Autor Subiect: Caut sa roluiesc jante Trabant  (Citit de 4760 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline avolocaru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 104
Caut sa roluiesc jante Trabant
« : Septembrie 04, 2015, 08:36:43 pm »
Cine imi poate spune un atelier unde pot sa roluiesc jantele de la Trabant? In Vaslui este atelier, dar nu au con de centrare pentru dimensiunea jantelor de la Trabant. In Iasi am drumuri, dar daca stiti si in alta parte...

Merci

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #1 : Septembrie 04, 2015, 09:47:30 pm »
Daca nu găsești in alte parti , faci conul ala la strungar si rezolvi la tine in vaslui
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline avolocaru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 104
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #2 : Septembrie 04, 2015, 10:04:26 pm »
Prefer sa nu ma complic! daca gasesc un atelier intr-o zona unde am transport asigurat.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #3 : Septembrie 04, 2015, 10:43:43 pm »

Offline avolocaru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 104
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #4 : Septembrie 04, 2015, 10:50:37 pm »
Merci, voi fi mai atent!

Offline avolocaru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 104
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #5 : Septembrie 09, 2015, 08:48:01 pm »
Azi am fost sa-mi indrept jantele la domnul Vasiliu, in Iasi. Din pacate omuletului nu-i dau mai mult de nota 6. Are o japita de strung pe care l-a facut scula de indreptat jante. rolele pentru indreptat sunt vai mama lor, iar in timpul operatiei nu le da si el cu putina unsoare. Sa zicem ca nu este treaba mea ce scule are. dar janta a iesit de nota 8 pretul este de 25 lei/janta. Am zis ca daca tot am venit, sa le faca asa dar sa mai lase la pret dar nu a vrut. Cred ca s-a suparat, a zis ca eu am venit doar sa-i fur patentul. I-am platit 25 pe o janta. In Vaslui este 15 lei/janta dar nu au flansa pt acest model de janta. Am sa fac o flansa de centrare si sa vad ce diferenta  este intre cele doua operatii. Dupa parerea mea, chiar si 20 lei este cam mult pentru lucrarea care o face domnul Vasiliu.

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #6 : Septembrie 10, 2015, 12:18:33 am »
faceai si tu o poza doua , asa undercover , si la meserias ,si la produsul finit .. sa vada si ochii nostrii
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline avolocaru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 104
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #7 : Septembrie 10, 2015, 08:38:31 am »
rabdare!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #8 : Septembrie 11, 2015, 07:37:09 am »
Atunci tot e bun topicul, bun de sters (ala cu roluirea in Iasi)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #9 : Septembrie 11, 2015, 10:46:40 am »
Avand in vedere ca a facut omul roluirea,a avut si scule fie ele batranesti,acum unde mai pui ca degeaba  nu face nimeni eu zic ca e bun.Ce mai zici atunci in cazul geometriei care poate ajunge pana la 100 lei
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline avolocaru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 104
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #10 : Septembrie 11, 2015, 08:09:37 pm »
Victor, este doar parerea mea. Eu nu mi-as mai duce acolo jantele la roluit, nu la la pretul de 25 de lei. Eu am fost deranjat in primul rand de lipsa de flexibilitate a mosuletului si care in fata unui argument tehnic mi-a raspuns destul de suparat ca eu am venit sa-i fur patentul... Daca tot ajunsesem acolo le-as fi facut la un 20 lei. Pentru indreptat el foloseste doar o rola, vai de ea. In mod normal este necesar si o contrarola... stiti voi. Am sa fac un con/flansa de adaptare pentru scula astora din Vaslui, si dupa operatie fac o comparatie, desi nu cred sa-mi schimb parerea.

Offline sebastian81

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 160
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #11 : Iulie 17, 2016, 01:43:55 am »
Dupa ce am cautat in Suceava si Botosani, am ajuns si eu la dl. Vasiliu in Iasi. Mi-a cerut 25 lei pe roata in conditiile in care i-am dus 5 bucati, fara sa lase la pret ca a zis ca este mult de lucru si ca vor iesi "perfecte". Cand m-am dus sa le ridic am vrut sa verific una prin sondaj, insa ma grabeam si le-am luat asa. Cand le-am verificat acasa am constatat ca nu am doua jante decente din cinci ca sa pun pe fata. I le-am dus din nou si i-am zis ca nu sunt multumit. A zis ca mai incearca ceva, dar le-a facut bine din prima. O sa le testez din nou si va anunt. NU recomand vulcanizarea si pe domnul Vasiliu.

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #12 : Iulie 17, 2016, 11:16:08 am »
În București sunt destule locuri unde roluiesc si îndreaptă jante , nu am avut nevoie să îndrept ,dar nu cred că se întâmplă ca rezultatul să nu fie pe măsura , e drept că prețul auzisem ceva de 30 lei pt janta
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Caut sa roluiesc jante Trabant
« Răspuns #13 : Iulie 17, 2016, 11:52:20 am »
Da, experienta neplăcută cu service-ul din Iași, o să mut topicul în arhivă si o sa scriu mare să se vadă, nu recomandam