Autor Subiect: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera  (Citit de 15885 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mike1413ro

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 258
  • AG 04 USO
    • calota.net
Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« : Mai 14, 2010, 03:44:34 pm »
Am decis sa postez aici materialele pentru tapitat + retapitarea, pentru ca au apreciat multi cum a iesit interiorul meu ratapitat si sper sa ajute si pe altii postul meu :) (eu implicit nu vand nimic, doar va pot ajuta sa cumparati materialele de tapiterie si sa va fac legatura cu omul ce retapiteaza, eventual pentru zona Pitesti/Bucuresti le pot duce eu direct la el la atelier ; pentru ca eu in timpul saptamanii sunt in Bucuresti iar in fiecare weekend sunt in Pitesti).
Astea fiind zise, postez mai jos materialele recomandate, imitatie piele si textil.
Pretul este de Textil : 24 lei / ml si Imitatie Piele : 20 lei / ml (un metru liniar are ~1,5m in latime, asa vine materialul...). Pretul pentru retapitare se negociaza in functie de ce model vreti pentru tapiterie... dar in medie manopera per mp este cat valoarea materialului... Pentru mai multe poze de cum lucreaza tapiterul : http://traby.ro/forum/index.php/topic,870.msg10857.html#msg10857
Pentru orice intrebare ne auzim pe PM sau pe un mess mike1413ro [at] yahoo.com ! Spor la retapitat :D !


« Ultima Modificare: Mai 19, 2010, 12:46:49 am de Gusteru »

Offline mike1413ro

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 258
  • AG 04 USO
    • calota.net
Răspuns: VAND materiale tapiterie + retapitare
« Răspuns #1 : Mai 17, 2010, 02:03:41 pm »
Am vorbit si cu tapiterul si a hotarat sa faca o oferta pentru trabantisti :D .
Pretul pentru manopera de retapitare este de 200 lei (scaune, banceta spate, fete usi si laterale spate), pentru lucruri in plus sau ceva modele mai fistichii se negociaza...

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Răspuns: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #2 : Iunie 26, 2010, 01:53:43 pm »
fistichii , cred ca se incadreaza imbracamintea care este pe interiorul capotei de la motor, sa mai reduca zgomotul. sau pe tavan , sa zic asa , in interior  ^-^
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline cristy_s6

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 11
Răspuns: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #3 : Mai 08, 2011, 09:05:16 pm »
Exista posibilitatea de a ne intalni ...?/pe mail adresa este invalida !/stima,stan am tel-0726029465/stan

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #4 : Aprilie 29, 2012, 03:33:56 pm »
Mike, ai pm! :icon_salut: Stima! :thumbsup:

Offline mike1413ro

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 258
  • AG 04 USO
    • calota.net
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #5 : Aprilie 29, 2012, 05:09:54 pm »
Rog un moderator sa arhiverze, nu ma mai pot ocupa de acest lucru.
Cei ce doresc pot apela la atelierul mesterului, direct in Pitesti pe E574, pana in Maracineni, la aprox. 1 - 2 km de la iesirea de pe autostrada de langa Euromall. Pe partea stanga se afla atelierul respectiv, au mereu puse la drum scaune tapitate, nu puteti rata... spor!

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #6 : Aprilie 30, 2012, 08:11:20 am »
Eu am cumparat scaunele model vechi, fara tetiere si bancheta spate si vroiam deja sa le trimit pentru retapitare la Pitesti.

Stie cineva vreun atelier prin Bucuresti care sa faca treaba de calitate? Cei din Pitesti lucrau super, dupa parerea mea!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #7 : Aprilie 30, 2012, 09:21:17 am »
Sa nu arhivam doar sa subliniem faptul ca tu nu te mai poti ocupa. Cine doreste sa mearga la locatia specificata de tine mai sus.Daca ai si un nr de tel al omului e binevenit.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #8 : Aprilie 30, 2012, 09:38:27 am »
Daca imi ies 2 manevre o sa-mi iau o dubita si atunci pot prelua eu partea cu transportul, atat pentru scaune cat si pentru orice altceva!! Dar sa nu anticipam, mai intai sa-mi iasa.. :wave:

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #9 : Aprilie 30, 2012, 02:04:00 pm »
Am fost eu la unu pe la Lizeanu si mi-au cerut 350 lei pentru bancheta si scaune  , cu materialul meu  :-\
Das  auto

0733825596

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #10 : Aprilie 30, 2012, 02:10:30 pm »
E Bucharest... :pottytrain5: nu trebuie sa ne miram, de abia astept sa ma mut in alt judet, mai catre Brasov...

Cine mai afla ateliere cu preturi decente l rog frumos sa dea de stire!!!

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #11 : Aprilie 30, 2012, 04:57:03 pm »
-on topic , eu am intrebat la unu pe prelungirea ghencea, si a cerut cat un trabi , adica 7 mil.
- mai este unu aici la intersectia chirigii , cu str. care duce spre viilor
 
 

-si inca unu cu vechime de peste 10 ani , chiar dupa timpul lu ceausescu , intre timpuri noi si mihai bravu , dar tre sa vi invers , ca este contrasens, si dambovita intre sensuri ,cel care lucreaza , a avut un trabi de luxe, si il tapitase cum nu mai era altul in buc. (inclusiv plafonul il facuse, si stalpii interiori), nu stiu preturi sau telefon
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline mike1413ro

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 258
  • AG 04 USO
    • calota.net
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #12 : Aprilie 30, 2012, 09:15:05 pm »
Salutare! Asta e nr. atelierului... il a cam de un an... dar sper sa mai fie valabil :
0748890033
==============
edit by admin: multam' domnu' Mike  :icon_thumleft: Si tie Remi pt completare  :icon_thumleft:
« Ultima Modificare: Aprilie 30, 2012, 09:26:01 pm de Gusteru »

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #13 : Mai 01, 2012, 07:02:38 am »
Chiar azi il sun si va anunt daca numarul mai este valabil!

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Reconditionare tapiterie trabant - atelier manopera
« Răspuns #14 : Mai 02, 2012, 06:29:27 pm »
P edrum catre viitorul meu Trabantel l-am sunat si VICTORIE!!, domnul respectiv, am uitat sa-l intreb cum il cheama, se ocupa in continuare de tapiterii si nu are nimic impotriva sa faca si interioare de Trabant!!

Tinea  minte lucrarea prezentata mai sus, cea bej cu maro si mi-a spus ca pentru ceva similar, adica scaune, bancheta spate, fete usi si cele 2 cotiere din spate pretul este de 300 RON manopera!!

Ca materiale intra cam 7-8 metri de material, pe care il putem lua impreuna cu el, stie magazine din Pitesti!

Ca durata, daca ducem dimineata, la 9, masina sau scaunele le trimitem prin cineva, pana vizitam Pitestiul 5-6 ore, lucrarea este gata!!

Eu zic ca sunt vesti bune!!! :thumbsup: