Autor Subiect: NU MAI AVEM VOIE IN BUDAPESTA INTRE ORELE 6.00-22.00!!!!  (Citit de 2935 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
NU MAI AVEM VOIE IN BUDAPESTA INTRE ORELE 6.00-22.00!!!!
« : Ianuarie 28, 2017, 08:41:45 am »
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21558051-circulatie-interzisa-budapesta-pentru-masinile-incadrate-pana-clasa-4-poluare.htm

Am pus si eu titlul ca un fost redactor ce sunt :toothy4:astfel incat sa sune mai dramatic decat este textul articolului!!! :sign5:

Totusi e cat se poate de real, cand vine vara si o luam catinel, catinel catre fostul DDR, trebuie sa setam cu maaaaare grija gps-ul! :walk:

Offline gabriel87

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: NU MAI AVEM VOIE IN BUDAPESTA INTRE ORELE 6.00-22.00!!!!
« Răspuns #1 : Ianuarie 29, 2017, 06:06:07 pm »
S-o lase mai moale astia veniti din Asia si stabiliti in Panonia ca tot nu era nimeni pe acolo,ca pana prin '90 si ceva taiai fumul de 2t cu cutitul si pana si statuile erau acoperite de gudroanele poluarii.Ungaria era plina de masini importate din RDG,Romania ,Cehoslovacia,URSS,etc care poluau in draci! Si acum vor sa fie mai ''catolici decat papa'' cu stoparea poluarii si cu zidurile lor impotriva migratiei,hahahaha.

Offline bandi-ta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 254
Re: NU MAI AVEM VOIE IN BUDAPESTA INTRE ORELE 6.00-22.00!!!!
« Răspuns #2 : Ianuarie 29, 2017, 10:04:23 pm »
Smogríadó = Alertă de fum şi ceață .Restricțiile fiind valabile până la revenirea la gradul de poluare acceptată. Max.50 micrograme/metrucub.Se pare că de mâine se ridică restricția de circulație . Apropo...in această perioadă talonul masini ține loc de bilet pe orice mijloc de transport public !
CJ-78-KIK

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: NU MAI AVEM VOIE IN BUDAPESTA INTRE ORELE 6.00-22.00!!!!
« Răspuns #3 : Februarie 05, 2017, 07:25:40 pm »
..si se composteaza? :happy5: in autobuz? nu conteaza tara unde e emis? :help:

...tooot vreau sa fac o vizita iar, p'acolo, in 2007 am fost pe fuga... :BangHead:

Lat edit- poate or avea si aia rufe albe pe sarma. si fumu'... ei, capitala europeana.. :toothy4: or avea ceva dreptate.
Acu', pe bune, cu ce au ei, castele si ce-am mai vazut, sunt tari la istorie. :icon_thumleft:
popandau de trabante