Autor Subiect: Impresii de la 11-a editie a întâlnirii masinilor din Europa de Est 2016  (Citit de 7569 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
petrecerea a inceput de 2 zile asa ca e timpul sa deschidem si un topic de impresii.
Asteptam sa ne aratati si noua (celor ce nu am reusit sa ajungem) cum va distrati

Vreme buna si voie buna!

Offline vincze peter

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 10
Va salut pe toti Trabantistii din Romania!, este de prima data cand va scriu pe acest site! Vreau sa va spun cat de tare ma bucur pentru intalnirea realizata de domnul, si prietenul nostru "Imi", lui care chiar anul trecut am promis personal ca intalnirile din Odorheiu Secuiesc nu o sa ratez..., si din PACATE, nu m-am putut tine de cuvant din cauza unui persoane. Sunt fer convins ca nu a dat gres nici cu aceasta intalnire, pentru ca el a facut tot din pura pasiune, placere, intr-un cuvant "a dat suflet" si pentru aceasta intalnire !!! Tot timpul a fost unul dintre cele mai bune intalniri din " europa de est",  ca locatie, ca data, ca si tot! Sper ca v-ati simtit cu totii bine si ca a fost totul OK!  Astept poze de pe aceasta intalnire superba!!!!

Offline jancsika

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 21
Felicitari organizatorului!!!!!!!Ca de obicei a fost superb

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Un weekend minunat, cu oameni minunati. Felicitari organizatorilor ca au reusit mobiliza atatia oameni. Am parcurs in total aproape 1000 km cu Trabicu. Masina parca nu vroia sa mai ajunga acasa. Abia astept sa mai particip si la alte intruniri si poate reusesc sa ii mai adaug ceva imbunatatiri.


Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
ce de masini acolo, una mai frumoasa ca alta, felicitari!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Vai ce frumos este combiul ala albastru din poza 17!
Numai bijuterii acolo!
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Nimic nu putea sa strice o asa intalnire frumoasa,nici faptul ca nu am gasit cazare in apropiere ,am luat dupa noi cortul si l-am intins,desi nu am mai stat la cort de 12 ani,nici faptul ca a doua zi a pluoat torential dupa amiaza si s-a facut acolo ca in orezarie,ploaia a reusit sa stranga oamenii laolalta la mese,de trebuiau sa se adaposteasca,uitandu-ma la ei atunci si la corturile din camping mi-am adus aminte atunci ca Trabantul a fost o masina a oamenilor simpli care luau in calcul ca putea sa se strice masina in drum spre mare sau spre munte ,dar totusi plecau la drum ,care stateau la cort in camping-uri,care-si cumparau mancarea din alimentara si si-o pregateau la butelie ,care nu aveau bani de un sejur complet ,dar care-si spuneau :mergem si stam pana s-o termina banii,frumos ,foarte frumos,Trabantul a fost dintodeauna masina oamenilor simpli si entuziasti.Dar sa revenim la intalnire .imediat ce am ajuns ,pe langa traditionalul ''Bine a-ti venit '' ,Imi si echipa lui ne-au oferit o punguta cu cadouri faine si ne-a aratat locul de campare ,acuma locul il stiam de anul trecut ,dar parca poiana de data asta era mai frumoasa si pariul acela e de -o frumusete rara ,de-ar avea el gura sa spuna cata bere si vin a racit zilele astea.Nici nu am apucat sa intindem cortul ,ca am fost invitati sa facem parte dintr-o echipa care sa prepare gulasul unguresc pentru concursul anuntat pe forum. De data asta Dumnezeu       
       ne-a fost dat sa cunoastem mai bine doi oameni extraordinari ,spun mai bine pentru ca ii cunosteam deja ,Janos din Cluj si Pavel din Ploiesti,ma ce oameni!De drag sa stai langa ei ,de fapt asta a fost si echipa castigatoare ,echipa ''multietnica '' din Prahova, ma dar putea sa fie si din Cluj ,pentru ca Janos a fost cu ingredientele cu reteta si la sfarsit cu plusul acela de la Bahus care a dat un gust minunat.A doua zi am recidivat ,de data asta am facut o ciorba la doua tuciuri ,acuma ciorba asta afost fost facuta sa fie ca o ciorba de potroace cum se zice prin partea noastra, sa te faca sa-ti revii dintr-o betie care n-a fost sa fie.Parca il vad pe domnul Pavel cu umbrela fugind prin ploaie sa mestece in ciorba...da ,probabil asta o sa-si aduca aminte tot anul.Tot vorbind de mancare am uitat sa va spun de masini ,multe trabanturi faine la Odorhei ,fiind o intalnire multimarca au venit ca si anul trecut multe lazi ,fiaturi ,mercedesuri,ims-euri,vw t3 ,broscute si skodite,ma da una mica si frumoasa ,o skoda 100s ,o frumusete ,preferata noastra.Ce ma surprins la Odorhei ,numarul din ce in ce mai mare de participanti tineri,fata de alte intalniri.Absolut totul a fost frumos,Imre,tie si echipei tale i-ti multumim ,voua tuturor participantilor va multumim ca ne dati ocazia sa petrecem asemenea zile alaturi de voi,sa ne revedem sanatosi!

Offline Radu Cornel

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 59
  • Retro
Buna ziua dragilor,   ca de obicei  a fost o intalnire foarte reusita , cu un plus adaugat in fiecare an, peisajul si starea vremii pe masura, oameni minunati, cu dorinta de socializare si din ce in ce mai multi.
Multumim organizatorilor, in special prietenului  nostru comun Imre mpreuna cu echipa sa, care a reusit sa creeze ambiantul de natura sa ne binedispuna si sa ne bucuram de intalnirea noastra. Multumim si prietenului Bondy, maestru in arte culinare , cu o costumatie adecvata prpararii unui gulas in afara concursului,  masurat si pus in farfurii cu ajutorul unui polonic din inox foarte generos.
      Sa ne revedem cu bine.
                                               Cu aleasa consideratie, Radu Cornel- Buftea, IF 10 DDR

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Ca in fiecare an totul la superlativ ,aici este crema trabantistilor si a celorlalti pasionati de masini de epoca ,acceeasi prieteni care se intalnesc si se doresc sa fie impreuna in fiecare an.Organizatorul care pune suflet si pasiune in fiecare an alaturi de colaboratori si cu concursul autoritatilor .Nu sunt  deajuns cuvinte de multumire pentru toate zilele minunate oferite noua tuturor iubitorilor de masini.Pun si eu cateva poze care fac cat o mie de cuvinte

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171

Offline borsas

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 280
« Ultima Modificare: August 20, 2016, 03:56:08 pm de victor »

Offline borsas

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 280
Dragi Colegi de Marca !

In primul rand am dori sa multumim la toti participantii care au venit la a 11 editie .
Consideram cu respect si stima prezenta lor,deoarece datorita acestor participanti nivelul acestei intalniri a fost ridicat.
Ne bucuram mult pentru acei participanti care la aceasta perioada (data) isi planifica concediul si petrec vacanta alaturi de noi .
Totodata am considera aceasta intilnire intinsa la 4 zile ca fiind una de succes deoarece joi prima zi au fost 29 de masini .
Si atunci sa vina cifrele :
4 zile
95 masini
289 persoane
aprox. 350 vizitarori

Cu speranta ca toata lumea s-a simtit bine , va asteptam si la anul la editia 12.


  Trabant Klub Odorhei


Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Mulțumim organizatorilor, a fost foarte frumoasa ieșirea la Odorhei. Deși am ajuns târziu nu am vrut sa ratam aceasta întâlnire,  chiar dacă, poate, ar fi trebuit sa rămânem acasă pentru aniversarea de 7 ani a Anei. A fost super. Mulțumim lui Imi pentru tort, pentru atenția acordata copiilor în general,  cu concursuri și activități care îi atrag și îi fac sa tragă părinții de mânecă sa revină anul viitor..
Un singur dezavantaj a fost.. prea puțin timp.. sa speram ca la anul sa ajungem de joi..
Încă o data felicitări organizatorilor  :wav:
Vodafone 0723454235

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
a postat Imi mai sus un video (fain de tot) cu intalnirea si se pare ca sunt ceva probleme de implementare cu youtube-ul, adica eu pe telefon nu vad video, dar pe calculator pot sa il vizualizez.
 Am incercat sa editez postarea lui Imi si sa pun mai multe variante de li9nk-uri oferite de youtube.

mai pun o data aici video pus de Imi si sa imi spuneti daca se vede sau nu, cred ca trebuie sa fac ceva modificari in forum.

! No longer available

Offline Lehel

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 762
Mie nu imi apare!
Pasiunea nu cunoaste limite.
0740-806452