Autor Subiect: bancuri despre Trabant :-) :-) :-)  (Citit de 32504 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: bancuri despre Trabant :-) :-) :-)
« Răspuns #75 : Februarie 22, 2013, 08:21:50 am »
Am dormit in trabant de multe ori,si cand aveam scaune fara tetiera si acum cu tetiera,e ok daca mai ai si o patura  ,parca dorm mai bine fara tetiera sa zic,asa mi se pare mie.
In caz ca esti singur e si mai ok,te pui in dreapta sau te intinzi pe diagonala,oricum cert e ca de doua ori am luato la munca,si cand eram la Locala,si acum cand eram la Securitas,in astea doua dati a venit controlul si ii vedeam cum noaptea dadeau tarcoale la masina de servici si asteptau cate 10 minute sa apar ,sunau dadeau statie,si eu din trabant la 20m de ei ,cu patura in cap ma uitam si asteptam sa plece.
In alte dati am inteles ca au mai venit si tot asa faceau dar dormeam de rupeam imi spuneau taximetristi care stationau la zoo, niciodata nu bungheau trabantul,cert e ca dimineata ma trezeam odihnit .
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: bancuri despre Trabant :-) :-) :-)
« Răspuns #76 : Februarie 22, 2013, 08:36:34 am »
In alte dati am carat si cainele de servici in portbagaj,in mers il incuiam  deoarece nu mai am arcul acela pe interior care sa tina butonul pe inchis si cainele se tot ridica in picioare si forta usa portbagajului,si imi era frica sa nu sara din el si sa mi-l loveasca vreo masina.
Cand ajungeam la locul de dormit de regula cand eram pe zona chitilei ma duceam in spate pe langa calea ferata,era o hala cfr abandonata,intram inauntru cu masina si pe el il scoteam din portbagaj il legam de bara din fata sa il vad cand ma mai trezeam ,si bagam somn dupa aceea.Iarna e nasol eu unul nu am putut dormi in masina te rupe frigul.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: bancuri despre Trabant :-) :-) :-)
« Răspuns #77 : Mai 28, 2013, 10:34:18 pm »
... doi vampiri reparau noaptea un Trabant la marginea drumului

" - da-mi o surubelnita ! ...
  - Poftim ! ...
  - GrrrrrrrAhhhhh !!! Nu asta in cruce dobitoculeeee !!! "

 :P
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline danieltiganus

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 74
Re: bancuri despre Trabant :-) :-) :-)
« Răspuns #78 : Septembrie 04, 2016, 10:15:05 pm »
Intr-un oras primaria organizeaza un concurs de "liniute".Se inscriu participantii si in urma tragerii la sorti se nimereste un Ferrari cu un Trabant.Dupa ce are loc intrecerea un reporter il intreaba pe soferul din Ferrari:              -Cum a fost?     -La un moment dat mi-a fost frica sa nu fiu intrecut ...  -Si? intreaba reporterul.       -Si ce era sa fac, am bagat a doua....