Colt legislativ > Altele

Acte necesare import Ungaria

(1/4) > >>

clau29diu:
Buna, imi spune si mie cineva cu experienta, in afara de contract v-c, care din aceste doua acte imi sunt necesare pt inmatriculare din Ungaria in Romania ?

Precizez ca voi avea doar unul din ele.

Multumesc !



Viorel Balmez:
Recent am inmatriculat o masina din Ungaria. Am avut ambele acte, pe care le-am predat la politie cand am inmatriculat masina. Vad ca talonul este oricum gaurit, deci nu mai are nici o valoare. Ar trebui sa-ti dea ambele documente, C.I si talonul.

clau29diu:
Multumesc pt rapunsul prompt Viorel, mai ales ca sunt in oarecare graba. Ambele sunt gaurite, care e talonul ? Prima poza, cea care arata ca un card de bancomat ?

Ideea e in felul urmator, eu am ambele acte si vreau sa inmatriculez masina in UK, pt asta imi trebuie doar unul din ele sa il trimit la RAR Uk si nu mi-l mai da inapoi. Celalat imi ramane mie.
In ideea in care masina pe viitor va fi inmatriculata in Romania, daca iese Uk din Eu eu o sa declar ca am adus-o din Ungaria, ca sa nu ma puna sa platesc vama, impozite si TVA si ce-o mai fi.

Deci as vrea sa pastrez contractrul de v-c si unul din cele acte de mai sus. Care mi-ar fi suficient sa inmatriculez in Rom ?

iulian1andrei:
Fa carte de romania doar,  sa nu ai probleme daca o vei reinmatricula apoi in Romania si o pastrezi.

Viorel Balmez:
Talonul este cardul  ;)

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă