Autor Subiect: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August  (Citit de 2363 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Robs

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 41
Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« : Mai 21, 2017, 05:43:24 pm »
Am tot vazut Intalniri la Sibiu, Medias, Bucuresti, cea din BG am vazut ca a fost iar cu succes.. dar niciuna in Cluj-Napoca sau zona apropiata..  Am auzit de la dl. Victor ca la Cluj au fost unele din cele mai reusite intruniri din trecut, asa ca m-am gandit sa vorbesc cu cei din imprejurare si din Cluj sa organizam o intalnire in mijlocul verii, cand nu exista sesiuni sau orice altceva ca sa poata toata lumea venii, intr-un weekend din Iulie-August.
Ce parere aveti? Ca locatia intrunirii m-am gandit sa fie ori in parcare la Vivo-Iulius Mall sau chiar pe platoul din centru unde se tin de obicei paradele Retro.
Voi cei din Cluj, care ati fi mai liberi sa umblati dupa acorduri si toate prostiile?
''Ni se maresc pupilele, cand se zdruncina tabla
Stie dracu' daca o sa ne tina rabla!''
Topicul masinii mele : http://www.traby.ro/forum/index.php?topic=6118.0

Offline Robs

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #1 : Mai 21, 2017, 05:50:00 pm »
Pentru cei care nu stiu cum arata platoul din Pt Unirii
''Ni se maresc pupilele, cand se zdruncina tabla
Stie dracu' daca o sa ne tina rabla!''
Topicul masinii mele : http://www.traby.ro/forum/index.php?topic=6118.0

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #2 : Mai 22, 2017, 10:36:21 pm »
Daca e sa ne adunam intr-un camping ceva, de vineri pana duminica, si parada /adunare duminica in piata aia, suna finteresant. Dacat duminica 2-3-4 ore, astia mai de departe- mmmmmmmnnieeee... parerea mea. Mai bine camping si plimbare de capul nostru prin oras decat intalnire cuminte in centru, cu 7 parafe pe-o hartzoaga.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline Robs

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #3 : Mai 22, 2017, 11:16:39 pm »
Mai greu cu campingul dar am sa ma interesez eventual prin apropriere, nu e rea ideea si ca traseu m am gandit la un ocolis pana la Fantanele Belis, o zona superba la nici 50 km de cluj intr-o seara, de ex vineri, sambata sa ne organizam sa facem o mica plimbare exact cum ai spus tu de capul nostru, dintr un colt pana in altul al orasului, vizitam muzee si ce se cuvine..
''Ni se maresc pupilele, cand se zdruncina tabla
Stie dracu' daca o sa ne tina rabla!''
Topicul masinii mele : http://www.traby.ro/forum/index.php?topic=6118.0

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #4 : Mai 23, 2017, 12:14:52 am »
Zice bine Mişu. Pentru cateva ore de stat in piata, sunt sigur ca nu vor veni cei de departe. Mai ales cei cu 601. De ex. B, IF, DB, BV,CV,HR. Si oricum, 2-3-4 nopti suna mult mai bine. Mai ales cu un program care sa dea omul pe spate si sa zica: "Asta da, ne vedem la anul".   Nu zic ca nu se poate organiza, dar tre' cap si ambitie. Clujul si imprejurimile, de nedescris, dar totusi eu sunt de parere ca este cam departe pentru o iesire de weekend. Dar cine stie.  Mult noroc!
SMOKE & CHARM

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #5 : Mai 23, 2017, 07:33:55 am »
Robs, vezi ca deja ai inceput cu stangul. Luna iulie este intalnire la Odorhei (intalnire foarte mare) iar luna august este intalnirea de la Covasna.

Intalnirile pe acest forum se fac din timp, cu distanta intre ele ca sa poata ajunge cat mai multi, in discutie cu organizatorii celorlalte intalniri, etc.
 Ceea ce vrei tu sa anunti acum este :
1. mult prea tarziu
2. se suprapune cu calendarul standard al intalnirilor clasice

Poate eventual ramane pentru inceputul lui septembrie, luna neacoperita

Offline Crisan Paul Bogdan

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #6 : Mai 23, 2017, 03:28:02 pm »
Salut. Daca nu se poate o intalnire in toata regula(cum zice domnul victor) poate ar merge o mini intalnire cu cei din cluj si imprejurimi....gen weekend la o cabana la fantanele cu plecare din cluj.
0754368178

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #7 : Mai 26, 2017, 05:00:13 pm »
Eu (neb)unu' ma intorc la 2 saptamani dupa Zwickau (dupa 3 intalniri consecutive: Zw, Karlsruhe si Ulm)  si merg oriunde, nu am nicio chestie ca o sa fie 1, 2 sau 4 intalniri pe luna. Si nu astept nimic substantial de la organizatori ci doar sa propuna un loc frumos, de rest ne ocupam noi si sigur o sa ne "simtem" bine.  :occasion14: Morala: orice intalnire e binevenita, dacat sa nu se suprapuna.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline tzitzi_84

  • BESTIA VERDE
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 504
  • CJ 09 DJW
Re: Propunere Intalnire Cluj Napoca Iulie-August
« Răspuns #8 : Mai 29, 2017, 10:14:54 am »
Salut ... septembrie zic ca ar fi OK ...

Cei din CLUJ ne putem intelege sa vedem ce... unde.... cum ...

Merita discutat subiectu !
if you want something you've never had
you most do something you've never done