Autor Subiect: B 13 MPP  (Citit de 63800 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
B 13 MPP
« : Iunie 08, 2015, 08:18:47 pm »
Sa va prezint masinuta mea ! :)
Trabant 601 De Luxe,din primele serii de luxe fabricate,anul fabricatiei 1983.
Povestea incepe in mai 2014 cand am cumparat masina de la directorul Institutului Agronomic din Bucuresti,el o primise cadou din Germania in 1997.Masina este in stare foarte buna,doar ca motorul are joc putin in ambielaj.Pozele sunt de cand am cumparat masina.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: B 13 MPP
« Răspuns #1 : Iunie 08, 2015, 08:23:16 pm »
arata bine masinuta, sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente. Poate ne vedem la una din intalnirile organizate in tara dar si acolo local in Bucuresti sa te vezi cu baietii (lunar)
asteptam mai multe foto, sunt curios :D

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B 13 MPP
« Răspuns #2 : Iunie 08, 2015, 08:31:38 pm »
Multumesc pentru apreciere Victor,stiu de intalniri ca de mult timp eram pe forum dar abia de curand mi-am facut vizibila prezenta.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: B 13 MPP
« Răspuns #3 : Iunie 09, 2015, 10:29:11 am »
frumos.. sa ai grija de el.. :hello:
Vodafone 0723454235

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: B 13 MPP
« Răspuns #4 : August 02, 2015, 12:23:50 pm »
Faina jucareaua , sa o stapanesti sanatos. Mai pune poze recente.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B 13 MPP
« Răspuns #5 : August 02, 2015, 03:14:38 pm »
Multumesc pentru aprecieri, o sa pun si poze,mai greu este insa ca nu mai am aparatul de fotografiat si trebuie sa fac cu telefonul mobil.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: B 13 MPP
« Răspuns #6 : August 23, 2015, 07:51:19 pm »
la dotare audio , stai mai bine decat bine , model din perioada de fabricatie ,si model de generatie noua (mp3 cd) , frumoasa jucaria   :icon_smile:
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: B 13 MPP
« Răspuns #7 : August 25, 2015, 09:27:06 am »
Repeat,let intoarce vizual dar la incarcare le pune doar cum vrea el . En fine
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B 13 MPP
« Răspuns #8 : Martie 21, 2016, 03:25:10 pm »
Am reincarcat din nou pozele cum trebuie,va rog frumos sa stergeti postarile  cu fotografiile anterioare.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: B 13 MPP
« Răspuns #9 : Aprilie 29, 2016, 03:24:43 pm »
Aoleu! Ce bine arată ăsta mic al tău! De luxe! Pfiu!  :icon_king: :icon_thumleft:

Ai antena originală! De când caut așa ceva. Și ai și mânerele alea faine de uși. :D

Eu am un 601S original care mai are un pic și e de luxe de de luxe. A durat ceva să ajung la stadiul ăsta de acuma. În curând sper să rezolv și barele cromate și am cam ajuns acolo. :D Păcat că nu mai sunt pe meleaguri să ne vedem. :D

Uite 2 poze cu al meu. Poate te inspiră și-ți vin idei.  =))



Succes acolo și să ai grijă mare de el. Sunt rare. :D Și vezi cu cromul, să-l ștergi după ploaie și să-i dai cu ceară ca să nu ruginească.  :P
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B 13 MPP
« Răspuns #10 : Aprilie 29, 2016, 04:34:23 pm »
Multumesc de apreciere!
Oricum nu se compara cu al tau,parca acum l-ai scos din magazin,felicitari pentru toata munca depusa ;)! Si poate când te intorci  in tara, ne vedem pe la intalniri :icon_salut:
Da al meu a fost intretinut si inainte sa-l am,a stat din 1999 tot timpul in garaj la institut,bineinteles scos de soferul directorului din când in când la plimbare.
De când o am, in fiecare iarna a fost tinuta tot in garaj la institut, dar la iarna mi-a zis seful de garaj ca nu o mai pot tine acolo :(
Sper ca anul viitor sa ma pot apuca de el cum trebuie, sa demontez toate aripile,tot ce tine de tinichigerie, reparata si o vopsea totala, cromate din nou barile,triplele spate si ochelarii.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: B 13 MPP
« Răspuns #11 : Aprilie 29, 2016, 04:58:31 pm »
Cu ochelarii cred că te pot ajuta eu... dar nu promit nimic. Când îi ai gata de făcut, îmi zici. Eu i-am nichelat cu nu mai știu cât perechea. Ori 15 ambii, ori 15 unu. (lei)

Triplele mele sunt la cromat în momentul de față (a.k.a. as we speak) cu tot cu bare. Mânere, antenă, claxoanele bitonale de montat că le am deja, și poezie. Trapa cu capitonajul de plafon cred că le fac într-o altă viață.

Dacă nimeresc într-o perioadă în care faceți vreo întâlnire, vin. Eu nu prea mai trec prin țară... deci nu voi zice că ne vom vedea.

Sper să-i găsești loc undeva să stea peste iarnă că se degradează repede altfel. Arată fain tare și spor acolo cu toate planurile.

Late Edit: Trăbănțelele nu se compară între ele, deci nu le compara. O să fie și al tău așa cum îți dorești dacă te ții de el. Eu consider că arată foarte bine și că e o super bună bază de făcut ceva. Am văzut de luxe-uri săracele... :( Era unu abandonat pe la Apa Nova pe acolo, aproape de Sala Palatului. Să vezi acolo măcel. În 2 culori, bare cromate, mai toate elementele... inclusiv capitonaj. Ce ai tu arată foarte bine!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B 13 MPP
« Răspuns #12 : Aprilie 29, 2016, 05:27:15 pm »
Il stiu si de cel de la Apa nova,am vorbit cu propietarul dar din pacate nu prea ai cu cine discuta,nu avea nici acte la el,dar il vroiam pentru piese,mai tinea si de pret aiurea,prin toamna parca mai era daca nu ma insel.Intreadevar nu sunt comparabile,si de ingrijit eu zic ca le îngrijesc destul de bine pe ambele.Dar e mai problematic ca am doua si trebuie sa ma ocup momentan de combi,sa-i fac capatul de prag si ce o mai fi, masina este folosita aproape zilnic, si nu vreau sa se extinda zonele cu probleme,mai ales pe vremea asta ploioasa!
« Ultima Modificare: Aprilie 29, 2016, 05:33:40 pm de Andrei.P »
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline marcel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 227
Re: B 13 MPP
« Răspuns #13 : Aprilie 29, 2016, 07:27:37 pm »
Salut.George am si eu nevoie sa cromez ochelarii de far.Daca poti,ajuta-ma cu o adresa sau numar de telefon.Multumesc.

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: B 13 MPP
« Răspuns #14 : Aprilie 29, 2016, 08:50:34 pm »
Salut.George am si eu nevoie sa cromez ochelarii de far.Daca poti,ajuta-ma cu o adresa sau numar de telefon.Multumesc.

Din păcate nu cunosc direct contactul. Am pe cineva care duce elemente de uși la nichelare și îmi ducea și ochelari. Cunoștiință de familie care făcea pentru mine. Deci e mai complicat. Trebuie să le am eu, să le dau personal și să le iau personal apoi să le returnez. Iar cum sunt plecat, e nițel mai greu.

Încerc să fac rost de contactul direct și revin.
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html