Autor Subiect: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa  (Citit de 5234 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Paul_Dacia

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 16
Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« : Septembrie 28, 2010, 10:30:27 pm »
Buna
Ma numesc Paul Micu si vreau sa va prezint masina mea Dacia 1300 desi nu este sora sa frate cu Traby este frate  siamez cu SV 69 Fum a lui Serghei fiin uniti prin sufa sau stanga de traby:P  Deobici este masina de sustinere pt traby  :P
Ea a fost Fabricata in 1981, a fost cumparat de noua de un unchi ff batran care nu a prea umblat cu ea si in 2000 a primito tatal meu ca mostenire  avea 8.300 km  :o si era alba :P
Acum intre timp are cam 65.000 km care iam facut eu majoritatea .
 Sper sa va placa :P si sa nu ma dati direct afara ca nu este in 2 timpi
 
« Ultima Modificare: Septembrie 28, 2010, 10:43:21 pm de Paul_Dacia »

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #1 : Septembrie 28, 2010, 10:50:32 pm »
Frumoasa, sa o stapanesti sanatos ai facut o copie dupa originalul renault 8 gordini imi place mult.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #2 : Septembrie 28, 2010, 10:52:00 pm »
Paulica Nebunica ... BINE AI VENIT ! (desi cu Daciada ....  :o ) tu esti SAFETY CAR pt trabantul lui Serghei ... tu esti calu' puterii din fata .... ca asta micu' se "cacaie" cu trabu' cateodata  :P :P :P.
Si iti multumim pt ajutorul care o sa ni-l oferi pt evenimentul/le viitoare in privinta traby meeting. Nu spunem mai multe ... tinem suspansul.  :P
Speram sa gasesti forumul dragut ... si LONG LIFE alaturi de noi !!!  :-* :-* :-*
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Serghei

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 184
  • Spidertrab, spidertrab, does whatever a spidertrab does. Can he swing from a net? No he cant, he's a trab. Watch out for the spidertrab!!!
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #3 : Septembrie 28, 2010, 11:43:38 pm »
"AAAA...Alo, Paul, am o problema..."

Asa incepe o conversatie trista (pt ambii) la telefon. Da.... cea mai tare dacie din sibiu cu cel mai misto om la volan. Prieten, pilot, mecanic si uneori si banca. Un adevarat pasionat de orice are motor.










Astea-s poze facute inainte de rasnov anul trecut, el m-a recuperat de pe drum. Si ca sa nu fiu prea trist ca n-am ajuns la destinatie, m-a scos si la o plimbare cu barca. =))


SV-69-FUM

Un "Green".....2 "Green" !

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #4 : Septembrie 28, 2010, 11:46:57 pm »
   Pai mai Paul, tu ai dat tampoane originale de frantuzoaica pe "chestii" d-alea turcesti (au fost facut probabil in Romania, dar se intelege ideea) de dacie 1300??? [a se face diferenta intre modelul 1300 anii 1970-'74 si modelul 1300 dupa '74; corecteaza-ma la ani daca gresesc!] eu inteleg ca nu-ti incapeau IMENSELE proiectoare, dar trebuia sa fi gasit alta metoda.... alea-s aur, frate! Oricum, draguta masina! La multi kilometri cu ea!
   P.S. Presupun ca dupa evenimentul de la Reci ai facut rost de-un ventilator metalic sau macar de origine, nu?  ;)

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #5 : Septembrie 28, 2010, 11:58:50 pm »
Pe Paul am avut o(ro)noarea sa il cunosc la Reci, un baiat de milioane.
Bine ai venit si la noi. Frumoasa rau masinuta dar live e si mai si.
Pater, nu are cum sa puna ventilator metalic, pentru ca daca ar repeta "schema" de la Reci, atunci ar strica si radiatorul.
« Ultima Modificare: Septembrie 29, 2010, 12:10:45 am de victor »

Offline Serghei

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 184
  • Spidertrab, spidertrab, does whatever a spidertrab does. Can he swing from a net? No he cant, he's a trab. Watch out for the spidertrab!!!
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #6 : Septembrie 29, 2010, 12:07:52 am »
a avut entilator metalic, dar ala dupa o vreme s-a descentrat si a stricat nu stiu ce rulment de pe la pompa de apa parca.
SV-69-FUM

Un "Green".....2 "Green" !

Offline mike1413ro

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 258
  • AG 04 USO
    • calota.net
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #7 : Septembrie 29, 2010, 12:55:59 am »
Foarte faina, old scool  ;D imi plac mult jantele Gotti aurii, rare si de tinut  ;) ! Sa o stapanesti sanatos !

Offline axel_unu2006

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 182
  • 0758338200 Micu Alex
    • http://facebook.com/micu.eugen
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #8 : Septembrie 29, 2010, 01:50:19 am »
Salut Paul Micu  ..
-ii multumesc lui Paul ca el ma indrumat sa imi fac un cont aici sa cunosc mai multii oameni pasionati de trabant si tot el mi-a facut un cadou cand a venit de la Odorheiul Secuiesc(intalnirea) la Bistrita
---------------------------------------------------

---------------------------------------------------

-oricum Paul si Dacia lui au respect din partea mea  ;)

------------------------------
edit by admin : !!! ATENTIE !!! ti-am editat poza. cand urci poza BIFEZI family safe ca altfel o incarca dar ne redirectioneaza spre ea print-un site XXX. V-am mai zis ATENTIE - sunt 2 chestii de bifat: asta si marimea pozei la 180 (sa nu arate pitice). MERCI

« Ultima Modificare: Septembrie 29, 2010, 09:30:03 am de Gusteru »

Offline Paul_Dacia

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 16
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #9 : Septembrie 29, 2010, 04:28:29 pm »
@alex giani
Masina mea este copie dupa Renault 12 Gordini Nu dupa Renault 8 coia dupa alea ar fii dacia 1100 de care sper sa imi acizitionez la un moment dat .
@ pater rafail
Am avut tampoane mari pe masina dar nu mi-or placut le am dat jos mult inainte sa imi pun proiectoarele astia mari :P

@axel_unu2006
Cu cea mai mare placere varu  8)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #10 : Septembrie 29, 2010, 07:38:14 pm »
Scz,modelul asta mi-a venit in minte,stiam eu ca a fost un model de gordini si caroseria de 1100, bafta multa, tare masina tine-o tot asa.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Paul_Dacia

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 16
Răspuns: Dacia 1300 frate siamez cu traby uniti prin sufa
« Răspuns #11 : Noiembrie 24, 2010, 11:00:19 am »
Tampoanele mari au fost puse pe masini pana prin '74 iar a mea este din '81 tot asa si cu barile :P
Dar totusi si eu am bari france :P Sunt mai bune ca este  mai rezistent cromul la ele .
 Daca va utati prin oras la diferite dacii de prin 197? va dati seama care sunt bari france si care sunt romanesti dupa faptul ca cele franceze trec sub semnalizari iar cele romanesti stau la o oarecare distanta de ele (cam5 cm de caroserie)
Mai sunt diferente intre dacile 1300 franceze si cele romanesti daca vrea cineva pot sa le prezint