Autor Subiect: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015  (Citit de 10106 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Incepe editia aniversara de 10 ani a intalnirilor masinilor clasice Ifa si nu doar, organizate la Odorhei de catre Imi.
Lumea este deja pregatita de plecare asa ca deschidem si topicul de impresii.
Vreme buna, drum bun fara incidente si distractie maxima!

Offline Iustinian

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #1 : Iulie 03, 2015, 04:23:17 pm »
Asa ca un live si cateva poze pentru cei care nu au reusit sa fie alaturi de noi...


Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #2 : Iulie 04, 2015, 10:20:29 am »
@Fumulic,
1. A fost postat acel mesaj in alt topic si eu l-am alipit la topicul de la Propuneri pentru ca nu se incadra, nimeni nu poate posta intr-un topic inchis
2. Nu aveti completat profilul si sunteti user de ceva vreme, va rog sa il completati astfel respectând regulamentul
3. Aici este un spatiu privat al iubitorilor de Trabant (si Ifa in general) asa ca nu dam socoteala altora. Daca Dumneavoastra nu va place atmosfera de aici (unde culmea, toti se simt foarte bine, ati vazut si comentariile ce le-ati primit) nu sunteti constrans sa participati activ pe acest forum
4. La o singura postare pe acest forum ridicati cam multe pretentii, veniti la intalniri, aduceti un aport benefic acestei comunitatii (prin participarea la discutii constructive) si apoi mai vedem


Ok, in alte ordine de idei, am vorbit cu cineva de la fata locului si armosfera de la Odorhei este fantastica. Sa va distrati si sa aveti parte de vreme buna. Voie buna la toti si asteptam poze filme etc marturii ale acestei intalniri

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #3 : Iulie 06, 2015, 08:08:30 am »
Ca intotdeauna, am fost bucuros de reintalnirea cu prietenii  ;) Felicitari organizatorilor, pentru intalnire  :hello:

http://stiri.tvr.ro/pasionatii-de-trabant-si-au-dat-intalnire-la-odorheiu-secuiesc-parada-unei-legende-vii_62567.html


Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #5 : Iulie 06, 2015, 09:33:04 am »
O intalnire foarte frumoasa ,atmosfera frumoasa ,muzica rock pe gustul nostru,locul ales  de organizator ,extraordinar ,degeaba ne-am facut o caruta de nervi ca nu am gasit drumul la 11 noaptea,dimineata cand ne-am trezit si am vazut de ce suntem incojurati ,padure cat vezi cu ochii, poiana ,pariasul care curgea in spatele pensiunii  ,ne-a trecut instantaneu .Nu cred ca se putea gasii un loc mai frumos .Multe masini frumoase de data asta,aveai cu ce sa-ti clatesti ochii .Prin ce e original Odorheiul ?prin diversitatea de masini care reuseste sa le adune ;Trabanturi,Lazi,Dacii,Wartburgurii,Aro,Gaz,Fiat,Wolkswagen ,Mercecedes,exact ce circula acum 25 de ani pe strazile noastre,nu-i asta ordinea dar dupa cum se vede noi tinem cu ursu,ce sa mai vorbim multumim mult Imre baci.


Offline vio vid

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 139
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #7 : Iulie 07, 2015, 06:22:45 pm »
Am ajuns cu bine la Suceava. Multumim organizatorilor pentru efortul depus timp de 4 zile. Locatia foarte frumoasa,cu un peisaj ca de basm.Punem si noi cateva fotografii din acea zona.  :wav:
Tel: 0745936653

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #8 : Iulie 07, 2015, 07:32:09 pm »
Foarte frumos! Imi pare sincer rau ca n-am mai putut ajunge- pana am cautat actele si nu le-am gasit, pana m-am dus la politie la Strasbourg sa dau cu subsemnatul- am reusit sa plec de-abia joi seara, mult prea tarziu- poaaaaate ajungeam duminica dimineata la Odorhei  :(
Am schimbat deci pe-o destinatie mai apropiata- Ulm, la doar 200 km, am ajuns vineri la prima ora,  o sa fac topic.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline dumitru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #9 : Iulie 07, 2015, 10:34:54 pm »
Am ajuns si noi cu bine acasa,ma bucur ca am reusit sa ajung la intilnire,in acel frumos loc in inima muntelui,dupa tot ce am vazut si am petrecut la aceasta intilnire istorie,traditie,si o buna organizare,nu am de spus decit lauda,cinste si respect pentru organizatori si pentru toti participantii fara de care aceasta intilnire nu ar fi prins viata.Am retrait momente de bucurie chiar daca au trecut 10 ani peste noi sunt sigur ca multi sau simtit ca in urma cu 10 ani.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #10 : Iulie 08, 2015, 10:17:30 am »
frumoase poze, se vede ca a fost frumos
felicitari organizatorului!

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #11 : Iulie 08, 2015, 11:44:56 am »
Am prins si eu rand la laptop  =)) si vreau sa va impartasesc cateva momente frumoase. Pentru toata lumea este evident ca trabantul este vedeta,dar si trabantistii sunt oameni deosebiti! Asa ca cele mai multe fotografii vor fi cu iubitorii de trabant.  Intalnirea de la Odorheiul Secuiesc de anul acesta a fost pentru mine o experienta grozava petrecuta intr-un spatiu fantastic si cu oameni minunati. Vorba cuiva ,,Am ajuns sa-mi vad tara cu trabantul".Bravo oamenilor din tinutul secuiesc pentru ca sunt harnici si gospodari.Bravo Imi si ajutoarelor tale pentru o organizare deosebita. Multumesc in mod special pentru plimbarea pe Madaras.Voi revenii oricand cu mare placere.
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline ascl3pios

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #12 : Iulie 08, 2015, 02:36:38 pm »
Foarte foarte frumos ! Bravo si felicitari ! Jos palaria !

Offline Nicuta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • BV 77 VIS
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #13 : Iulie 09, 2015, 10:26:26 pm »
Si eu...tot cu intarziere 8) Fratilor, a fost foarte, foarte frumos  :blob7: Toti ne-am simtit foarte bine. Multumim organizatorilor, si in mod special lui Imi,  :notworthy: care mi-a facut o surpriza ENORMA. A fost un MINI CONCEDIU pe cinste  :occasion14: Despre locatie, parada, Madaras, ospitalitate, muzica, dans..... nu mai gasesc cuvinte,  :icon_compress:  ca au fost folosite toate. Doar unul singur- SUPERB- Felicitari, sa va dea Domnul sanatate si putere sa mai organizati  :hello2: Sa ne revedem cu bine  :walk: la urmatoarele intalniri :hello:

Offline borsas

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 280
Re: Impresii 10-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2015
« Răspuns #14 : Iulie 11, 2015, 05:22:22 pm »
Dragi Colegi de Marca !

In primul rand am dori sa multumim la toti participantii care au venit la a 10 -cea editie .
Consideram cu respect si stima prezenta lor,deoarece datorita acestor participanti nivelul acestei intalniri a fost ridicat.
Ne bucuram mult pentru acei participanti care la aceasta perioada (data) isi planifica concediul si petrec vacanta alaturi de noi .
Totodata am considera aceasta intilnire intinsa la 4 zile ca fiind una de succes deoarece joi prima zi au fost 25 de masini .
Si atunci sa vina cifrele :
4 zile
83 masini
218 persoane
aprox. 200 vizitarori
La excursia pe Madaras Harghita , altitudine 1800 m ,au participat 15 masini si aprox. 50 persoane
Cu speranta ca toata lumea s-a simtit bine , va asteptam si la anul la editia 11.


  Trabant Klub Odorhei