Autor Subiect: Fiica primarului Piedone si-a sarbatorit majoratul. A primit un trabant "Louis V  (Citit de 7473 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Primarul Sectorului 4, Cristian Popescu Piedone, i-a organizat fiicei sale Ana Maria o petrecere de neuitat, la sfarsitul saptamanii trecute. Pentru ca mezina familiei a implinit 18 ani, primarul i-a facut si un cadou special, comandandu-i un trabant "Louis Vuitton".

"De majorat i-am sarbatorit ziua la restaurantul familiei. Am avut o discutie serioasa cu ea si i-am spus ca de acum este responsabila, majora, vaccinata si trebuie sa aiba grija cum paseste in viata. Dar am incredere in ea, eu mi-am invatat copiii sa fie foarte modesti", ne-a declarat, mandru, Piedone. Pe langa trabantul care a costat, cu tot cu autocolantul "Louis Vuitton", 200 de euro, ea a mai primit si un tort, de aceeasi marca. "Tortul a fost ideea fratelui ei. Mi-a zis sa o stresam pentru ultima oara, ca de acum este pe picioarele ei. Ana nu este un fan al acestei firme si de aceea am decis sa o necajim un pic", ne-a povestit edilul. Chiar si asa, Ana Maria nu a neglijat cadoul special primit si a facut deja o tura prin oras cu masina, ajutata de prietenul ei. "Trabantul este amintirea mea, pe care o voi pastra toata viata. Cand imi voi lua carnetul va fi prima masina pe care o voi conduce", ne-a spus Ana.


________________________
sursa cancan.ro


Intrebare de 100 PCT :  Cine stie a cui a fost masina? :D
pont! a fost la noi pe forum :P

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
 :dontknow:   B -**-UWJ  :dontknow:
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Hai Gabi te asteptam cu povestea :P

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
cele 100 pct se impart intre @Leo si @Vio =))))
in articol scrie ca masina a costat 200e, ceea ce eu nu prea cred, stiu ca @Gaby avea alt pret la vanzare si nu prea lasa din el, nici nu avea motiv sa lase, masina era destul de ingrinjita
Hai @Gaby, zi ceva din culise :D ai o pila la nenea Piedone, frumos
Poate o cooptam si pe D-soara in club, mai ales ca a declarat ca doreste sa pastreze masina, ca amintire

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Da seamana cu cea a lui Gabi. Dar parca se razgandise si nu o mai vindea :dontknow:

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Exact este a lui gabi,mi-am dat seama dupa toba invelita in vata de sticla,si a ochelarilor albi plus un pic de rosu ce se mai vede.Cat despre faptul ........daca masina va mai avea viata dupa gabi?.......eu ma indoiesc,sper sa nu fie asa dar ii prevad un viitor la fel de sumbru ca in cazul trabantului kiss fm.
« Ultima Modificare: Martie 07, 2012, 02:00:38 pm de Gusteru »
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Cam asa e din pacate. N-ai vazut ce nr de inmatriculare are?  :BangHead:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Na' ... ata' ete'.Poate domnisoara se va interesa de club traby si va da de noi. O sa invete si ea cum se schimba o bujie ca doar nu o fi asa de greu  :P
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Daca citeste ce scriem noi pe aici, sigur o pierdem :'( Mergea un bun venit, asa de inceput, ca cine stie cum da de noi! Lumea este mica :3some:

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Scuzati intarzierea  :D . Povestea suna cam asa:
Saptamana trecuta m-a sunat un baiat in legatura cu masina (aveam anunt pe net de acum cateva luni cand vroiam sa o dau ...pentru a-mi lua un 1.1 ) ..i-am zis ca nu e de vanzare ...a revenit , a zis ca vrea sa o vada ...a venit , a vazut-o ....eu nu eram acasa ...m-a asteptat ( Am sunat ceva lume sa ma sfatuiasca daca sa dau sau nu masina   :) ). Am zis sa o dau pe o suma frumoasa , sau o tin ...mi s-a oferit suma respectiva ,tentatia fiind mare , am dat-o .
Stati linistiti ca a ajuns pe maini bune , v-a primii alt motor si alte modificari serioase  ;) , cel care a luat-o mai are cateva masini old school . :laughing7:

Sa nu credeti ca ati scapat de mine  =))  ...raman trabiman iar in viitorul apropiat o sa imi iau un trabi 601 si il pastrez original , ori 601 cu motor de golf , ori un ( 1.1  dar mai greu sa gasesc unul inmatriculat) .  :laughing7:
Das  auto

0733825596

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Am gasit poza  pe un anunt de pe 4tuning  ,de la o firma de colantari  :blob7:

Das  auto

0733825596

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Sa inteleg ca pana la urma a vantut-o firmei care a colantat-o?
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
nu ....e doar o poza de reclama a firmei  ;)
Das  auto

0733825596

Offline llmm

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 2
Va mai scriu sa apara REFRESH !!! in jumatate de ora kanalD
 :pottytrain5: :3some:
 :toothy1: :toothy1: :toothy1:

-----------------------------------



 
« Ultima Modificare: Iulie 25, 2012, 10:03:11 am de victor »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Nu am inteles ultimul mesaj, ce e cu jumatate de ora Kanal D?
va fi un reportaj ceva? fi mai explicit..


p.s. ti-am editat postarea, interzis reclama comerciala neaprobata, vezi Regulamentul