Autor Subiect: IMPRESII Intalnirea internationala a pasionatilor de IFA Zwickau 14-16 IUN 2013  (Citit de 17973 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline vlad marius emilian

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 14
Foarte frumos.FELICITARI!!!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Asa,vin si cu poze. Am fost mai lenes fiindca trec prin ceva chestie nasoala cu jobul si na...

Facute cu tel mob.cand au ajuns la TM dupa lungul drum. Daca nu azi,maine promit sa un si pozele care mi-a zis Dragos sa le descar toate la mine in laptoapa de la Zwickau - sa vedeti si voi.

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Bravo!!!  :blob7: Super! Peste 2 ani sper să ajung și eu! Defapt, sigur ajung! Indiferent!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Pozele ce le-am descartact de la Dragos. Cele care erau miscate nu le-am mai incarcat mestere  ;)

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953

Astai gen ˝unde dracu e motorul, jur că aici l-am lăsat˝ ;D ;D

Până la urmă câte mașini au fost la Zwickau?

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Din cate stiu au fost cam 386 si numai 160 au participat la parada  :icon_salut:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Si excursia ajunsa la final    :icon_salut:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Felicitari! :hello:

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
cand urcati panta aia pe cubica ,parca tot satul era la admirat jucarii pt. oameni mari ,toti bucurosi
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Interesant este faptul ca uzina arata inca bine,nu a fost jefuita precum cea de la aro de hoti si inca poarta emblemele sachsenring.
Apropo mai este intrebuintata la ceva,sau e doar inchisa?
Cu toate ca as paria prima varinata datorita inscriptiilor ramase.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Nu stiu ce activitate se mai desfasoara acolo, am trecut destul de repede prin curte  :dontknow:  :icon_salut: MULTAM PT. URARI :drunken_smilie:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline horatiu601

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 967
Foarte TARE .Felicitari ...cred ca a fost super :) :wav:
trabantul nu este o masina,este un stil de viata!! :)

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Multumesc!......organizarea a fost cam slaba fata de acum doi ani, desi taxa de participare a fost mai mare, singurul lucru super bine organizat a fost parada, de nota 10  :tongue3:  :icon_salut:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline katamoni

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 64
Toata stima pentru efortul depus. Cel putin o data in viata merita sa faci asa ceva. Bravo voua! Ati ramas cu amintiri placute si ne-ati impartasit si noua din experienta voastra. Inca odata, TOT RESPECTUL !

Offline dumitru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Din partea mea toata stima si respectul,pentru tot ce ai facut,pentru ca intrun fel sau altul ai reprezentat romania cu brio,ai dat dovada de  indrazneala,vointa,dragoste si pasiune pentru trabi,ceiace ai facut tu cred ca isi doreste fiecare trabantist,asi face o compratie intre un crestin pelerin care isi doreste sa parcurga drumul crucii al lui hristos,si un trabantist care isi doreste sa isi duca trabi acolo unde a simtit pentru prima data vibratiile motorului sau.Ce ma face curios si cred ca si pe altiii iar interesa ar fi felul cum tiai pregatit masina,ce ai inlocuit,ce ai verificat despre motor daca este cu piese hu sau ddr ,inainte de a pleca,cum teai descurcat pe autostrazi,stiu ca sunt multe curiozitati si intrebari dar personal tiasi ramine recunoscator daca si cind vei avea timp sa ne spui si noua  ce team rugat.