Autor Subiect: restaurare trabant  (Citit de 2268 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Zhao

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 2
restaurare trabant
« : Februarie 20, 2011, 06:35:16 pm »
Salutare
Am cunoscut astazi pe cineva care ar vrea sa-si restaureze Trabantul. Nu stiu exact ce doreste sa faca, si nici in ce stare este, dar daca exista cineva care se ocupa restaurari, astept un mesaj si o sa va pun in legatura. Proprietarul este din Sibiu

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Răspuns: restaurare trabant
« Răspuns #1 : Februarie 20, 2011, 07:59:01 pm »
Din cate stiu, nu este nimeni care sa faca doar restaurare. Poate Molnar, la Brasov... Sau Lazar, tot din Brasov, care si-a facut P50-ul o bijuterie. Dar sa o faca si pentru altcineva? Nu stiu.

Oricum, cand e vorba despre RESTAURARE, inseamna ca vorbim de multi bani, pt ca masina trebuie sa iasa cum era originala! Multi zic ca fac restaurare, dar de fapt fac doar o reparatie generala, cu carpeli si improvizatii. Asa ca...

Stau si ma gandesc acum...daca ar fi sa fac eu o restaurare, probabil ca am vorbi de 2-3000 de euro. Si ar dura cel putin 2-3 luni. Cati ar fi dispusi sa dea banii astia? ;)

Offline Zhao

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 2
Răspuns: restaurare trabant
« Răspuns #2 : Februarie 20, 2011, 10:31:39 pm »
Salut
Chiar nu stiu ce sa spun. Astazi am discutat cu respectivul cam pe fuga. O sa-l caut maine si o sa-l intreb daca se gandeste chiar la restaurare sau are in minte mai degraba ceva legat de tuning. Eventual sa aflu si ceva detalii legate de starea masinii. As fi postat direct numarul lui de telefon dar am uitat sa-l cer. O sa-l aflu maine si o sa revin cu detalii. Multumesc pentru raspuns :)