Autor Subiect: Faza lunga/faza scurta  (Citit de 5495 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Faza lunga/faza scurta
« Răspuns #15 : August 23, 2012, 09:58:28 pm »
Mestere ! asculta AICI la mandea !!! dar MAREEE ATENTIE , DA ?? !
 
cauti tu 100 de ani pe google si TOT DEGEABA ... DE CE ?? Pt ca daca TU NU AI FOST IN STARE sa GASESTI AICI ... IN FORUM ... unde e totul MURA IN GURA ... categorist ... d'apoi acolo.... NO CHANCE !! PRIETENE ... NOI asta am facut ... AM ADUNAT ... pt a FI SIMPLU

bafta ... si SINCER ... ... imi doresc sa dai trabanturile alea cat mai iute... CA DEGEABA ai sustinut TU ca AI AVUT TRABANT si CUNOSTI (vezi posturile tale) ... ca NU CUNOSTI nimica ...

Bafta pt proaspetii proprietari ai masinilor ! ... M-ai imflamat maxim ... si nu obisnuiesc.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline IuliVoshod

  • Automobilwerk Zwickau
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 556
  • PH-88-DDR
Re: Faza lunga/faza scurta
« Răspuns #16 : August 23, 2012, 10:26:10 pm »
he he...daca, cauti pe "goagal" ghici unde te trimite si el...pe traby.ro!

Mai byc, nu are nimeni nimic cu tine, ideea sta in felul urmator: daca vin 50 de insi cu aceiasi problema, si nu cauta intai daca s-a mai discutat problema lor si daca s-au gasit solutii, si posteaza aceiasi chestie in 50 de topicuri separate la intervale de timp, ce rezolvam? ca va veni al 51-unulea si cand va folosi functia "search" va gasi 50 de topicuri cu aceiasi problema si nu va sti ce sa creada! (eu asa patesc pe motociclism.ro). D-aia se discuta o problema, si daca i se gaseste solutia, e bine ca toti cei care au nevoie sa gaseasca intr-un singur loc toate informatiile legate de problema ta!
in alta ordine de idei, incarcam forumul inutil!

Gusterul te-a trimis la manuale, ca acolo ai exact ceea ce vrei sa aflii, pe google nu le vei gasi din alte surse, el a muncit de a scanat fiecare manual in parte pana a zapacit scanerul de tot. daca le gaseam pe net, nu mai muncea atat! De aceea tot insista el sa descarcam si sa citim manualele; sunt foarte utile!

succes cu vanzarile! Numai bine!  :occasion14:
Trabantist de cursă lungă!!!
e-mail: iulianpruna11@yahoo.com
Tel: 0729111645

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Faza lunga/faza scurta
« Răspuns #17 : August 23, 2012, 10:43:10 pm »
   Omule, daca nu ma insel, sunt al 19-lea utilizator inscris pe forum; sau cam asa... ideea e ca, o vreme, cateva luni, de fapt, am stat si am citit ce se tot posta: manuale de intretinere, de reparatii, poze, pliante publicitare, urmarit link-uri externe, etc! Asta era pana sa-mi iau masina si dupa aia, in tip ce o reconditionam. Acuma, poti spune ca eu am citit si pentru ca sunt foarte pasionat si chiar imi doream sa stiu ce si cum pana chiar sa am probleme; dar ideea e ca, daca vrei sa faci ceva sa functioneze, trebuie sa pui si tu ceva sudoare! Ideea de forum  nu e MURA IN GURA! E ceva gen do it yourself, cu idei de la mine! Dar tot tu trebuie sa bunghesti problema!
   Plus de-asta, chiar asa: te oparesti aiurea, ca fiecare, dupa ce-a zis sa iei manualul, schema, poza, etc, a zis si ce sa faci! N-avem pretentii c-ai fi electrician auto, dar chiar ai primit idei! Baga mare si fa ce ti s-a spus! daca nu e asa, intreaba din nou, dar cauta si tu... scoate o schema d-aia la imprimanta, mergi cu ea la masina, vezi daca e ca acolo si apoi vezi unde merg firele, daca au sigurnata, daca nu... Nu stii germana?!Nu-i bai, nici noi! iei dictionarul! Asa facem toti! Mama ei de treaba!!! Toata lumea vrea sa te ajute si tu te superi ca nu facem destul sau, arogantii de noi, ca-ti spunem sa iei manualele! auzi tupeu ce mai avem... =))

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Faza lunga/faza scurta
« Răspuns #18 : August 26, 2012, 08:05:27 pm »
inca un amanunt, curata si masele la fiecare parte cu problema ,alea daca nu mai fac  contact, nu mai merge (daia sunt si becuri bune, si sigurante nearse),daca nu face masa asa se prezinta situatia
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)