Comunitate > Prezentare membri

Trabantul, valoare sentimentala

(1/2) > >>

Stefan Muresan:
Salutare tuturor
Ma numesc Muresan Stefan sunt din orasul Baia Sprie (10 km de Baia Mare) si am Trabant din 1997, l-am primit la 18 ani de la parinti. Masina a fost a lui tata din 1988. Deci suntem o familie de trabantisti (din tata in fiu). Multe amintiri frumoase ma leaga de ea, si de aceea nu doresc sa o dau. Iubesc aceasta masina, cu toate ca nu prea am timp sa ma ocup de ea, masina a stat in garaj aprox. 12 ani, iar acum m-am hotarat sa o reabilitez, si prin conjunctura faptului ca lucrez la un service. Momentan incerc sa intocmesc o lista de necesar si sa caut o sursa de piese. (daca ma puteti orienta in acest sens). Masina e pe 12V cu aprindere clasica, si as dori sa o transform cu o aprindere electronica, dar nu prea stiu daca e posibil, iar daca se poate, ce contine acel kit (astept ajutor de la dumneavoastra). O alta problema cu care ma confront este ca masina e radiate din circulatie, si cum as putea-o repune in circulatie, (recarosare?, cumparare acte?).
Astept cu nerabdare sfaturile si sugestiile voastre.
Scuze pt. greseli, daca sunt, este prima interventie in acest grup.
Sa aveti o saptamana frumoasa.

Viorel Balmez:
Radiata de la politie? In ce baza (dezmembrat, furat, etc.)?

remi:
Vorbești cu cel care a radiat-o, să o cumperi de la el, apoi o înmatriculezi pe numele tău.

Viorel Balmez:
Daca a fost radiata de la politie in baza unui document de distrugere (REMAT), atunci nu mai poate fi reinmatriculat.

Stefan Muresan:
Radierea s-a facut la cerere.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă