Autor Subiect: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017  (Citit de 13503 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« : Aprilie 08, 2017, 03:54:36 pm »
poze din parc , nu am apucat sa mai fac poze si la colegii bulgari , cer scuze , dar sigur au facut altii

trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #1 : Aprilie 08, 2017, 05:21:04 pm »
O intalnire reusita! Multumesc tuturor colegilor pentru implicare si ajutor!  :hello:


Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #2 : Aprilie 08, 2017, 05:35:40 pm »
 Am avut noroc maxim de vreme buna. Am fost mai putini ca anul trecut, dar ma bucur ca a fost organizare buna, oameni minunati si entuziasmati de atelajele noastre si incep sa apara din ce in ce mai multe Traburi 1.1. Atasez si eu cateva poze.


[1URL=http://imgbox.com/NY0U827K][/URL]

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #3 : Aprilie 08, 2017, 06:18:13 pm »
subscriu antevorbitorilor (sau scriitorilor..) si pentru cine e interesat, de la Baneasa am condus cele 3 masini cu bulgarezi pana la dedeman giurgiului, unde ne-am imbratisat si pupat.
Deci, totul s'a inchis cum trebuie. Le-am aratat asa-> stefan cel mare de la IGP, :icon_thumleft: pasajul obor, muncii..baba novac, dudesti, apoi stanga, pe vacaresti, targul vitan.. :laughing7:, cet sud.. am ajuns pana pe luica..
Cand ramanea vr-unu' sau chiar doi la stop in urma, opream si asteptam pana veneau. Asa.. ca ,,baetii''. Sa priceapa ca suntem uniti si avem grija in grup. Din pacate, eram cu Lada cu platforma plina pusa si ei dupa mine. :icon_thumleft:
popandau de trabante

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #4 : Aprilie 08, 2017, 07:39:59 pm »
A fost o intalnire frumoasa!
Multumesc organizatorilor si colegilor, pentru participare! :icon_salut:
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #5 : Aprilie 08, 2017, 07:42:22 pm »
A fost o zi frumoasa! Va multumesc tuturor. Poze nu prea am facut dar vad ca altii s-au ocupat. Felicitari organizatorilor si participantilor! :notworthy:
SMOKE & CHARM

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #6 : Aprilie 08, 2017, 08:15:58 pm »
    Domnilor , am cunoscut cateva persoane foarte ok .
  Organizarea ok, abtipildul face "TOT" :).
  Nu reusesc sa pun poze de pe telefon. Dar atasez un video de pe youtube.
  Chiar mi-a placut , sa ne vedem sanatosi la urmatoarele intalniri. O seara buna .
 

https://youtu.be/SqXPuzB5w6A
https://youtu.be/GaTjdGRyi5g
https://youtu.be/yYrTpocfgzE

Offline lorenzobus1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 304
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #7 : Aprilie 08, 2017, 08:20:45 pm »
Felicitări organizatorilor si colegilor care au fost acolo! Superb arata întâlnirea dupa pozele si videoclipuri!
 :wav:

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #8 : Aprilie 08, 2017, 08:53:27 pm »
Mda,cica am aparut si la televizor,la Realitatea mai exact.Am urmarit telejurnalul,nu a durat,nici macar, 10 secunde...... ???
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #9 : Aprilie 08, 2017, 09:34:05 pm »
A fost foarte frumos! Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor :) Cateva poze si de la mine:

« Ultima Modificare: Aprilie 08, 2017, 09:39:35 pm de Chirvase Dragos »

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #12 : Aprilie 08, 2017, 10:28:56 pm »
Frumos reportajul.Multumim lui Radu, pentru prezentare ;)
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #13 : Aprilie 08, 2017, 11:20:42 pm »
Am fost și eu! Foarteeeeee tarrreeeee! :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft: :wav: Am văzut și studiat o mulțime de Trabi-uri, am făcut cunoștință cu trabantiși foarte cumsecade, care au avut răbdare cu mine și m-au lăsat să mă urc în mașini, să mă uit la motor, să pun mâna pe tot ce înseamnă Trabant + anexe,  să apăs pe accelerație, frână, ambreiaj ( uitasem unde sunt... adică cum sunt distribuite: frâna-centru, accelerația-stânga, ambreiajul-dreapta), pe pompa de soluție de parbriz etc. , și să-mi explice ce sunt, cum funcționează (evident... :icon_salut:),ce modificări au mai făcut la ea, cum și când... cel mai mult am gravitat în jurul unui băiat cam de vârsta mea, cu un 601 albastru, luat de curând; domnului Andrei cu Trabant PDY, și unui domn cu un Trabant 600, cu număr de PH, care ne-a și plimbat la defilare prin oraș. :toothy4: Dar am deschis geamul la începutul drumului și a intrat fumul celorlalte mașinuțe (eram la capătul coloanei... :sad3:), după care a mirosit a 2t tot drumul...(nu că m-ar fi deranjat, trabantiștii trebuie să fie obișnuiți... :laughing7:).Oricum, a fost super.

Și acum sunt nevoit să vin cu o știre proastă ( :o ??? :-[ :-X :-\ >:( ::) )ATENȚIE! Asta am aflat la Realitatea TV. TRABANTUL AR PUTEA AVEA TAXA DE POLUARE MĂRITĂ EXAGERAT  ! Eu zic ce am auzit la Tv, să nu fi fost vreo exagerare... :icon_monkey: :icon_puke_l: :sad3: :munky2: :angry1: REPET; DOAR AM AUZIT! Am căutat pe site-ul lor, dar încă nu l-au postat... Sper să fie doar o eroare...altfel... :(  :argue: :sign13: :protest: :help: :whip2: :laughing7:   De căutat... :icon_scratch:  :BangHead: Mai dau detalii când aflu informații suplimentare... Oricum, poate m-am alarmat degeaba...

Sper ca mâine să am timp și răbdare să încarc pozele. Este posibil ca această vizită să-mi  mai fi încurajat părinții să-mi ia un Trabant mai devreme. :wav:  Până atunci, sănătate, bucurie și Doamne ajută! ( și protejează Trabantul... :BangHead: )

« Ultima Modificare: Aprilie 08, 2017, 11:30:17 pm de matei-traby »

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Impresii intalnirea de primavara Bucuresti 08-04-2017
« Răspuns #14 : Aprilie 08, 2017, 11:55:25 pm »
-ne bucuram de entuziasmul tau , si nu incurca asezarea pedalelor , acceleratia stiu ca se afla in dreapta la toate masinile , frana mijloc (sau stanga la cele cu , cutie automata) , si in stanga pedala de ambreiaj
-daca pune taxa mare , le atestam vehicul istoric , si gata taxa
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)