Autor Subiect: Impresii Traby Trip Medias 2018  (Citit de 2185 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline marius

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 18
Impresii Traby Trip Medias 2018
« : Iunie 02, 2018, 10:26:34 pm »
Așteptăm impresii păreri recomandări ( bune și rele ) și nu in ultimul rând poze. ;) Mulțumim pe aceasta cale încă o data celor prezenți

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Impresii Traby Trip Medias 2018
« Răspuns #1 : Iunie 03, 2018, 05:06:42 pm »
Mie mi-a placut,  felicitari din partea mea.  Mai putin treaba cu canionul,  dar per total eu zic ca a fost ok.  Multumesc.

Offline stefan.harabor@gmail.com

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Impresii Traby Trip Medias 2018
« Răspuns #2 : Iunie 07, 2018, 08:12:51 am »
Un trip foate reusit, locuri foarte frumoase, vreme buna, totul a fost conform asteptarilor mele. Plimbarea cu drezina a fost exeptionala. Astept cu nerabdare urmatoarea untalnire. Mii de multumiri organizatorilor!!!
Tel: 0720849736

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: Impresii Traby Trip Medias 2018
« Răspuns #3 : Iunie 08, 2018, 09:27:25 am »
Ei,da ,intradevar o altfel de intalnire!O calatorie de trei zile prin locuri ce nu ne gandeam sa le vedem curand.Ocazia perfecta.Foarte frumoasa intalnirea ,gandita  altfel ,menita sa te scoata din din acea stare de ghiftuire specifica intalnirilor stationare,chiar surprizatoare .
   A fost aproape ca o calatorie in timp ,fiecare dintre noi imaginandu-ne ca am fi fost locuitori ai zonei din anii apusi.Ce-i drept, eu mi-am imaginat ca sunt un sas mustacios,ursuz si taciturn ce duc slaninile proaspat stampilate in podul slaninilor.Apoi acea senzatie ce ti-o da turnurile de aparare,gandindu-te ca de acolo ai sa vezi tot si nimic n-are sa-ti scape.Hoardele salbatice ,n-au decat sa incerce.
    Canionul ne-a placut tare mult ,desi drumul parcurs pana acolo  nu anunta nimic spectaculos.Un loc  minunat creat de Dumnezeu si oferit oamenilor ce pot si-si fac timp sa se relaxeze.O mica parte din Creatie.Cine stie cate locuri din acestea or fi in tara asta ,in timp ce noi stam cu gandul la nisipurile  prietenilor din sud?
 Cetatea de la Slimnic ,iarasi un loc incarcat de istorie ,despre care ,spre rusinea noastra ,n-am stiut mai nimic.Aici cu siguranta v-om reveni .Seara de duminica petrecuta la pensiunea Bradul din Porumbacu a fost la fel de frumoasa ,prilej de discutii amuzante si planuri ce au sa ne tina ocupati pana la urmatoarele intalniri.
 Apoi ,Castelul de lut,locul unde mesterii s-au intrecut si au creat o parte de poveste , ce-o poti gasi in ochii fiecarui copil. De aveti copii ,vizitati locul acesta .Noi l-am prins in zi de sarbatoare ,Rusaliile  fiind chiar in ziua aceia.Curtea plina ,o adevarata sedinta foto.
 Celor ce au  organizat intalnirea  le multumim mult ,felicitari  pentru idee si sa ne vedem sanatosi la urmatoarea intalnire.