Autor Subiect: Intreabri incepatori/interesati/incepatori inte (din zvonuri, presupuneri, etc.)  (Citit de 1963 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Zane94

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 8
Am creat acest topic pentru... pentru... ei, bine pentru a pune eu o intrebare, si sunt deacord ca acest topic sa fie folosit de toti cei interesati/incepatori/incepatori interesati ce au vreo nevoie sau curiozitate in legatura cu trabanturile.  ;) :D

Deci sa incep eu:
am auzit o chestie ca se poate pune un motor de citroen pe trabi si se potriveste perfect, si mareste performantele. este adevarat? daca da, despre ce motor e vorba?

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
In mod sigur nu se potriveste perfect motorul de Citroen. Cred ca nu se potriveste mai deloc. Arunca un ochi pe la ''tuning'' si ai sa vezi cam ce se potriveste.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Salut Zane94
Bine ai venit pe forumul nostru, pentru inceput mergi la sectiunea "Prezentare membri" si fa o scurte descriere despre tine ca sa stim cu cine vorbim :P
Apoi arunca un ochi la sectiunea "tuning" gasesti acolo cam tot ce doresti , modificari etc inclusiv schimbare motor.
Mai intai documenteaza-te ce e cu trabiul apoi intreaba. CUm ti-a spus si Viorel SIGUR nu se gaseste un motor care sa vina perfect pe un trabant 601 S. Eventual daca ai vre-un trabant 1.1, da...acolo mai poti modifica cate putin...de la un motor 1100 poti ajunge usor la 1.6.