Autor Subiect: Buftea 2020  (Citit de 2855 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Buftea 2020
« : Septembrie 06, 2020, 08:08:46 am »
Buftea 2020...o super intrunire...super organizare. Domnul Radu Cornel ne-a surprins cu super plimbari...participare super mare a multor colegi. Super frumoasa si vremea si masinile una mai aratoasa ca alta. Sa ne vedem cu bine la urmatoarele intruniri

Offline Surcel Traian

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 150
Re: Buftea 2020
« Răspuns #1 : Septembrie 06, 2020, 11:25:36 pm »
A fost foarte frumos! Totul a fost, dupa parerea mea, de nota 10! In special traseul surpriza, unde am vazut si eu pentru prima data ''in carne'' camioanele ZIL si Carpati.In rest, muuulte afumatoare (mai multe decat m-am asteptat), lume placuta, mancare si voie buna.Am mai primit idei despre ce as putea sa mai fac la masina mea si, acum ca am capatat putina experienta, am dat si eu la randul meu niste sfaturi.Ma bucur ca am apucat sa vad si eu masina fenomenala a Maestrului Bujie!

Vreau sa  multumesc domnului Radu Cornel si celorlalti care s-au ocupat cu organizarea acestui eveniment dar si tuturor care au participat!

Pozele, facute de mine si de Alex, baiatul lui LiviuRATB:



Aici mi-am permis sa deschid usor usa la un ZIL:



Aro 240?

Un UAZ 69 (varianta mai tarzie a lui GAZ 69, cu motor de Volga M21):




Sa ne vedem cu bine la primavara!

Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Bărbații din oțel conduc mașini din carton!

Offline stefan.harabor@gmail.com

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Buftea 2020
« Răspuns #2 : Septembrie 07, 2020, 02:21:07 pm »
Mii de multumiri domnului Radu Cornel pentru inca o intalnire de neuitat.  :headbang: :headbang: :headbang:
Tel: 0720849736

Offline Bujie

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 200
Re: Buftea 2020
« Răspuns #3 : Septembrie 24, 2020, 04:33:39 pm »
Chiar daca a trecut ceva vreme de la editia 2020 a intalnirii de la Buftea, vreme in care nu m-am aflat aproape de calculator, vreau sa remarc urmatoarele :
- a fost o intalnire organizata in conditii deosebite, care au pus multe probleme de organizare si logistica, motiv pentru care este de apreciat cu atat mai mult organizatorul. In nume personal, toata aprecierea pentru Radu Cornel si toti cei care, nestiuti de mine, au "pus umarul " la posibilitatea desfasurarii evenimentului, precum si la organizarea / desfasurarea lui.
- cred ca este nedrept ca o manifestare care are deja traditie, care a reusit sa stranga cu fiecare editie din ce in ce mai multi pasionati, si care asigura permanent pe langa reprezentarea unui simbol si continuarea respectului pentru istoria auto, sa nu constituie eveniment in cadrul calendarului Retromobil Club Romania.
- poate ca nu este lipsit de interes printre colegii de marca, organizarea unui targ de piese de schimb, plachete dedicate marcii, afise tematice conexe, care sa se desfasoare in cadrul acestui eveniment, la editiile ulterioare.
- o mentiune speciala trebuie sa fac referitoare la imnul trabantistilor. Este un lucru deosebit si asigura, la fel ca in alte tari cu traditie auto respectata ce au cluburi de marca, un plus de coeziune a membrilor.

Inchei, apreciind din nou efortul organizarii si desfasurarea evenimentului si ma bucur de revederea colegilor de pasiune cunoscuti de mai multa vreme, sau a caror cunostinta am avut bucuria sa o capat acum.