Autor Subiect: Vanzari TRABANT si IFA - Anunturi din Presa ( Romania )  (Citit de 420761 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Vanzari TRABANT si IFA - Anunturi din Presa ( Romania )
« Răspuns #645 : Decembrie 07, 2016, 01:04:38 pm »
Giani, sunt deacord. Un pic piperat. Dar nu inteleg de ce au ciuruit asa bordul ala.. la multi vad asa..
SMOKE & CHARM

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Re: Vanzari TRABANT si IFA - Anunturi din Presa ( Romania )
« Răspuns #646 : Decembrie 07, 2016, 01:44:22 pm »
Va raspund eu,  in legatura cu bordul,  chiar daca al meu nu e asa,  nu se poate monta un radiocasetofon normal in locul destinat lui.  In spatele bordului,  in aceeasi zona este unitatea de climatizare,  limitand adancimea unitatii audio normale. El a fost proiectat pentru un radio simplu si scurt.  Eu am rezolvat problema cu un radio cu card de memorie si stick, care este scurt,  neavand mecanism de caseta sau CD.  Se mai poate monta radiocasetofon cu mecanism de caseta pe lungime si cap de redare in spatele aparatului si nu in lateral,  cum este la majoritatea.  Din pacate modificarile sunt cam ireversibile si bordurile de 1.1 rare.

Offline pushtiu

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 32

Offline Surcel Traian

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 150
Re: Vanzari TRABANT si IFA - Anunturi din Presa ( Romania )
« Răspuns #648 : Iulie 11, 2020, 09:51:31 pm »
Am gasit un anunt interesant, din Bucuresti: Trei Trabanturi, doua fara acte, celalalt e inmatriculat.Cica unul dintre ele e hycomat si are motorul facut.Pretul e de 2000 lei/bucata, dar daca le cumparati pe toate se mai negociaza.

Ce mi-a atras atentia e ca cel din fata are bare de tip vechi, jenti cu capace si ceea ce pare a fi manere tip vechi.

https://www.olx.ro/oferta/trabant-601-IDdQ4om.html#48083acbfd
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Bărbații din oțel conduc mașini din carton!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Vanzari TRABANT si IFA - Anunturi din Presa ( Romania )
« Răspuns #649 : Iulie 11, 2020, 11:14:57 pm »
Am gasit un anunt interesant, din Bucuresti: Trei Trabanturi, doua fara acte, celalalt e inmatriculat.Cica unul dintre ele e hycomat si are motorul facut.Pretul e de 2000 lei/bucata, dar daca le cumparati pe toate se mai negociaza.

Ce mi-a atras atentia e ca cel din fata are bare de tip vechi, jenti cu capace si ceea ce pare a fi manere tip vechi.

https://www.olx.ro/oferta/trabant-601-IDdQ4om.html#48083acbfd
Dacă stau la iarba verde de ceva vreme, o sa ajungă cu tot cu bare sa nu valoreze toate 3 cat cere acum pe una.