Autor Subiect: Dragos Dinulescu - Campina PH  (Citit de 1399 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Dragos Dinulescu - Campina PH
« : Aprilie 16, 2009, 07:00:03 pm »
Salutare natiune!

Dupa cum vedeti in titlu, Dragos Dinulescu e numele meu. Am 35 de ani, sunt tehnician dentar si stau in Cimpina. Am un fiu de 14 ani.

Acum fix 14 ani mi-am cumparat un Trabant, pe care am dat 1 mil de lei.(parca) L-am tinut 9 ani, timp in care am facut peste suta de mii de km cu el. Motoare an schimbat la greu, ca , de...asta-i cea mai proasta parte a trabului...motorul. Mai ales cand bagi talpa-n el.
Am vandut trabul in 2004, iar in 2008 l-am luat inapoi de la nenea caruia i-l dadusem, ca nu-l folosea. Era varza, asa ca l-am dat la Remat. Oricum, ma bucur ca l-am recuperat, ca nu facusem actele cu el...genul de om milog, care mereu gasea cate un motiv...ba ca n-are bani, ba ca e bolnav, ba ca saptamana viitoare...

Acum sunt in cautari, si cu putina bafta, o sa imi iau altul in stare buna. Ca sa ma dau cu el. Mai am un Renault 21  din 86 si un SsangYong Musso din 98.

Trabul m-a invatat sa ma descurc singur. Cum mecanici buni nu se prea gasesc, a trebuit sa invat sa-l repar, sa-l servisez, sa-l INTELEG! Si uite asa, mi-am dat seama ca imi place mecanica, si asta a devenit un alt hobby al meu.

Cam atat...Sper sa ne vedem la adunarea aceea de care tot pomeniti voi...


« Ultima Modificare: Aprilie 16, 2010, 10:41:38 pm de Gusteru »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Dragos Dinulescu
« Răspuns #1 : Mai 15, 2009, 06:13:07 pm »
sa ne anuntati cand luati un Trabi...

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Re: Dragos Dinulescu
« Răspuns #2 : Mai 17, 2009, 04:02:26 pm »
Fi matale sigur ca o sa afle tot forumu` si aici, si pe aro4x4.ro cand o sa-mi iau Trabantul! Doar n-o sa fiu secretos! :D

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Re: Dragos Dinulescu
« Răspuns #3 : August 04, 2009, 08:23:26 pm »
Dragii mei, cu bucurie va anunt ca am inceput proiectul TrabARO.

Prin martie mi-am cumparat un ARO 10, pe roti, in stare de functionare. Si cu GPL pe el. Caroseria insa, putreda. De cateva saptamani, am inceput sa demontez la ARO. Am scos tot ce-am putut sa scot si sa valorific, dupa care m-am pus cu "flexu`" pe el. Acum e in stadiul de sasiu cu podea si cu scaunele din fata. Nu mai are nici macar volan... ;) Zilele astea o sa ma duc sa definitivez dezmembrarea. N-am reusit pana acu` , pentru ca n-am avut timp. Dar cum de sapt viitoare intru in concediu... ::)   

Tot de saptamana viitoare, sa vad cum imi fac timp, o sa ma duc si la Baia Mare, unde ma asteapta un Trabantzel a`ntaia!  ;) Deci, am si ce pune peste sasiul ala de Aro! ;D

DECI! O sa vedeti ce n-ati mai vazut pana acum! Trabant cu sasiu, tractiune 4x4, si motor de 1300cmc! Evident ca n-o sa-l termin anul asta, ca e mult de munca la el, dar o sa va tin la curent cu evolutia proiectului, si cu poze!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Dragos Dinulescu
« Răspuns #4 : August 04, 2009, 10:06:26 pm »
Dinulesculeeeeeeee....
aici e sectiunea prezentare membri, nu sectiunea tuning :D
ia masuri si creaza un nou topic in care sa ne explici proiectul tau, daca nu reusesti in urmatoarele zile, am sa creez eu unul si iti mut postarea despre aroTrabant acolo :P bafta!

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Re: Dragos Dinulescu
« Răspuns #5 : August 05, 2009, 03:56:23 pm »
Stiu, bre Victore! Doar ca m-am gandit ca cu "tuningul" asta...pe care urmeaza sa-l fac...ma reprezinta intr-o oarecare masura.
Daca vrei sa-l muti, foarte bine. Desi, daca stau sa ma gandesc...nici tuning nu e... E un fel de ...cum zic nemtii..."Trabant optik". Pe afara-i vopsit gardu`...inauntru-i leopardu`!
No, cum zici... Yo postez to(N)t aici...si daca crezi ca e musai sa muti...stii ce ai de facut! ;)

Offline MihaiBm

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • 10 intamplari ciudate si-o minune
Răspuns: Dragos Dinulescu
« Răspuns #6 : Decembrie 15, 2009, 05:32:38 pm »
Salut imi poti da o adresa sau ceva unde sa-ti trimit carburatorul ca mi-au dat ban si au sters postarile iar eu nu am apucat sa-mi memorez numarul tau de tel. ms
Fiecare zii ti`aduce bucurii, daca vrei le poti gasi
Cand iti este greu doar sa poti zambii cineva alaturi iti va fii !