Autor Subiect: B-20-PDY  (Citit de 38841 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #30 : Ianuarie 06, 2017, 08:15:30 pm »
Am dat 150 lei pe bucata.In total au costat,cat am dat eu pe masina,plus ca maine alti bani pentru,echilibrat, montaj..etc..
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: B-20-PDY
« Răspuns #31 : Ianuarie 06, 2017, 09:19:47 pm »
Pret ok,  sa le stapanesti sanatos si multi km cu ele si implicit cu traby.
Mi -ai adus aminte de cineva care cumparase un trabant la un pret f bun /mic dar era ofticat ca pretul pieselor si reparatiei era echivalent cu cel al masinii  si i se parea aiurea iar tot timpul isi facea calcule in functie de pretul de achizitie,  in final a scapat de ea. Da -o dreacu era prea scumpa la intretinere.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #32 : Ianuarie 06, 2017, 09:33:46 pm »
Pretul a fost bun,am vazut si 230 lei bucata,mi se pare destul de mult,astea sunt destul de bune.Ce am pe masina, acum sunt coapte rau,asa ca nu vreau sa risc.
« Ultima Modificare: Ianuarie 06, 2017, 09:38:52 pm de Andrei.P »
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #33 : Ianuarie 07, 2017, 01:58:30 pm »
Azi am fost si am montat cauciucurile,partea proasta e ca,doar doua au reusit sa le echilibreze,alea echilibrate le-am montat pe fata si cele strambe pe spate.In viitor trebuie sa gasesc doua jante modelul vechi, in stare buna,dar pana in primavara, asa le las. :icon_salut:
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #34 : Ianuarie 14, 2017, 03:59:36 pm »
Azi am facut o plimbare destul de lunga,totul a decurs normal.Este drept, o fi vremea mizerabila si rece, dar are si iarna frumusetile ei.Problemele le intampini din cauza autoritatilor nesimtite,Ii doare in cot de toata lumea!
Degeaba pe soseaua principala este curat,daca pe stradutele comunelor totul este un dezastru! De abia s-au sinchisit sa bage si ei lama,dupa 4 zile de la oprirea ninsorii.....
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #35 : Ianuarie 16, 2017, 06:10:36 pm »
Azi am intrat in posesia a doua jante model vechi cu capace,sunt noi,nemontate vreodata. ;) Am de gand sa mai gasesc inca doua, la fel si sa le montez,la cea care este in lucru (B-13-MPP),nu vreau sa le montez pe Trabantul asta,fiindca mi-e frica sa nu mi le fure vreun tampit din spatele blocului.
« Ultima Modificare: Ianuarie 16, 2017, 06:16:02 pm de Andrei.P »
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: B-20-PDY
« Răspuns #36 : Ianuarie 20, 2017, 10:48:03 am »
frumoasa achizitie, ma "mananca" si pe mine sa trec pe jante tip vechi ca sa pun capace dar...

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Re: B-20-PDY
« Răspuns #37 : Ianuarie 20, 2017, 11:47:17 am »
Capacele sunt din anii 70'. La jante te poti uita pe ele,  e stantata luna si anul. Succes la gasit perechile.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #38 : Ianuarie 20, 2017, 06:43:27 pm »
Merci!
Mie mai mult imi plac jantele model vechi,fie si fara capace,decat astea tip nou cu 8 gauri,cele cu 4 gauri in viziunea mea sunt mult mai elegante.Toate s-au brodit când cel de la vulcanizare,mi-a confirmat (ceea ce eu banuiam),ca doar doua jante au putut fi echilibrate, asa ca cele strambe le-am montat pe spate.Niste fini ai neamului meu stiind ca eu am Trabant,s-au gandit sa-mi faca cadou doua jante,le-au gasit in podul unui vecin care a avut Trabant in anii 65-70.La vremea respectiva,i-au fost furate 2 roti asa ca a cumparat 4 jante noi complete, si doua i-au ramas in pod uitate de cine stie când. Veste proasta este ca,acelasi vecin a avut podul plin de piese(inclusiv motor nou nout),dar din pacate le-a dat pe toate la fier vechi :(
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: B-20-PDY
« Răspuns #39 : Ianuarie 20, 2017, 06:48:11 pm »
Eu astea le-am comandat de pe Ebay Germania, 85 de ieuro. Bine, nu mint, le-a comandat un prieten de acolo pentru mine. Vor sosi in primavara cand se intoarce in tara.
SMOKE & CHARM

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #40 : Ianuarie 20, 2017, 06:53:25 pm »
Felicitari! Super achizitie.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: B-20-PDY
« Răspuns #41 : Ianuarie 20, 2017, 07:51:08 pm »
Lustruite bine or sa arate criminal.Dar mare grija la borduri sa nu le lovesti,iar grundul ala maro in ton cu capacele chiar da bine.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #42 : Ianuarie 21, 2017, 10:50:24 pm »
Seara buna din nou,azi am facut cateva targueli si printre care am gasit si doua dispozitive de ecartare si o presa pentru capetele de bara,pun si cateva poze :wav:


Dar mai am o nelamurire,acest dispozitiv la ce se foloseste? Este cumva de Trabant? Prima oara m-a dus gândul la clestele pentru saboti,dar ma indoiesc sa fie asta.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: B-20-PDY
« Răspuns #43 : Ianuarie 22, 2017, 01:43:21 pm »
Achiziția ai facut-o din Dristor? Îmi pare cunoscuta trusa și piesele,  faina achizitie

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: B-20-PDY
« Răspuns #44 : Ianuarie 22, 2017, 01:58:51 pm »
Exact,din Dristor,sunt vecini cu mine,Ii stiu de multi ani,de când aveau Trabantul.Nu mai are nimic,am luat tot,a avut multe si cu timpul am mai luat destule piese.Majoritatea au fost noi, DDR.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!