Autor Subiect: Trabi- Madalina din Bv  (Citit de 8731 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Trabi- Madalina din Bv
« : Martie 24, 2016, 11:07:08 am »
S-ar cam vinde trabul Madalinei, o tipa din Bv relocata de ceva vreme in Bucuresti, cu tot cu trab. Masina a putut fi vazuta cam ultima oara ls o intalnire la Conca Verde- Bv, in urma cu niste ani.
Fata a crescut si nu se mai da cu el. Acum 10 zile porcii de la primarie i-au pus felicitare, asa ca ieri m-am dus de l-am luat/relocat.
Masinuta este gri, de prin '90. Are o mica ruptura in partea din fata a capotei de motor, reparata de mine mai demult dar nu f solid. S-a pus iar un handy cu papoul si a redeschis ruptura. Repar trainic cand sta ploaia.
Ar merita vopsit, dar merge si "decat" zugravit ici-colo. Mai am vopsea la culoare.
Ce ar mai trebui facut pt itp: demontat/curatat frane, pus un releu extern la alternator. O sa fac eu asta cand sta ploaia. Gumele sunt naspa si desperecheate. Pot sa-l incalt cu rotile mele si sa-i fac itp, daca se doreste. De asemenea il pot transporta oriunde cu platforma (contra cost) sau pe roti (cu plata benzinei si a intoarcerii mele in Buc).

Despre pret. In mod evident nu se pune problema de 800-1000-1200de lei. Asteptam o propunere interesanta, tot niste sute, suficiente, dar euro. Discutam despre o masinuta la care, in 2 saptamani maxim, nu ai ce face pt a cutreiera pe urma Oroba (asa se zice acum :) ). Daca nu va fi nimeni interesat o sa ii trag la vara o vopsea cap-coada si- Go weeeeest!
Exista destule piese de schimb!

Poze oricate pe mail sau PM.
O sa discut serios cu ea sa stabilim un pret. Repet, ceva pe la 1000 de lei- no way, banii astia i-i dau eu sotto si preiau eu afacerea :)
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #1 : Martie 24, 2016, 03:22:28 pm »
Poze musai aici, cu ajutorul imgbox.com altfel, anunțul va dispărea, așa fac toți
Spor la vanzare

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #2 : Martie 24, 2016, 08:42:56 pm »


Na! Canutza, om sucit! Oricum, imgbox asta e mult mai ok decat ala dinainte. O sa mai fac poze si le pun, la cerere.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #3 : Martie 24, 2016, 09:38:48 pm »
Deja are rugina pe grinda si tu vb de sute de euro,pe sub ea cum se prezinta.Spor la vanzare.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #4 : Martie 24, 2016, 10:09:25 pm »
Pare cam obosita pentru pretentia propietarei.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #5 : Martie 24, 2016, 10:19:18 pm »
hai sa facem trei comentatori! ma manca si pe mine rau limba sa ma iau de pret (mai ales de pretentia de a nu oferta sume "derizorii", vezi-Doamne!), da' am zis sa ma atin, sa nu sar io primu'! da' acum suntem deja o echipa! :)))   sute de euro face masina mea: facut 400 km acu 5 zile, fara probleme, acte in regula, impozit la zi, fara rugina, vopsea relativ recenta (cuptor), fiabila si de incredere, ca sa fac un pleonasm. Ar face atat dac-as da-o! asta... e cum zici tu ca nu (cat nu) vrei.mai mult, vorba lu' Vio (ca-mi place vorba aia), e poezie! :D

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #6 : Martie 25, 2016, 08:52:17 am »
bazându-mă pe poza afișată, la cum arată, pentru simplul fapt că e albă ofer 1000 ron. dacă nu's prea mâncate pragurile ofer 1200 ron. nu am pretenția de ITP făcut sau alte minuni. 1200 în mână, să se dea fiscal, acte etc, o urc pe platformă și mă duc acasă. weekend-ul acesta chiar.

sănătate !
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #7 : Martie 25, 2016, 09:36:00 am »
1200 de lei mi se pare un pret corect pt o masina la varsta ei. nici eu care am investit o suma frumusica in masina mea, care ma bazez sa ajung oriunde cu ea nu pot cere un pret exorbitant. De are o varsta si este o masina care nu ofera decat placerea de a conduce o clasica :) asa ca oameni buni pretu trebuie sa fie corect ;)

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #8 : Martie 25, 2016, 12:00:11 pm »
eu nu glumesc. oferta e fermă, dacă mașina nu e mai moartă decât pare în poze.
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #9 : Aprilie 01, 2016, 07:45:29 pm »
DACA poza e pusa la misto ,,, atunci sa ne fie cu pardon. forumul NU e la misto. Pt alte anunturi exista olx lajumate si  etc. Poze ca lumea si drepte sau anuntul se arhiveaza. NU EXISTA faze de genul poze pe mail sau PM AICI.De astea faceti altundeva (stiti voi unde).
SINCER ? M-am saturat de atata delasare si miserupism din partea UNOR useri. 48 de h sa apara poze normale si detaliate.

Ca sa nu mai zic ca NU ESTE nr de tel al vanzatoarei si MIE imi suna cam clar a samsareala.... (vezi o iau io cu 1000 ron).

48 h de acuma cu poze actuale si nr de tel a vanzatoarei. NU MA INTERESEAZA exemple de genul "si altii au facut asa" ... stiu eu de ce.
« Ultima Modificare: Aprilie 01, 2016, 08:27:22 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline bodo1366

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #10 : Decembrie 11, 2016, 03:09:32 pm »
deci,cat e pretul? Ca nu am priceput !

S-ar cam vinde trabul Madalinei, o tipa din Bv relocata de ceva vreme in Bucuresti, cu tot cu trab. Masina a putut fi vazuta cam ultima oara ls o intalnire la Conca Verde- Bv, in urma cu niste ani.
Fata a crescut si nu se mai da cu el. Acum 10 zile porcii de la primarie i-au pus felicitare, asa ca ieri m-am dus de l-am luat/relocat.
Masinuta este gri, de prin '90. Are o mica ruptura in partea din fata a capotei de motor, reparata de mine mai demult dar nu f solid. S-a pus iar un handy cu papoul si a redeschis ruptura. Repar trainic cand sta ploaia.
Ar merita vopsit, dar merge si "decat" zugravit ici-colo. Mai am vopsea la culoare.
Ce ar mai trebui facut pt itp: demontat/curatat frane, pus un releu extern la alternator. O sa fac eu asta cand sta ploaia. Gumele sunt naspa si desperecheate. Pot sa-l incalt cu rotile mele si sa-i fac itp, daca se doreste. De asemenea il pot transporta oriunde cu platforma (contra cost) sau pe roti (cu plata benzinei si a intoarcerii mele in Buc).

Despre pret. In mod evident nu se pune problema de 800-1000-1200de lei. Asteptam o propunere interesanta, tot niste sute, suficiente, dar euro. Discutam despre o masinuta la care, in 2 saptamani maxim, nu ai ce face pt a cutreiera pe urma Oroba (asa se zice acum :) ). Daca nu va fi nimeni interesat o sa ii trag la vara o vopsea cap-coada si- Go weeeeest!
Exista destule piese de schimb!

Poze oricate pe mail sau PM.
O sa discut serios cu ea sa stabilim un pret. Repet, ceva pe la 1000 de lei- no way, banii astia i-i dau eu sotto si preiau eu afacerea :)

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #11 : Decembrie 11, 2016, 03:20:06 pm »
Eu cred ca vrea 1200 de ron in euro.  :laughing7: :P Asta am inteles eu. "In mod evident nu se pune problema de 800-1000-1200de lei. Asteptam o propunere interesanta, tot niste sute, suficiente, dar euro"  daca vrea 300-350 ii dau. Acum.
SMOKE & CHARM

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #12 : Iulie 16, 2017, 09:19:19 pm »
S-a mai dus o suta de iepuroi din pret, au ramas 4. Masina este acum la mine la mosie. Maine ma duc acolo, o sa fac poze.
Masina e cu arcuri elicoidale pe spate! Si tripode, naturlich.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #13 : Iulie 16, 2017, 09:49:00 pm »
Ma inscriu primul , astept un raspuns cu pretul final. Seara bunaaa

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Trabi- Madalina din Bv
« Răspuns #14 : Iulie 21, 2017, 02:24:46 am »
Am uitat sa fac poze  :BangHead: In schimb m- am uitat la an: 02/90. Si am scos claxonul de l-am pus la Renou, ca m-a taxat Garcia Lorca si cu rar-ul ala de (autocenzurat) de 145 de lei :boxing: Dar il pun la loc. :thumbsup:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!