Autor Subiect: Viitoare posesoare de trabantzel. Claudia-Bucuresti  (Citit de 2523 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline saptezeci

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 189
  • Sink deep in the rust
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #30 : Decembrie 02, 2010, 02:55:13 pm »
E foarte important sa fie acolo cu un "cunoscator" in momentul in care o iei pentru ca lucrul curat si stralucitor intotdeauna faca o falsa impresie cumparatorului.
Nu e greu deloc de lustruit si curatat, sa para totul "impecabil".
Aspectul e ultimul lucru care conteaza.
In principal: stare tablaraie, jocuri ale directiei, ale sistemului de franare, defecte electrice.
Cea mai mare parte din defecte ies la iveala la o scurta plimbare.
Acolo se vede si cum/daca tine relantiul, se aud zgomote specifice provenite de la bucse sau planetare, se aude nivelul de zgomot, functionalitatea tobei de foc (daca baga noxe in interior odata cu caldura),  dezechilibruri ale directiei sau ale franelor, functionalitatea luminilor si asa mai departe.

Asa iti arata nea ilie ce frumoasa e masina, tu dai banii si apoi dai cu capul.

Mare grija.

Te gandesti inainte sa mergi sa iei pe unul din noi cu tine sau si pe mai multi daca vrei, cum 4 ochi vad mai bine ca 2. Putem sa te ajutam si cu pretul avand de ce ne lega :D
Pai ori suntem trabantisti, ori numai suntem

Offline zulutza

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 155
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #31 : Decembrie 02, 2010, 03:35:27 pm »
 :icon_salut:
multumesc pentru sfat!
O sa lamuresc sau mai bine zis ma lamuresc pana la sfarsitul saptamanii ce si cum si dau o strigare pentru insotirea unui cunoscator!

 :icon_flower: Clau
Simplitatea este cel mai dificil lucru de asigurat din lume, este ultima limita a exigentei si ultimul efort al geniului. George Sand

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #32 : Decembrie 02, 2010, 04:08:44 pm »
O DECIZIE FOARTE INTELEAPTA!!! :3some: :3some:
Mult succes si nu uita sa adaugi la cheltuielile de achizitie si cheltuielile obligatorii fara de care nu poti iesi cu "bolidul" pe strazi, anume RCA cam 160 RON pe 6 luni, rovinieta si eventual taxe inmatriculare+identificarea la RAR(cam 200 RON) daca il treci imediat(recomandabil...) pe numele tau!

Offline zulutza

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 155
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #33 : Decembrie 02, 2010, 05:45:16 pm »
Notat!
Multumesc de informatie...de aceste cheltuieli uitasem  :BangHead:

 :icon_flower: Clau
Simplitatea este cel mai dificil lucru de asigurat din lume, este ultima limita a exigentei si ultimul efort al geniului. George Sand

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #34 : Decembrie 02, 2010, 05:56:24 pm »

Offline Kyd

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 364
  • Burn Your Rubber Not You Soul
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #35 : Decembrie 03, 2010, 08:49:12 am »
 A fost 160 de ron,cine face pe 2010-2011 o sa plateasca cu inca 40% mai mult,am facut eu luna asta si cu reducere de 15% am platit 220 de ron la Generalii,sunt broker acolo,deci tinetiva bine :evil4:.Eu am platit sa il pun pe picioare 800 de ron,o sa ai si tu de furca daca iti iei unu cu 15 mil mai bagi lejer 20 in el,asa fluierand,bujii noi,fise noi,aprinderea poate trebuie inlocuita,segmentat motoru sau chiar inlocuit pistoane,baterie noua,izolat pe interior si exterior dupa ce se elimina rugina,poate niste huse la scaune,poate chiar scaunele...eu de cand il am...mai bine zis din 2008 am investit in el 1600 de euro lejer si in primavara am un alt proiect pentru el de 2000 de euro.
 Nu zic ca nu il poti face si cu 5 mil,poti dar problema e ca o sa te tot lase in mijlocu drumului si atunci o sa ai sentimentu de ai da foc desi il iubesti foarte mult,eu am inlocuit tot sa fiu sigur ca nu mai patesc acest lucru curand.
 Respect!!!
===================
edit by admin: Nu speria ma fata  :icon_cyclops_ani: Depinde de cum arata masina ...  :glasses9:
« Ultima Modificare: Decembrie 03, 2010, 09:05:18 am de Gusteru »
Burn Your Rubber Not You Soul
..................................................
0726326598.................................................. [url=ht

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #36 : Decembrie 03, 2010, 09:28:58 am »
Tot respectul pentru ce ai facut tu la masina Kyd :thumbsup:, ti-am citit topicul, dar e o maaaaaare diferenta intre ce e strict necesar pentru a pleca linistit oriunde cu Trabiul si ceea ce isi doreste fiecare dupa gustul, placerea si posibilitatile lui!!! ;) ;)
Sa fim seriosi in masina lui Hunor mai investesti cel mult 10 RON cat e un odorizant de calitate...La fel cea pe care am vazut-o a lui Trabi va avea nevoie de un ambielaj in perspectiva dar cam atat..fara set, carburator, aprindere si altele care au fost deja verificate si inlocuite acolo unde e cazul!!!
Nu TOATE masinile puse la vanzare(in general, nu doar pe forumul Traby) ascund ceva si oricum nu masinile au secrete ci vanzatorii lor... :BangHead: :BangHead: :BangHead:

Offline zulutza

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 155
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #37 : Decembrie 03, 2010, 06:34:20 pm »
 :blob7: mi-am luat trabant!

Maine pun poze pentru ca este intunecat afara si nu mai pot face poze  ;D
Am venit cu ea pana acasa...face galagie si mult fummmmmmmm dar merge super  :headbang: asta atat cat stiu eu despre mers cu traby....


o seara buna!  :toothy4:

P.S. mirossssssss a fummmmmmm  =))
Simplitatea este cel mai dificil lucru de asigurat din lume, este ultima limita a exigentei si ultimul efort al geniului. George Sand

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #38 : Decembrie 03, 2010, 07:17:53 pm »
wow....sa intamplat foarte repede...
sa o stapanesti sanatos...si asteptam un nou topic la sectiunea "Expozitie Trabant". Acolo urci pozele (atentie, se incarca cu ajutorul imagebam.com) si informatiile despre noua achizitie. Aici va ramane topic de prezentare al userului .

Asteptam cu nerabdare ;;)

Offline mike1413ro

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 258
  • AG 04 USO
    • calota.net
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #39 : Decembrie 03, 2010, 07:28:12 pm »
Felicitari pentru achizitie  ;D hai cu poze sa vada lumea ce te plimba prin oras mandra si cu alai de fum  :P .
Apropo... ce planuri ai pentru masina ? O reconditionare ceva... sau cum se prezinta ?

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #40 : Decembrie 03, 2010, 08:01:13 pm »
Felicitari!  ;)In ce parte a Bucurestiului esti?

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #41 : Decembrie 03, 2010, 08:31:28 pm »
Felicitari, abia aştept să văd poze cu maşinuţa.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #42 : Decembrie 05, 2010, 06:27:52 pm »
FELICITARI traby girl  :tweety:  Nu m-ai mai sunat ...  :icon_tongue: Asteptam poze (acu dau sa ma uit  :icon_pirat: )
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pandora

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • mai tanar cu 10ani decat stapana
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #43 : Decembrie 10, 2010, 08:22:19 pm »
Bine ai venit printre noi si felicitari pentru achizitie!te-ai miscat repede.Bravo! :wav:
wse cel tanar

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: Viitoare posesoare de trabantzel :D
« Răspuns #44 : Ianuarie 13, 2011, 07:33:09 pm »
   Asadar, ai primit invitatii, rugaminti, rugaminti insistente si chiar cereri si rugaminti directe, fata catre fata si tot nu pui poze! Carevasazica tu vrei sa umblam prin bucuresti cu aparatul dupa noi, poate-poate prindem vreun cadru si-l postam aci... In regula atunci! Tu ai vrut-o!