Autor Subiect: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie  (Citit de 11376 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« : Aprilie 01, 2013, 02:08:02 am »
Am primit invitatie din partea Domnului Mircea Munteanu de a participa la un eveniment. Pun mai jos copie dupa emailul original. Cei din Bucuresti sau din apropiere cred ca se merita sa mergeti, se anunta ceva frumos.
................................................................


Buna ziua,

Va invit sa participati la Concursul auto-moto din zilele de 6-7 aprilie, eveniment care va fi organizat in cadrul Salonului Auto Moto Bucuresti din Piata Constitutiei, si care este dedicat tuturor celor care au masini si/sau motociclete tunate, accesorizate, inedite, old-timer, spectaculoase sau chiar haioase.

Pentru sectiunea Auto valoarea totala a premiilor se ridica la 16.000 Lei (Premiul 1 - 10.000 Lei, Premiul 2 - 4.000 Lei si Premiul 3 - 2.000 Lei. In plus, in afara celor trei castigatori de pe podium, se vor mai acorda si premii pentru “Best exterior”, “Best interior”, “Best paint”, “Best demo-car”, “Best custom-car”.

Concurentii din sectiunea Moto sunt rasplatiti cu premii ce au o valoare totala de 11.500 Lei. Exponatul care va primi cele mai multe voturi din partea vizitatorilor va pleca cu 7.000 Lei, Locul 2 cu 3.000 Lei, iar Locul 3 cu 1.500 Lei. Bineinteles si la aceasta sectiune sirul recompenselor nu se va rezuma doar la atat. Se vor mai acorda “coronite” si pentru: “Best contest moto”, “Best functioning moto”, “Accessorized moto”, “Best tuned moto”, “Best story of a moto”, “Best endure”, “Best chopper”, “Best super sport”, “Best ATV”, “Best attached”, “Most kilometres”.

Premiile sunt oferite cash de catre organizatorii Salonului Auto Moto, iar invitatia de a participa este adresata tuturor detinatorilor de masini si motociclete deosebite.

Inscrieri pe contact@sam.ro
Cu stima,

Mircea Gabriel Munteanu
Sales Executive
SALONUL AUTO MOTO
membru al K GROUP CO.
Mobil: 0731.221.741
www.sam.ro
www.kgr.ro
E-mail: mircea.munteanu@sam.ro
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #1 : Aprilie 01, 2013, 10:59:46 pm »
 :wav:  foarte frumos.
azi am trecut p'acolo- puneau podele, mochete, chestii..

intrarea cred ca ESTE PLATITA.   :icon_rr:

in mod cert, daca ma duc cu trabul meu castig ceva.. trabantul de coshmar-- un premiu bine-meritat!!!! :icon_thumleft:
chiar  ,,muncit''... :wav:

..si motocicleta mea e cu ,,tiuning''... da' nu cum vor ei sa vaza.. :laughing7: ..si e neagra...
popandau de trabante

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #2 : Aprilie 02, 2013, 03:14:09 pm »
Și eu am primit fix același e-mail. Sunt curios cum stă treaba. Poate mă înscriu. =))
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #3 : Aprilie 02, 2013, 09:42:36 pm »
...io n'am primit nimic! :laughing7:
..de fapt, nu stiu, ca n'am mai intrat pe mail...  :laughing7:
pe care mail ai primit, pe ala pus pe forumul asta??? :glasses9: sa stiu un' sa ma uit si eu..
da'.. ia ziceti, merge vr-unu' si de la noi cu trabu'??? :icon_thumleft: alegem unu' mai  ,,frumos'' sau unu' cu... tiuning extrem..?? :laughing7:
care ma ajuta sa imi fac aripile din carton sa arate ,,ruginite''??? :icon_salut:
popandau de trabante

Offline titus_ah

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 193
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #4 : Aprilie 03, 2013, 11:16:02 am »
Sa inteleg ca urmeaza sa avem pe forum primul rat-look autentic? :-))
Mandru posesor de Trabant 601 Deluxe din 06-1988, mostenit de la bunicu'. :-D
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4116.0.html
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4111.0.html
B-71TUS   -    0722.683.173
"You know all those things you've always wanted to do...? You should go do them."

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #5 : Aprilie 15, 2013, 09:35:14 pm »
Ceva poze de la mine de la SAM... :



E și un Porsche 356 Rat Style pe acolo... deci avea Liviu concurență dacă apărea...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #6 : Aprilie 15, 2013, 10:08:29 pm »
Hai sa fim seriosi,am zis-o si o mai zic, nu vezi ce masini sunt acolo,dupa parerea mea pentru a expune trabantul printre aceste masini sa zicem ca aveai acces decat tu ,Dragos cu UAA si sa mai zic vreo 2-3 useri care le aveti puse la punct in cel mai mic detaliu,dar Liviu ce sa caute pe acolo, poate doar sa le admire pe cele expuse.
O vorba invatata de la un batran spunea asa........ (bine tema era alta, nu o pot expune aici dar o adaptez pe cea in cauza) vezi tu ratlook-ul asta are si el farmecul lui,insa asta nu inseamna ca  poti sa numesti acum ratlook orice masina mancata de rugina adusa in stare deplorabila din cauza nepasarii.E o diferenta...... sau mai bine zis este precum sarutul e ceva mirific in esenta dar si el are rostul lui, una e sa iti saruti prietena si alta e sa saruti o prostituata, cam acelasi lucru e si cu ratlookul asta al lui Liviu.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #7 : Aprilie 15, 2013, 11:19:29 pm »
Hai sa fim seriosi,am zis-o si o mai zic, nu vezi ce masini sunt acolo,dupa parerea mea pentru a expune trabantul printre aceste masini sa zicem ca aveai acces decat tu ,Dragos cu UAA si sa mai zic vreo 2-3 useri care le aveti puse la punct in cel mai mic detaliu,dar Liviu ce sa caute pe acolo, poate doar sa le admire pe cele expuse.
O vorba invatata de la un batran spunea asa........ (bine tema era alta, nu o pot expune aici dar o adaptez pe cea in cauza) vezi tu ratlook-ul asta are si el farmecul lui,insa asta nu inseamna ca  poti sa numesti acum ratlook orice masina mancata de rugina adusa in stare deplorabila din cauza nepasarii.E o diferenta...... sau mai bine zis este precum sarutul e ceva mirific in esenta dar si el are rostul lui, una e sa iti saruti prietena si alta e sa saruti o prostituata, cam acelasi lucru e si cu ratlookul asta al lui Liviu.

 =)) Tare asta... eu făceam apel la ce a zis Titus... nicidecum altceva. Liviu îl numește rat look ca să se justifice. Defapt el e un om căruia nu-i pare rău că se mai atinge cu Trabu de alții. Pentru el nu se justifică întreținerea obsesivo-stresanto-mâncătoare de bani așa cum fac eu. Cam se contrazice stilul lui cu ideea de mașină de epocă unde tendința e să fie zeiss... Anyways, fiecare alege să aibă Trabu cum îl vrea. Eu nu pot altfel, de aceea e așa cum e...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #8 : Aprilie 15, 2013, 11:28:43 pm »
ca tare bine ai spus-o Georgica, dar era bine de spus si la momentul oportun, acum nu mai vede persoana in cauza :D o vorbim pe la spate si nu e frumos :P

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #9 : Aprilie 15, 2013, 11:33:23 pm »
Vezi tu, ca sa ajungi la performanta ta iti trebuie bani,timp,conditii de lucru, etc...dar daca vrei poti avea o masina ingrijita in stare buna sau foarte buna si cu un buget mai redus atat timp cat ai vointa,(nu zic pasiune, aia e precum cultura la romani,sunt satul de atatia pasionati care azi isi cumpara trabant si maine o arunca la remat),si sa o pretuiesti, sa ai grija de ea nu sa o razghini de toate gardurile si sa faci burn-out sa ii uzezi cutia si planetarele,cum apare o problema o remediezi nu sa tragi de ea fier pe fier.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #10 : Aprilie 15, 2013, 11:37:39 pm »
Alex, asta a spus si George, e o oarecare intre pasionat si detinator de trabant.
Doar ca la capitolul pasiune intervine de cele mai multe ori impedimentul <bani>, dar incet incet mai pui ceva pe masina, mai repari una alta si o aduci pe linia de plutire sau cel putin cum ti-ai dorit sa arate masina ta.
Mai e si vorba aia, cu gusturile :)

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #11 : Aprilie 16, 2013, 12:05:23 am »
ca tare bine ai spus-o Georgica, dar era bine de spus si la momentul oportun, acum nu mai vede persoana in cauza :D o vorbim pe la spate si nu e frumos :P

Nu-l vorbesc pe la spate pe Liviu... eu vorbesc cu el direct. N-am zis-o în nume de rău, ba din contră... e mai sănătoasă gândirea lui. O lovesc, aia e... se face, nu la fel dar se face. Eu nu pot face asta. Și oricum, am văzut mașini mai îngrijite ca a lui Liviu care se rupeau la burn out... a lui merge... ca dovadă, merge și abuzată, deci o repară. Spanaci, prefer pe Liviu înainte de toți cei ce iau Trabant din pasiune și le dau la remat... Eu unul dacă aș avea DJZ-ul, nu l-aș ține... poate de piese. Cine și câți din voi l-ar ține/recondiționa/băga mii de euro să-l facă? L-ați vinde și ați face altceva de banii ăia. Ei bine, Liviu merge cu el. Jos pălăria că un astfel de Trabi mai trăiește și azi grație lui Liviu. Au vândut alții de pe forum și nu numai Trabanturi mai bune ca DJZ-ul spre remat... așa că să-i pomenim pe aceia și faptele lor. Termin cu off-ul. Fiecare cu părerea lui.
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #12 : Aprilie 17, 2013, 10:16:33 am »
Trabant-ul lui Liviu tre' să mai stea la „macerat” vreo câțiva ani în același stil ca să fie bun de expus ca rat-rod...sau un weekend la terapie intensivă, și de show ajunge...
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #13 : Aprilie 17, 2013, 11:18:36 am »
Multumim de poze! Faine masini pe acolo  :toothy4:
Intrebare: machetele acelea traby erau de vanzare? Ma gandesc ca costau pe la 100 ron una  :tard:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Salonul Auto Moto Bucuresti - Invitatie
« Răspuns #14 : Aprilie 17, 2013, 12:40:53 pm »
Multumim de poze! Faine masini pe acolo  :toothy4:
Intrebare: machetele acelea traby erau de vanzare? Ma gandesc ca costau pe la 100 ron una  :tard:

Erau de vânzare dar nu am apucat să întreb cât costă... ăla tot zicea de nu știu ce concurs la care poți câștiga un Porsche Cayenne sau ce era la nu știu ce scară mare... Și m-am enervat că eu tot ziceam acolo Trabant! Trabant! și ăla era Cayenne Cayenne... și am luat fluturașul și am plecat... probabil că la prima pubelă am scăpat de el...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html