Autor Subiect: inmatriculare platforma auto- nebunie mare  (Citit de 3467 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
inmatriculare platforma auto- nebunie mare
« : Iulie 04, 2016, 07:30:21 pm »
Am zis sa iau si eu, ca tot omu' ( :toothy4:) o platforma, sa fie la casa omului.. :laughing7:
Bun, e tzapana, vazut placut, dragoste mare  :icon_salut:. Hai sa facem actele. Le batui  io la masina (am d'aia mica, ca laptopu'..) si fuga la taxe si impozite.. Acolo.. ce auzii?
Ca.. daca le vreti azi, e ,,taxa''.. 90 (NOUAJ de lei!!! :BangHead: :BangHead:).. Cand auzii.. am zis F. you!! masina imi consuma 6%, pun gaz de 25 de lei si vin io d'acas, peste 3 zile sa iau fiscalu'.. Si de restul.. beau.   :wav:  Da' tot nu vi-i dau.
Da, bine, da' nu e tot, imi zice tanti aia, mai trebuie sa veniti ca sa luati contractul.. stampilat de noi..
...ce sa faaca??? cum,   ALT drum??(si in gand, ca tot romanu', le ziceam eu.. ceva.   :sign5:.)

Buuuuun. Las alea, vin acasa sa intreb la unii cat e adasu'.. Pai, dati talonu' si bolintinu'. Dauuu. BOMBA! am vrut ca sa pun platforma pe numele baiatului.. Imi zice ala ca.. la 6 luni, la baiat, de 21 de ani, costa.. aproape triplu ca la mine.. :o
..Cuuuuum? :o pai.. ce, are motor??  -nu conteaza, imi zice, la dvs e 90 lei, la el e triplu. :glasses9:
Pai zic, nu mai e dupa cilindree?  -e  alta regula, imi zice, da'  tot e triplu'.

Pai sa nu-ti iei campii? dau sa plec- da'mi zice- pt adas va trebuie fiscalu', act v-c, fiscalu' vechi, si inca ceva mai zise..
Cum... adica? pai eu TREBUIE sa iau platforma MIERCURI, si actul de v-c e gata la sf saptamanii.. cum.. iau io plat6forma, fara adas?
..nu stiu, asta e procedura.. :glasses9:
Voi, care cititi- ati mai auzit de asa tampenii? reguli tampite.. Adica daca ai cumparat o remorca, o masina, TREBUIE sa stai, fara sa poti circula, ca NU POTI face asigurare, ca aia de la taxe  te tin.. te tin.. :BangHead:..Cum mama naibii???
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: inmatriculare platforma auto- nebunie mare
« Răspuns #1 : Iulie 08, 2016, 09:37:49 pm »
...imi zise azi un trabantist d'aci cum ca ar fi intrebat el la politie- la pipera-- si cica i-a zis ca...

 NU mai trebuie facuta identificare la remorci.. Stie cineva- asa e?

Eu fusai azi la ei, dar... au program scurt de.. bugetari saracii.. au aer conditionat.. Cica zilnic lucreaza pana la 16,30.. :BangHead:
popandau de trabante

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: inmatriculare platforma auto- nebunie mare
« Răspuns #2 : Iulie 10, 2016, 02:48:52 pm »
L_J de la 8 la 16:30 si vinerea pana la 14 ca e weekend asa e programul la stat,ala la 8 ore.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: inmatriculare platforma auto- nebunie mare
« Răspuns #3 : Iulie 10, 2016, 07:01:02 pm »
..da' eu stiam ca era naibii in 2 schimburi, pana la 8 seara!!! nu odata am fost seara, dupa serviciu acolo...
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: inmatriculare platforma auto- nebunie mare
« Răspuns #4 : Iulie 12, 2016, 07:17:05 am »
...'ai ca am rezolvat- am fost, am intrebat personal- NU se mai face identificare la remo mici in caz de transfer propitate si... am facut si adas- fara sa mai fie nevoie de alte acte. Si TOT ca la mine a costat, 90 de lei pe 6 luni... :BangHead: pe numele lui Alex.
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: inmatriculare platforma auto- nebunie mare
« Răspuns #5 : Iulie 21, 2016, 09:10:00 pm »
...rezolvai si cu ,,financiaru' ''  astazi, aici la noi a fost gata intr-o zi!!!. :icon_thumleft:
..pentru mine a fost.. incredibil- ca la ploiesti a durat... TREI ZILE!!! ca sa imi puna o stampila pe fisa de inmatriculare... :glasses9:
..sa vedem cat timp consum ca sa o inmatriculez. :glasses9:
popandau de trabante