Autor Subiect: Lista numerelor interzise de Poliţa Rutieră: ce combinaţii nu mai ai voie  (Citit de 1302 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

• Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 8 369
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Lista numerelor interzise de Poliţa Rutieră: ce combinaţii nu mai ai voie să-ţi pui pe maşină

Poliţia Rutieră a întocmit o listă cu numerele de înmatriculare pe care românii nu au voie să le ceară şi să le folosească pentru autovehiculele lor, anunţă televiziunile de ştiri.

Este vorba despre 1.528 de combinaţii, în care cele trei litere de la final reprezintă cuvinte porcoase sau acronime ale unor instituţii.

Astfel, şoferii „glumeţi” nu au voie să îşi pună la maşină numere ca XXX, SEX, C*R, COY, PUL, PYZ, F*T sau alte combinaţii care duc cu gândul la lucruri obscene.

De asemenea, şoferii nu vor mai avea voie să folosească acronimele POL (poliţie), DEP (Camera Deputaţilor), SNT (Senat), SRI, GUV ori WST (folosite în trecut de SPP).

Alte combinaţii interzise sunt III sau OOO, pentru că literele pot fi confundate cu cifre.

Offline alex giani

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 3 620
SRI mi-as pune, sau BAT ,mergea si USLA,pana mea dar e din 4 nu merge daca pui USL sau USA iese un [cenzurat] nu mai are farmec.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Mortu George

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
ZEU, CAC, IAD, RAI, BAS, PIS... să mai zic?  =))
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline alex giani

• Trabantist PROFI
Vezi cat de prosti sunt,la fel ca pe vremea comunistilor ,asta nu am inteles eu deloc,cenzura asta excesiva daca imi pun BAS asta inseamna ca rad de Basescu sau nu pot sa imi pun initialele alea pentru ca vezi e asta presedinte sau vezi domne ma confunda lumea pe strada cu vreun nepot de-al lui, asta mi se pare ipocrizie.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

Offline victor

• Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 8 369
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
George, vrei sa descoperi toate cele 1.528 combinatii la care s-au gandit ei? =))

Offline Chirvase Dragos

• Trabantist Veteran
  • Mesaje postate: 939
Pai si cele care au deja aceste numere? ce se va intampla cu ele?. Ca sunt destui care le poarta?

Adevarat, e aiurea sa ai un astfel de numar la masina. Dar de PH 06 SUG (numar vazut de mine) ce parere aveti? =))

Offline remi

• Trabantist PROFI
  • Mesaje postate: 3 319
  • fa ce trebuie sa faci
e problema lu ala de prahova ,sau poate e o ea
trabant 601 s kaki 1988
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

• Trabantist PROFI
Alea care fac referire la institutii publice hai treaca mearga,dar mi se pare o idiotenie sa scoti aproape 1500 de variante, ma intreb adunate toate si alea ale institutiilor si cele obscene cred ca mai mult de 50 cu indulgenta zic 100 in total nu ar fi,ce altceva au mai scos pana la 1500 habar nu am.
Plus ca mai e o chestie guvernul si senatul au GUV si SNT,ca na asa e romanul nostru falos sa vada lumea ca a ajuns el mare om in stat si au pus la masinile de serviciu combinatia asta,insa din cate am vazut cei de la SRI SPP chiar si pe masinile inscriptionate numerele de inmatriculare nu poarta initialele institutiei ba sunt din cele mai alambicate precum WYX iar alea conspirative nici atat.