Autor Subiect: Impresii Intalnirea Trabantistilor - 13 - 15 IUNIE 2014 - Iasi (Editia II)  (Citit de 12271 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Ehe, iata ca a venit si ziua.
Începând cu zorii zilei când primul trabantist a spart gheata (Negoita de la Buzau) si pana seara la ultimul sosit (MDV) incet incet au sosit si trabantistii pentru Editia II de la Iasi.
Am fost tot intr-o fuga si nu am reusit sa imortalizez nimic insa am vazut destule blituri care au functionat.
La ora transmisiei stirii, eram in camping 8 masini parcate iar maine ne vom mai inmulti putin.
Vremea superba, au fost cativa nori ce au aruncat cativa stropi, cat sa il enerveze pe nenea Lotzy ca nici bine nu a pus prelata pe masina au si disparut norii.
Voie buna cat cuprinde, printre altele l-am ajutat (in grup) pe Cretz (Razvan, Trabant break de NT) sa isi faca masinuta ca sa poata participa maine la parada (rupt bolt volanta). Apoi seara a continuat cu veselie, bautura, ceva gustari si multa muzica live, da, live. Printre interpreti enumeram pe Lotzy, VisFrumos &Co si multi altii ce au intretinut atmosfera cu romante, balade si muzica buna.

De muulta vreme nu am vazut asa distractie la o intalnire, am stat toti la gramada si a fost frumos.
Maine urmeaza defilarea, expo, apoi iara defilare si distractia va continua in camping, unde maistru bucatar Chef Lotzy ne va pregati un preparat de exceptie

Sper sa revin maine seara si cu foto

P.s. stiu ca acum noaptea tarziu (din cauza serviciului) a plecat la drum si Cyoco tocmai din Curtea de Arges, sa vedem maine cine o sa ni se mai alature
« Ultima Modificare: Ianuarie 15, 2015, 05:30:58 pm de victor »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Cateva instantanee facute rapid cu telefonul, in prima era in drum spre parada si am tras la un peco amarat sa puna benzina 2 masini.
Eu ma declar multumit si din ce am mai tras cu urechea si ceilalti au plecat incantati de intalnire, am sa vad cat de mult le-a placut la anul, daca nu mai revin inseamna ca a fost aiurea întâlnirea =))))
Ma bucur si va multumesc ca ati reusit sa ajungeti, chiar si din capatul tarii tocmai de la Curtea de Arges



Ceilalti participanti au facut mult mai multe fotografii, sa asteptam sa ajunga acasa si sa posteze, chiar ii rog sa o faca

Offline Andi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 102
Salutari de la Suceava,unde am ajuns,desi as fi vreut sa ma stam la Iasi,unde ne-am simtit  grozav! Cateva fotografii la rece,dupa ce ne odihnim,aprofundam!Am avut de partea noastra si vremea  :sunny: ! O locatie super,organizatori deosebiti  :wav:  :wav: ,iar de trabantistii participanti numai cuvinte de lauda  :hello2:  :hello2: !!!  ;D  ;D  ;D   :blob7:  :blob7:  :glasses9:   :hello:   :headbang:   :headbang:    Astept sa se incarce si videoclipurile de la parada apoi le postez ! :D :D :D   
0746752124

Offline Andi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 102
Aici aveti si videoclipurile! In al doilea clip,sunt filmate si interioarele la fiecare traby. Se merita vazut! ! !  ;D ;D  ;D ;D  :wav:  :wav:  :wav: www.youtube.com/watch?v=aaMks6-bvlU  www.youtube.com/watch?v=yTzehj_2DBA
0746752124

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
 fost frumos,ma bucur ca am reusit sa vin si eu la Iasi!!A fost ca un sfirsit de saptamina petrecut in familie!Mi-a placut ca lumea ne-a aplaudat ,S-a bucurat de defilarea ,,agregatelor..si cind vezi zimbetele de pe fetele oamenilor,zau ca e un sentiment frumos! :hello2: :icon_sunny: :icon_sunny:!De apreciat cei care au venit de la multi km.Vreau in special sa-l imbratisez pe Mario-Alexandru de la Buzau,o zgitie mica cu o inima mare,,destept si frumos si vesel :icon_king: :-*!!!Victor si Cristina,succeas in ceea ce v-ati propus pentru viitorul vostrul vostru!!Multumim pentru tot efortul depus!!!!!!!
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Frumos! ;D Poate ne ajuta Domnul si la anul ajungem si noi..
Nu am vazut masina lui Octav Pintilie, ca doar era din oras!?
p.s. intradevar e un sentiment frumos cand lumea intoarce capul dupa masinutele noastre si zambeste (probabil ca cei care au avut mai de mult asa ceva stiu despre ce e vorba si apoi povestesc si celorlalti din amintirile lor, cel putin eu asa cred).
Vodafone 0723454235

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Nu am vazut masina lui Octav Pintilie, ca doar era din oras!?

Zic sa-i dai un telefon si sa il urechesti pentru asta, mai multi m-au intrebat

VisFrumos (Dana) multumim pentru aprecieri si pentru urari, am dat tot ce am putut ca sa iasa frumos si sa va simtiti bine, sa ne revedem sanatosi

Offline mdv

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 507
A fost o întâlnire suupeer reușită!  :hello2 Acum suntem cu ochii la amintiri și cu gândul la următoarea întâlnire :D Felicitări organizatorilor și salutări tuturor participanților!  ^-^

am un trabant si asta imi ocupa tot timpul!

Offline pandora

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • mai tanar cu 10ani decat stapana
Frumoase poze ! Ma bucur ca v-ati distrat si ca ati avut vreme buna !   :hello2:
wse cel tanar

Offline IuliVoshod

  • Automobilwerk Zwickau
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 556
  • PH-88-DDR
felicitari pentru organizare, participare si efort! La anul poate nu se mai suprapun si reusesc sa vin si eu!  :wav:
Trabantist de cursă lungă!!!
e-mail: iulianpruna11@yahoo.com
Tel: 0729111645

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
 :sunny: Alinuta ai fi vrut sa iei caprita in trabant pina la vaslui!!?? :occasion1: Daca aveti treburi prin Suceava,nu ne ocoliti,avem loc pentru inca un trabant sa-l cazam!!
P.S.sper sa primesti de ziua ta un puppy[catelus]!!!Ar fi o mascota faina pentru trabi-ul vostru!! :P
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
Aaa,si frumoasei blonde care s-a pozat cu baietii ,multe multumiri pentru ca i-a lasat pe baieti , Andi si Robert  sa-i conduca bjuteria,au fost mindri!!  :icon_queen:  :icon_bounce:
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline csaba

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 108
Felicitari pentru organizare !ma bucur ca ati prins vreme buna si va-ti putut distra..... sa ne vedem cu bine...

Offline Nicuta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • BV 77 VIS
Felicitari organizatorilor  :notworthy: A fost jos palaria  :happy3: A tinut Doamne, Doamne cu noi si am avut un timp superb (acolo sus cineva ne IUBESTE) Pun si eu cateva poze.

Offline crisstinna

  • .
  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 16
Va multumim ca ati ajuns la Iasi si ca intr-adevar, ne-am simtit ca in familie week-end-ul ce a trecut. Sper sa ne vedem si la anul cu membri noi (s-a molipsit un prieten si vrea si el o jucarie din asta :) ). Va multumesc tuturor pentru prezenta, sper ca v-ati simtit bine si sa ne intalnim si la anul in orasul cu cele 7 coline.
Dream as if u live forever..live as if u die today