Mesaje Recente

Pagini: [1] 2 3 ... 10
2
Impresii / Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Ultimul mesaj de traby_mm August 16, 2017, 02:10:11 pm »
             De aici ”de unde se agață harta în cui”, așa cum se zice, vă salutăm pe toți organizatorii acestei minunate întâlniri și vă mulțumim pentru cea mai plăcută întâlnire la care am participat până acum (fiind de fapt prima :)), meritând cu prisosință cei 945km dus-întors și așteptăm cu nerăbdare să ne revedem sănătoși în 2018.
             Vă salutăm cu drag!
3
Propuneri / Re: INTALNIREA TRABANTISTILOR, EDITIA 1-a, BUFTEA, 01-03/09/2017.
« Ultimul mesaj de Valentin August 16, 2017, 12:46:37 pm »
Inscrierile se fac aici:
http://buftea.hotnights.ro/inscriere
4
Propuneri / Re: INTALNIREA TRABANTISTILOR, EDITIA 1-a, BUFTEA, 01-03/09/2017.
« Ultimul mesaj de Radu Cornel August 16, 2017, 12:19:49 pm »
Buna ziua dragi prieteni de marca,cu acordul dumneavoastra si pentru buna desfasurare a intalnirii noastre la BUFTEA, va propun  data de 27/08/2017 , data limita de inscriere.( datele din tabelul de inscriere ne sunt necesare pt. emiterea diplomelor, participare concurs,tombola, cina festiva etc.)  buftea.hotnights.ro
    Cu deosebita stima, C. Radu 0722571011 :wav:
5
« Ultimul mesaj de Radu Cornel August 16, 2017, 09:12:04 am »
Ori ce asi spune va trebuii sa repet comentariile colegilor care au postat, de aceia ma rezum la o singura fraza TOTUL LA SUPERLATIV, multumim organizatorilor si sa ne revedem cu bine in 2018, iar pentru a tine ritmul dati o fuguta si pe la BUFTEA.
Va astept cu mult drag. :wav:
6
« Ultimul mesaj de leo80 August 16, 2017, 08:57:47 am »
 :hello:

Va multumim tuturor care ati participat si ati ajutat ca aceasta Intalnire sa iasa neasteptat de bine  :thumbsup:
Speram ca toata lumea s-a simtit bine si a meritat sa bata drumul pana la Covasna
Noi .. Leo&Family&Team+organizatorii ,am incercat sa facem tot posibilul ca aceasta Intalnire sa iasa frumos,placut si sa satisfaca cerintele tuturor participantilor ,bineinteles dupa limitele noastre financiare,fizice ,timp etc.Daca ceva am omis sau am...... cer mii de scuze nu a fost cu rele intentii
Ne-am adunat un nr. frumos de 55 de masini  si undeva la 250 de farfurii consumate  ;)
Va multumesc tuturor care ne-au ajutat la diferite actiuni pe parcursul intalnirii  :occasion14:
Nu fiti zgarciti cu poze video :), hai cu ele  :toothy1:
Sanatosi sa fim ca sa putem repeta si pe 2018  ;)
P.S
Dorian - imi pare rau de ce s-a intamplat , desi s-au mai pierdut un portofel,chei ,telefon,CI ... dar au fost inapoiate proprietarilor
Va multumesc  :thumbsup:

7
« Ultimul mesaj de catana August 16, 2017, 08:29:19 am »
Ce sa mai adaug si eu cand aici s-a spus tot...La COVASNA si ODORHEI nu ar trebui sa lipseasca nimeni ,aste sunt sacre pt cine are si se crede trabantist.Multumim organizatorilor si salutari tuturor celor care ne cunoastem.
Si ca sa fiu eu carcotas I-am gasit eu o gaselnita lui  LEO sa zic asa, e adevarat cum se spune calul de dar nu se cauta la dinti.....
Eu tin la eticheta si intalnirie astea ca sa dainuie si in suflet cat si pe masini stickrele ar trebui realizate cu lipire pe interior cum le facea Molnar odata.
8
« Ultimul mesaj de soare doinel August 15, 2017, 11:09:49 pm »
Da chiar ,luati-va ma o Dacie ,nu mai umblati cu afumatoarele astea.Ce-i ma cu prosteala asta a voastra?Va adunati la marginea padurii ,asa unu langa altu',dormiti prin corturi ,rulote .de-astea...vorbiti 3 zile .Ce-oti fi vorbind ma 3 zille de nu va plictisiti?Va incolonati ca la scoala si mergeti prin tot orasu'.Baa,incurcati circulatia,speriati orataniile de prin bataturi.Da,v-am vazut io seara ca va adunati in jurul focului si jucati batand din palme,scotand d-astea guturale ...cum le spune ..chiuituri.Unde s-a mai vazut asa ceva?Astea-s apucaturi tribale!Da ..si-am auzit io di la o fimeie ca s-a baut si sange de taur.A vazut ea ca scria pe sticla  .. ..Sange de Taur. Aa?Nu m-ati crezut cand am spus ca trabantistii astia-s ca sectantii.Ei,vedeti voi mai incolo ca se -nmultesc                  .Daa ,ii ia si p-astia micii si-i indoctrineaza.Sunt periculosi ,ce sa mai...Feriti-va de ei!                                                                              ..Stati oleaca sa ma dau jos din corcodus.Ptiu sa-mi  bag!Era sa cad dupa craca ....numa de-acolea de sus pot sa-i spionez p-astia.        Haideti ca m-am prostit si io un pic  ,na.Va iubesc de nu mai pot .Astea trei zile m-au facut sa va indragesc si mai mult ,chiar si pe voi ,cei care n-ati schimbat o vorba  trei zile cu mine.Zic si io c-oti fi venit suparati de-acasa.Hai lasa,nu-i bai,vorbim data viitoare,daa?Despre intalnire sa zic ,da ce sa zic ,ca vorbele la superlativ sunt de prisos ,pentru ca se stie ca intalnirea de la Covasna este speciala ,iar cei ce nu participa pierd,pierd in fiecare an cand se desfasoara.Frumos ,foarte frumos!Am cantat si am dansat pana aproape de ziua,mai rar ce sa zic.Nu parea sa nu sa se fi simtit bine cineva.Spre ziua ,noi ,ultimii mohicani(n-am sa dau nume aici ,sotiile vegheaza),ne-am retras cu un bidon de vin si-o tava de jaratic,baza pentr-un focsor ,o suta de metri mai la deal de corturi.Muzica rock ne-ar fi tinut treji incontinuare ,dar caldura focului ne-a molesit si-am plecat la culcare.    Dimineata,pupaturi,urari de revedere si, care incotro.    Daca Covasna merita timpul si banii cheltuiti ....daaaaaa ,din toata inima o spun.  Mii de multumri tuturor!    Kovasna viszlat!                                                 
9
Expoziţie de Trabant-uri / Re: B 13 MPP
« Ultimul mesaj de Andrei.P August 15, 2017, 09:33:28 pm »
Va multumesc mult!
Asa este,chiar ca  e o comoara.
10
« Ultimul mesaj de Mihai wartburgist August 15, 2017, 09:23:25 pm »
Salutare !

Felicitari pentru intalnire. Nu am reusit sa ajung ,desi drumurile vietii m-au adus prin zona . Duminica pe drumul dinspre Lacul Sf Ana spre Brasov am reperat un Wartburg 1.3 cu nr de MS si doua trabi  :D
Pagini: [1] 2 3 ... 10