frig de ingheta pietrele ,Pisti baci dormea pe undeva ,las ca o sa cumpar cu euro ,intind o hirtie de 5 euro caseritei ,ea se uita la mine si-mi zice ca face 7 euro,si ii arat un calcul pe hirtie ca face 3,5 euro ,ea nu 7euro,mai ma uit odata la ea si -i zic in romaneste ,i-ai stati-ar in gat!Asadar ,adaugati in ghidul vostru de calatorie ,in Ungaria se cumpara cu forinti.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #7 : Aprilie 26, 2015, 06:20:32 pm »
Asa e peste tot, chiar si la noi, strainii care cer sa plateasca in euro si nu stiu valoarea leului sunt tepuiti la greu.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #8 : Aprilie 27, 2015, 06:41:40 am »
Ai perfecta dreptate ,au si ei jigodiile lor, cum le avem si noi pe ale noastre.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #9 : Aprilie 27, 2015, 02:04:45 pm »
Eee stai calm ca si straini o cauta ,nu_s sfinti si de cele mai multe ori o cauta  cu lumanarea facand pe superiorii si ironizand romanii,incep sa iti spuna ca suntem saraci fata de ei,rad de tramvaiele vechi, de  faptul ca am fost comunisti sugerand ca suntem innapoiati.Pe 24 dec imi spun doi americani ca a doua zi pe 25 e craciunul ,eu zic da dar tot pe 25 dec romanii l_au omorat pe Ceausescu ,iar ei au spus razand foarte bine atunci e mai ok voi aveti un mativ in plus sa va bucurati.Mi s_a parut tare josnica afirmatia ,plus ca fata de romanii in general strainii sunt foarte galagiosi ,rad a prosti foarte zgomotos la orice gluma seaca,in schimb ce imi place la ei e faptul ca sunt foarte creduli si odata ce s_au dat la vorba si ii atragi in capcana ii pacalesti foarte usor.Am un mare respect pt veteranii nostrii de razboi  am luat cativa fara sa le i_au banii pe cursa chiar de era scurta ori lunga ,dar cand vine vb de straini aroganti devin demon.
« Ultima Modificare: Aprilie 27, 2015, 02:11:12 pm de alex giani »
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: DEBRECEN (HUN) - magazin piese Trabant
« Răspuns #10 : Aprilie 27, 2015, 04:37:28 pm »
== END OFFTOPIC ==
subiect blocat. Succes  ;)
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan