Autor Subiect: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601  (Citit de 8607 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lorenzobus1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 304
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #15 : August 12, 2016, 12:04:58 pm »
Despre inele pt angel eyes nu prea am încredere, in plus ar trebui desfăcute sticlele de la farurile... Oricum este si varianta trabantwelt sau alt site unde unde de anul trecut am văzut niste angel eyes pt traby foarte fain... Si cu sticla neagra...la pret pe set e tot acolo, mai trebuie adăugat cam 25 € pt transport...
Daca o sa mai iau alte piese poate o sa apelez la site-urile astea  :blob7:


Cineva stie unde găsesc denumirea nuantele la vopseaua pt traby!? Al meu este galben muștar (o fost) .... Si daca la.anul il vopsesc .... L-As face galben muștar cu plafonul Alb .   :blob7:

Lorenzo

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #16 : August 12, 2016, 01:49:51 pm »
http://www.traby.ro/forum/index.php?topic=782.0
Nuante si culori din vremea fostei DDR.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline marcel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 227
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #17 : August 12, 2016, 05:45:04 pm »
Mie mi-au gasit alb papirus(gri)la un magazin de preparat vopsele intr-un program de Wartburg.

Offline lorenzobus1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 304
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #18 : August 12, 2016, 06:17:01 pm »
Monsungelb, ăsta e nuanță originala, oricum interiorul stelpilor il am lăsat vopsit original pt monstra!

Vom vedea la anul!  :wav:

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #19 : August 12, 2016, 08:32:56 pm »
Legat de vopsele si zgarieturi,am vazut un filmulet pe youtube in care unul scotea zgarieturile dupa caroserie cu WD40.Zic hai sa incerc ca tot aveam un tub,rezultatul e surprinzator,zgarieturile vizibile dar care nu sunt in profunzime dispar,alea mai accentuate doar se atenueaza si devin mai greu de observat.Nu pricep care e reactia? Asta e un ulei,spray de ungere.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline lorenzobus1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 304
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #20 : August 12, 2016, 09:40:58 pm »
Da stiu despre filmuleț.... Dar e fake.... Ăla care a regizat filmulețul chiar explica cum a făcut .... Prin adăugare diferite părți din filmuletul... Si chiar nu face nimica WD40 Au arătat pe discovery chiar videoclipul ala cu autorul.

 :wav:

Ăsta este!  :argue:

Lorenzo

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: îndreptare rotile puntea spate, trabant 601
« Răspuns #21 : August 12, 2016, 10:47:44 pm »
O fi dar,am incercat si alea de suprafata nu mai sunt vizibile,e posibil ca in urma spalarii cu detergenti puternici sa reapara.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”