Autor Subiect: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017  (Citit de 7677 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« : August 12, 2017, 10:35:45 pm »
Uite-asa, desi este in plina desfasurare nu pot pentru ca sa nu zic: multumim frumos, Leo &  team!  :wav: S-a stabilit deja data pt la anu'?  :headbang:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #1 : August 13, 2017, 06:03:06 pm »
Mii de multumiri!
Desi am avut ceva "evenimente" neplacute, cu ajutorul unor oameni de toata nadejdea, am reusit sa avem un weekend super. Ne era dor de locatie, de colegi, de seara in jurul focului, muzica live a fost super. Ma bucura ca cei mici sunt o prezenta constanta, e un prilej de intalnire si pentru ei.
Inca o data multumiri lui Leo si sotiei, lui Poker, lui Dumitru, lui Iulian, lui Ianos, dnului Nicolae si tuturor celor care mi-au dat o mana de ajutor.
 :wav:
Sa ne vedem cu bine la anul!
Vodafone 0723454235

Offline dorian

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 251
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #2 : August 13, 2017, 06:43:55 pm »
A fost super întâlnirea ca în fiecare an ... Dar din păcate un jeg de om ( de care sper din toată inima sa nu aflu cine este ca va ieși nașpa) ...  mi a furat tableta din rulota... Asa ca dragi colegi trabantisti trebuie sa începem sa avem grija de lucrurile personale... Eu unu niciodată nu am încuiat nimic... Ma simțeam ca într o familie... Dar.... Asta este... Important este ca ne am regăsit, ne am simțit bine și abia așteptăm anul viitor... Mulțumesc Leo și tuturor ce l au ajutat.
.............................BV 12 LCB.................................
            .               tel:0784.639.867

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #3 : August 13, 2017, 08:25:09 pm »
Ne-am simtit extraordinar! Multumim lui Leo pentru frumoasa primire si buna organizare. Pana este gata filmuletul lui Alex cu secventele prinse de el (la care inca lucreaza), pun link-ul de la ultimul lui vlog de astazi in care este vorba tot de intalnire  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=0ULwG6429TQ

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #4 : August 13, 2017, 09:43:54 pm »
Domnilor ,

Am ajuns si noi acasa . Dupa un drum lung catre Covasna , care a inclus curtea de arges , transfagarasan , covasna si inapoi la bucuresti pe la siriu si valenii de munte. Ce sa zic , Super !@! Eu unul m-am distrat pe cinste. Mii de multumiri lui Leo si restul persoanelor care au contribuit la organizare. Multumim si domnilor de la politie , care ieri noapte ne-au lasat permisele " in pace " la vreo trei indivizi frumosi :). Va asteptam la Buftea in septembrie pentru o ultima distractie care incheie acest an frumos dar scurt . Numai de bine.

Offline negoita2405

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 350
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #5 : August 13, 2017, 10:02:59 pm »
O întâlnire frumoasa,ne-am simțit minunat.O reala plarere sa revedem prieteni trabantiști. Mii de mulțumiri lui Leo și familiei pentru organizare și primirea călduroasă.
tel.0766415085        Y!m negoita2405@yahoo.com

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #6 : August 13, 2017, 11:05:27 pm »
Intalnirea a fost extrordinara ca de fiecare data la fel si prietenii, pe care i-am reintalnit .  Felicitari pentru organzare lui Leo si celorlalti.  O astept pe cea din 2018. 1.1 a functionat perfect in cei 310 km si a consumat 6l/100km.

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #7 : August 14, 2017, 10:36:58 am »
A fost super întâlnirea ca în fiecare an ... Dar din păcate un jeg de om ( de care sper din toată inima sa nu aflu cine este ca va ieși nașpa) ...  mi a furat tableta din rulota... Asa ca dragi colegi trabantisti trebuie sa începem sa avem grija de lucrurile personale... Eu unu niciodată nu am încuiat nimic... Ma simțeam ca într o familie... Dar.... Asta este... Important este ca ne am regăsit, ne am simțit bine și abia așteptăm anul viitor... Mulțumesc Leo și tuturor ce l au ajutat.

      Dorian, te-ai uitat bine bine? Eu sincer am lasat trabantul descuiat (pe tot parcursul intalnirii), cu geamuri lasate, cu tableta la vedere, ca doar o am prinsa de bord. Sambata seara am lasat-o la incarcat in aer liber, pe platz-ul ala de beton. Nu m-am gandit nici macar o secunda ca dispare. Tocmai, pe tema de FAMILIE. Spre norocul meu dimineata era acolo..plina de roua. Iimi pare rau oricum. Si de tine si de ala... 
     
     Domnul Soare si-a pierdut si el telefonul, dar s-a strigat la microfon. S-a gasit un NOKIA kia kia kia in iarba!

     *** O intalnire frumoasa! Mi-a facut placere sa va revad. Felicitari pentru buna organizare!  Nu voi uita nici distractia din jurul focului. A scos "copilul" din noi. Iar petrecerea aia... JALE!!
SMOKE & CHARM

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393

Offline jancsika

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #9 : August 14, 2017, 04:53:46 pm »
Felicitari organizatorilor .A fost super tare

Offline mnicolae

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #10 : August 14, 2017, 10:19:46 pm »
Multumim  lui Leo  si  familiei lui si celorlalti  care  au  contribuit  ca noi  sa ne  simtim bine   ,iar cui nu  ia   placut  sa isi  vinda  trabantul   si  sa cumpere o dacie



Offline Mihai wartburgist

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 579
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #11 : August 15, 2017, 09:23:25 pm »
Salutare !

Felicitari pentru intalnire. Nu am reusit sa ajung ,desi drumurile vietii m-au adus prin zona . Duminica pe drumul dinspre Lacul Sf Ana spre Brasov am reperat un Wartburg 1.3 cu nr de MS si doua trabi  :D

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #12 : August 15, 2017, 11:09:49 pm »
Da chiar ,luati-va ma o Dacie ,nu mai umblati cu afumatoarele astea.Ce-i ma cu prosteala asta a voastra?Va adunati la marginea padurii ,asa unu langa altu',dormiti prin corturi ,rulote .de-astea...vorbiti 3 zile .Ce-oti fi vorbind ma 3 zille de nu va plictisiti?Va incolonati ca la scoala si mergeti prin tot orasu'.Baa,incurcati circulatia,speriati orataniile de prin bataturi.Da,v-am vazut io seara ca va adunati in jurul focului si jucati batand din palme,scotand d-astea guturale ...cum le spune ..chiuituri.Unde s-a mai vazut asa ceva?Astea-s apucaturi tribale!Da ..si-am auzit io di la o fimeie ca s-a baut si sange de taur.A vazut ea ca scria pe sticla  .. ..Sange de Taur. Aa?Nu m-ati crezut cand am spus ca trabantistii astia-s ca sectantii.Ei,vedeti voi mai incolo ca se -nmultesc                  .Daa ,ii ia si p-astia micii si-i indoctrineaza.Sunt periculosi ,ce sa mai...Feriti-va de ei!                                                                              ..Stati oleaca sa ma dau jos din corcodus.Ptiu sa-mi  bag!Era sa cad dupa craca ....numa de-acolea de sus pot sa-i spionez p-astia.        Haideti ca m-am prostit si io un pic  ,na.Va iubesc de nu mai pot .Astea trei zile m-au facut sa va indragesc si mai mult ,chiar si pe voi ,cei care n-ati schimbat o vorba  trei zile cu mine.Zic si io c-oti fi venit suparati de-acasa.Hai lasa,nu-i bai,vorbim data viitoare,daa?Despre intalnire sa zic ,da ce sa zic ,ca vorbele la superlativ sunt de prisos ,pentru ca se stie ca intalnirea de la Covasna este speciala ,iar cei ce nu participa pierd,pierd in fiecare an cand se desfasoara.Frumos ,foarte frumos!Am cantat si am dansat pana aproape de ziua,mai rar ce sa zic.Nu parea sa nu sa se fi simtit bine cineva.Spre ziua ,noi ,ultimii mohicani(n-am sa dau nume aici ,sotiile vegheaza),ne-am retras cu un bidon de vin si-o tava de jaratic,baza pentr-un focsor ,o suta de metri mai la deal de corturi.Muzica rock ne-ar fi tinut treji incontinuare ,dar caldura focului ne-a molesit si-am plecat la culcare.    Dimineata,pupaturi,urari de revedere si, care incotro.    Daca Covasna merita timpul si banii cheltuiti ....daaaaaa ,din toata inima o spun.  Mii de multumri tuturor!    Kovasna viszlat!                                                 

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #13 : August 16, 2017, 08:29:19 am »
Ce sa mai adaug si eu cand aici s-a spus tot...La COVASNA si ODORHEI nu ar trebui sa lipseasca nimeni ,aste sunt sacre pt cine are si se crede trabantist.Multumim organizatorilor si salutari tuturor celor care ne cunoastem.
Si ca sa fiu eu carcotas I-am gasit eu o gaselnita lui  LEO sa zic asa, e adevarat cum se spune calul de dar nu se cauta la dinti.....
Eu tin la eticheta si intalnirie astea ca sa dainuie si in suflet cat si pe masini stickrele ar trebui realizate cu lipire pe interior cum le facea Molnar odata.

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Impresii Covasna- Valea Zinelor 11-13 august 2017
« Răspuns #14 : August 16, 2017, 08:57:47 am »
 :hello:

Va multumim tuturor care ati participat si ati ajutat ca aceasta Intalnire sa iasa neasteptat de bine  :thumbsup:
Speram ca toata lumea s-a simtit bine si a meritat sa bata drumul pana la Covasna
Noi .. Leo&Family&Team+organizatorii ,am incercat sa facem tot posibilul ca aceasta Intalnire sa iasa frumos,placut si sa satisfaca cerintele tuturor participantilor ,bineinteles dupa limitele noastre financiare,fizice ,timp etc.Daca ceva am omis sau am...... cer mii de scuze nu a fost cu rele intentii
Ne-am adunat un nr. frumos de 55 de masini  si undeva la 250 de farfurii consumate  ;)
Va multumesc tuturor care ne-au ajutat la diferite actiuni pe parcursul intalnirii  :occasion14:
Nu fiti zgarciti cu poze video :), hai cu ele  :toothy1:
Sanatosi sa fim ca sa putem repeta si pe 2018  ;)
P.S
Dorian - imi pare rau de ce s-a intamplat , desi s-au mai pierdut un portofel,chei ,telefon,CI ... dar au fost inapoiate proprietarilor
Va multumesc  :thumbsup:


"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168