Autor Subiect: CADOUL PERFECT DE 8 MARTIE !  (Citit de 2374 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline owexonline

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 50
CADOUL PERFECT DE 8 MARTIE !
« : Martie 02, 2014, 08:57:37 pm »
In primul rand rog un moderator sa mute acest topic in categoria adecvata. spre rusinea mea am sa recunosc ca nu am gasit categoria respectiva unde sa incadrez acest anunt.

Cine e disperat si nu stie ce cadou sa faca de 8 martie , acum are solutia , un ondulator de par !
Stiu ce vreti sa spuneti , "a mea are deja un sertar plin de ondulatoare si placi ( astea au asa ceva , precum avem noi roti si anvelope) , si veti mai spune ca nu le prea foloseste si  merge la salon/coafor . Asa am crezut si eu prima data si nu mi-e rusine sa recunosc :)
insa odata ajuns ondulatorul in casa, bagat in priza si facut parul cu bucle frumoase am observat ca este o inventie extraordinara , facuta special pentru necunoscatori si lenesi ( ca mine ) . Am reusit sa fac parul iubitei in 15 min :)))
Parea prea scump la inceput , apoi am facut un calcul :
1. telefon sa programezi la salon/coafor
2. costuri deplasare pana la salon
3. costul buclelor ( 60-120 lei , depinde de salon )
4. cheltuieli deplasare inapoi acasa
5. 2-3 ore pierdute aiurea pt aranjarea parului

ei bine daca aduni toate astea vei observa ca ondulatorul se plateste singur in mai putin de 1 an ( pt ca fiecare are zile de nastere in familie, paste , 1 mai , craciun, revelion, + X nunti , botezuri , alte evenimente )  , ca sa nu mai zic ca in loc de  2-3 ore pierdute se rezolva totul in 15-20 min ( la 12 drumuri la salon salvezi O ZI din viata ei :))

aici este filmuletul de pe youtube cu aparatul :

http://youtu.be/2lxVbuyiW6A


si se poate cumpara de aici :

http://mercador.ro/oferta/ondulator-babyliss-pro-curl-secret-ceramic-c1000e-ID1yj6L.html

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
Re: CADOUL PERFECT DE 8 MARTIE !
« Răspuns #1 : Iunie 16, 2014, 03:52:23 pm »
Am descoperit bia acum acest topic dar e super!Adica ondulatorul e super,nu sa-ti tii iubita acasa ca na,trebuie sa mai socializeze si ea! DAR CRED CA ASTA AI VRUT SA NE ARATI,NU??
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline owexonline

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 50
Re: CADOUL PERFECT DE 8 MARTIE !
« Răspuns #2 : Iunie 16, 2014, 09:16:08 pm »
Danuta24

 Nu stiu ce ai inteles tu , dar scopul intotdeauna sa iti tii iubita acasa langa tine, pentru ca fiecare clipa petrecuta langa persoana iubita este speciala si nepretuita .
Pe langa asta ,  un singur calcul matematic vezi ca in loc sa piarda 45 min dus si 45 min intors + 15-30 min  asteptat la salon ca sa o ia "hair stilista" .... salvezi minim o ora jumate din viata iubitei tale !!!!  adica la vre-o 20 drumuri facute la coafor ii salvezi o zi din viata ...... ai idee ce ai fii pregatita sa faci sau sa dai ca sa mai traiesti inca o zi atunci cand vine momentul ??? cred ca orice si totul ar fii raspunsul care se potriveste tuturor :)
Este un aparat frumos , dar 8 martie a trecut :)))