Autor Subiect: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS  (Citit de 32292 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #45 : Mai 05, 2017, 01:24:05 pm »
Salut! Eu abia acum am vazut ce ai patit cu 2 ani in urma. Imi pare rau pentru cele intamplate si multa bafta cu reconditionarea! Cam aceleasi lucruri vreau sa le fac si eu la a mea: retapitat, demontat motor, vopsit, etc. Pentru tapiterie ar mai fi si domnul Cristi unde am avut eu masina cazata acum cativa ani (avea user: tapiter autor). Dar nu stiu nimic de pret si nici numarul de telefon nu-l mai am. Daca vrei te pot indruma in privat cum sa ajungi la dansul. Multa bafta!  ;)

Offline andreiandrei53

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 533
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #46 : Mai 17, 2017, 01:21:56 pm »
Salut Titus,

Cum mai merge treaba cu Trabi? Ai gasit ceva vopsitorie?

Eu am ceva vopsitorie in zona unde stau eu (sector 3, zona Baba Novac), am vazut ca fac multe lucrari pt firmele de asigurari (dosare de daune). Am vazut la ei pe site si masini vechi vopsite. Uite aici, poate te ajuta:

http://autowab.ro/servicii.html

Pe viitor, as face si eu operatiunea la care te-ai inscris asa ca sunt interesat de pasii pe care ii parcurgi.
Andrei

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #47 : Mai 17, 2017, 02:13:49 pm »
Am sunat și am întrebat cât costă vopsirea unui trabant , răspuns , nu fac trabant , pentru că folosește standox și ajug costurile mari , am insistat să spună cât de mare și a ținut-o că tot nu face trabant , ăștia sunt meseriașii​ noștri
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #48 : Mai 17, 2017, 03:12:14 pm »
La fel si eu, am un service langa mine care lucreaza cu asigurari etc, de meseriasi sunt meaeriasi, vopsesc bn, tinichigerie cu argon ,mecanica,  electrica etc cam tot ce vrei.Cand merg cu opelul pt revizii si maruntaie pe diagnoza nu fac nazuri, cand deschid gura despre trabant parca ii injur de neveste, imediat devin posaci si refuza categoric sa lucreze masini vechi.O dau ca nu au timp si ca pt maxim 1000 lei nu merita sa se bage in asa ceva.Le -am propus sa o lungeasca printre picaturi 2 -3 saptamani in functie de timpul lor, nici macar nu au vrut sa auda.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline andreiandrei53

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 533
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #49 : Mai 17, 2017, 03:53:39 pm »
Am sunat și am întrebat cât costă vopsirea unui trabant , răspuns , nu fac trabant , pentru că folosește standox și ajug costurile mari , am insistat să spună cât de mare și a ținut-o că tot nu face trabant , ăștia sunt meseriașii​ noștri

Remi, ai sunat la Autowab? Astia te-au refuzat?
Andrei

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #50 : Mai 18, 2017, 09:11:22 am »
Da la ăia
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline titus_ah

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 193
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #51 : Mai 18, 2017, 02:04:42 pm »
Mda, tocmai am vorbit si eu la o vopsitorie pe care mi-a recomandat-o Radu Pop... Le-am trimis poze pe mail acum 2 saptamani dupa care le-am tot dat mailuri de amintire. Azi i-am sunat si au zis ca nu se baga ca nu au timp. Le-am zis ca nu ma grabesc si ca putem programa pe iunie - iulie... Acelasi raspuns.  :violent1:
Si nici nu am pus problema ca as vrea sa dau 1000 ron pe vopsire. Am buget alocat de 3500, deci nu se punea problema sa nu le dau cat cer (desi nici nu mi-au dat oferta de pret).

In orice caz, singurul service care mi-a raspuns si mi-a dat un pret a fost Service Titan (http://servicetitan.ro). Au zis ca pot face programare oricand vreau cu o saptamana max inainte si pretul este 3000 ron pt vopsire completa, inclusiv compartiment motor, si cu garantie 12 luni.

Asa ca, e foarte posibil sa merg acolo, desi nu am feedback de la nimeni pentru ca i-am gasit pe net...

In orice caz, mai astept cateva raspunsuri si ma voi hotari la sfarsitul lunii incotro merg.
Mandru posesor de Trabant 601 Deluxe din 06-1988, mostenit de la bunicu'. :-D
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4116.0.html
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4111.0.html
B-71TUS   -    0722.683.173
"You know all those things you've always wanted to do...? You should go do them."

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #52 : Mai 19, 2017, 10:59:15 pm »
ar mai fi la mine in zona , dar cred ca tot pe la preturi dastea ajungi , apoi daca nu supraveghezi toate operatiunile , ita va parea rau dupa , pentru ca ei nu au in cap calitate , ci numai pretul sa fie mare si incasat repede si usor
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Lehel

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 762
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #53 : Mai 23, 2017, 12:50:19 pm »
Salut.
Parerea mea e ca 3000 lei nu e mult, as zice ca e pret real. Eu acum un an am vopsit Trabantul si a costat 4200.  Dar a iesit superb!
Deci eu zic ca merita banii..
Spor!
Pasiunea nu cunoaste limite.
0740-806452

Offline andreiandrei53

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 533
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #54 : Mai 24, 2017, 11:35:00 am »
merita daca iese asa cum iti doresti, si asta nu poti obtine decat daca stai in spate cu biciul si cu ploconul... insa si pana la asta, trebuie sa gasesti pe cineva sa accepte sa ii stai in carca.

Titus, nu poti merge sa vezi o masina doua vopsite la service Titan pana sa te hotarasti sa mergi la ei?
Andrei

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #55 : Mai 24, 2017, 12:06:27 pm »
Nu intotdeauna pretul exagerat garanteaza si produsul finit mult dorit.Cunosc cazuri care au platit bani multi pe ghestii de genul asta si li s -a garantat impecabilitate iar la final dupa ce au pus mana pe bani i -au spus franc in fata "hai da -o in mortii ei ca merge si asa ca doar e trabant ".Cel mai bn vezi cum lucreaza si cauta sa ii verifici pana la finalul lucrarii.Pretul e discutabil, pt unii poate fi mult pt altii putin daca tie iti convine si cel mai important iese treaba buna este ok.Spor la treaba.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline titus_ah

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 193
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #56 : Mai 24, 2017, 01:34:30 pm »
Nu prea am cum sa verific masini vopsite de ei decat daca as cunoaste pe cineva care a mers la ei... Si nu cunosc.
Asa am citit review-uri pe net care in mare sunt de bine pe partea de vopsitorie. Pe mecanica am vazut ca sunt cam injurati dar pe vopsitorie pare ok...
Asadar, incep din ce in ce mai mult sa tind sa merg la ei intrucat pana acum in continuare nu am mai primit nicio oferta de la nimeni la care am apelat.
Mandru posesor de Trabant 601 Deluxe din 06-1988, mostenit de la bunicu'. :-D
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4116.0.html
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4111.0.html
B-71TUS   -    0722.683.173
"You know all those things you've always wanted to do...? You should go do them."

Offline andreiandrei53

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 533
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #57 : Mai 24, 2017, 01:38:10 pm »
pai mergi si vezi o masina in lucru acolo, nu te primesc, ce naiba?  ???
Andrei

Offline titus_ah

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 193
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #58 : Mai 24, 2017, 01:41:10 pm »
Mda... E o idee. Sa vad cand am putin timp si dau o tura pe acolo pt inspectie.
Mandru posesor de Trabant 601 Deluxe din 06-1988, mostenit de la bunicu'. :-D
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4116.0.html
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4111.0.html
B-71TUS   -    0722.683.173
"You know all those things you've always wanted to do...? You should go do them."

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Faceti cunostinta cu Vasilicã! B-71TUS
« Răspuns #59 : Mai 24, 2017, 01:50:50 pm »
Sa nu faca ei treaba doar ca ai mers in "inspectie". Si eu am mare frica in a vopsi trabantul la orice vopsitorie . De aceea am vorbit cu un prieten care are vopsitorie de 20 de ani. Doar pentru asta trebuie sa merg la Brasov. E un pic cam mare deranjuld dar stiu o treaba.
SMOKE & CHARM