Autor Subiect: B 601 VIS - Trabi un mod de viata (fost B 10 GZA)  (Citit de 97474 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
B 601 VIS - Trabi un mod de viata (fost B 10 GZA)
« : Iulie 18, 2012, 02:54:09 pm »
    Salutare, eu sunt Radu, si activez de ceva vreme prin zona, dar nu am reusit pana acu sa fac aceasta prezentare a mea.
    Primul Trabi l-am luat in 2008, pe care mai mult l-am tinut in garaj si a fost o masina de plimbat pe la tara, mai mult pe drumuri de asfalt, si care ma mai ducea pana la gradina, si cam atat, dupa care in 2012 am veni cu ea de la Curtea de Arges, mai exact din Domnesti, si vreau sa zic ca a mers masinutza mai frumos ca niciodata, masina care statuse mai bine de 8 luni, dupa care din cauza unor probleme financiare, am deschis un topic pentru vanzare, dupa nici 2 luni cred, mi-am propus, sa imi iau altu,. chiar dak pb financiare nu sunt prea roz, dar sincer nu pot sta fara Trabi, este o masina care sincer imi face placere sa o conduc. el este primu meu trabi inainte sa il vand, si dupa ce a ajuns la tipu ce detine restaurantu Stadio:




     In acest moment detin un Trabi maro in acte, care vreau sa il fac pentru al meu suflet, si care sincer m-a convins sa il iau. si sa nu ramana in strada pentru bataia de joc a altora, am si cu el ceva poze, iar in acest moment este demontat pentru a fi dus catre tinichigerie :

     


      Acestea sunt cateva poze, de acu ma apuc mai serios de ea, si vreau ca in cel mult o luna sa fie pe roti cu toate actele la zi :D sper sa gasesc pe cineva care la timpu potrivit sa il rog pentru un reglaj, si daca stie cineva un electician priceput si serios, as fi recunoscator :D. sper sa reusesc sa cumpar toate piesele pentru ea, si sa o fac exact cum vrea inimioara mea :D
« Ultima Modificare: Decembrie 11, 2012, 11:18:20 pm de victor »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Trabi un mod de viata
« Răspuns #1 : Iulie 18, 2012, 02:58:09 pm »
In sfarsit =)))

Bine "ai venit" (cu prezentarea masini (lor) ) pe la noi si succes in noul proiect.
Speram ca nu vei uita si ne vei tine la curent cu etapele restaurarii

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Trabi un mod de viata
« Răspuns #2 : Iulie 18, 2012, 08:23:26 pm »
nu voi uita pe nimeni, va voi tine aproape cu tot ce se intampla :D acu astept sa o duc sa tinichigiu, ca este omu putin ocupat si nu prea mai pot sa dezmembrez la ea :) ca sa o pot duce linistit :D, oricum dupa trebuie sa vb si cu cineva pentru un electrician, si poate si un mecanic, daca eu nu reusesc sa ii dau eu de kp ;)) multumesc pentru primire ...multa bafta

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Trabi un mod de viata
« Răspuns #3 : Iulie 18, 2012, 09:47:34 pm »
Heheeee...tare sunt curios cum va arata. Azi am trecut pe acolo pe unde era si parca lipsea ceva. Inca odata felicitari P.S. poate ma plimbi si pe mine o tura cu ea. :occasion14:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Trabi un mod de viata
« Răspuns #4 : Iulie 19, 2012, 02:00:27 pm »
Ti-am mutat topicul la expozitie traby...ca fusese la prezentare membrii.
MULTA BAFTA cu masina si spor la rebuild  :icon_salut:
Speram sa fi alaturi de noi pe forum cat mai mult si bineinteles sa ne vedem la intalniri  :icon_thumleft:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #5 : Iulie 19, 2012, 06:38:24 pm »
salut, multumesc pt mica modificare, nu prea m-am priceput la incadrarea anuntului, dar usor usor sper sa o fac cum trebuie, multumesc pt urari, sper sa reusesc sa il fac asa cum imi doresc, sa stau din ce in ce mai mult pe forum. si sa ajut la randul meu cum pot, chiar daca am termina facultatea de Marketing in cadru ASE prefer mai mult motoarele si vaselina si murdaria, dar pentru trabi o fac din inimioara ;) chiar imi place aceasta masina ;) si abia astept sa il fac frumos si sa ne vedem la intalniri :D

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #6 : August 02, 2012, 11:02:11 am »
salutare, incet incet reusesc sa termin si garaju pentru a nu mai lucra in aer liber, in soare sau ploaie, ii multumesc lui Hunor pentru ca mi-a trimis fuzetele model nou si una din planetare, sper sa ajung la domn Sihastru sa iau cutia model nou si planetara pe care o avea, si sper ca si usile sa le achizitionez de la dalcaran, ma oftic putin ca domnu tinichigiu nu prea are timp...sa ii duc mai rpd masinutza :(( dar cu rabdare sper sa reusesc sa le rezolv pe toate :)

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #7 : August 02, 2012, 07:57:34 pm »
Bravo! Usor, usor ii faci un cuibusor gazei. ;)

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #8 : August 04, 2012, 08:26:41 am »
super bine a venit  coletu de la Hunor, si ii multumesc pentru fuzetele trimise si planetara, si acu trebuie sa achizitionez si planetara scurta, si cutia de viteze modelu nou ;) am pus si cateva poze cu coletu, abia astept sa scot masina de la tinichigiu, si sa ii fac cateva poze :D


Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #9 : August 04, 2012, 08:48:50 am »
Excelent.Sa scrii te rog si AICI: http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,3483.0.html impresia ta. Spor la munci  :icon_thumright:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #10 : August 04, 2012, 02:56:05 pm »
gata s-a rezolvat, am dat si geamurile jos la masina, am reusit sa scot si ornamentu de la plafon sa il curat si sa elimin tot masticu invechit si rugina ;) o sa vin cu noi poze cat mai curand.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #11 : August 09, 2012, 03:33:52 pm »
kteva ore in 2 zile am reusit sa curat de vopsea o mare parte din componentele motorului, si urmeaza sa le dau un grund si o vopsea frumoasa...sper ca de miercuri sau cel tarziu joi sa ma apuc sa ii dau tot ce este pe fata jos si sa vopsesc compartimentu motor. am si ceva poze :D




si o mica modificare pentru bobine :D, app unde gasesc o poza cu legaturile care se fac la bobine, pentru ca nu vreau sa fac vre-o gafa cand le voi pune la loc :)


Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #12 : August 09, 2012, 04:27:39 pm »


Das  auto

0733825596

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #13 : August 09, 2012, 05:42:34 pm »
Multumesc Mult.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: B 10 GZA - Trabi un mod de viata
« Răspuns #14 : August 09, 2012, 07:20:49 pm »
Cauta la manuale/electrica . asta e in ceha parca si poza e aiurea.
negrul e + . nu lega la plezneala. cel mai bine e sa cauti,sa te lamuresti singur si asa vei tine minte mereu  ;)
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan