Autor Subiect: Dan Alexandrescu-Buftea UN SIMPATIZANT AL MARCII SI UN VIITOR POSESOR  (Citit de 6802 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Dan Alexandrescu-Buftea UN SIMPATIZANT AL MARCII SI UN VIITOR POSESOR
« Răspuns #120 : Mai 03, 2012, 08:56:41 am »
Asa e, asa e, aveti toti dreptate, mai putin Ambulance cu gargara... :argue:fiindca una la mana am luat de la magazin, noi-noute, piese de vreo 7 milioane, la intoarcerea din Germania, proiectoarele si celelalte de la Lehel saptamana trecuta, pe balcon se racoreste la umbra un motor despre care nu stiu nimic dar care va redeveni ce a fost si chiar mai mult decat atat...iar daca nu aparea Trabantul asta, cu banii de pe netbook imi faceam scaunele si bancheta spate!

Chiar asta era ideea, am motor, scaune, frane, directie, gasesc eu o masinuta ok la caroserie ca sa le pun pe ea, cum era acum un an oferta de la Ambulance! Altfel foarte generoasa si de Trabantist adevarat, care punea binele masinutei peste interesele sau micile castiguri personale!!

Gargara nu a  sunat bine...puteai sa zici mai delicat logoree...diaree verbala...ma kak vorbe...dar asa?!  Gargara..auzi...e cahh!! :pottytrain5:

Si inca ceva  eu imi fac Trabantelul asa, in etape, pentru ca atunci cand o sa-l am sa circul cu el si sa fac trasee prin tara, respect pasiunea celor care au masini de epoca dar sa nu te bucuri de ea, de masina si doar sa figurezi in statistici ca propietar e ca si cum a sfi casatorit cu Katty Perry dar nu o sarut ca i se ia rujul, nu-i mangai sanii ca sa nu i se lase etc.!!!! :BangHead:

Adica ori parrr,prrrarrr, parrrr tot timpul, cel putin saptamanal, ori mai bine DeAgostini!!

Acuma...radem, glumim, dar treaba e serioasa! Ce vreau sa va intreb am cumparat odata cu piesele si un suport pentru biciclete, care se fixeaza pe carlig! da, stiu, LiviuRatb are unul de vanzare, l-am contactat, urmeaza sa vedem cum facem cu montajul...

Ideea e ca suportul a venit si cu stopuri si semnalizatore, care se cupleaza la priza de langa carlig! Buuuun, tinand cont ca eu in afar de tapiterie si vopsea altceva nu vreau sa modific la masinuta, oare daca schimb becurile cu unele de 6 V. e suficient ca sa functioneze? Se suprasolicita instalatia daca vor functiona si luminile astea suplimentare?

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Dan Alexandrescu-Buftea UN SIMPATIZANT AL MARCII SI UN VIITOR POSESOR
« Răspuns #121 : Mai 03, 2012, 10:22:04 am »
Nu se solicita ,stai calm. Baga mare cu cumparatul si alea alea. Nu pune la suflet .. mai vorbim si noi ca fetele,la barfa  :icon_tongue:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Re: Dan Alexandrescu-Buftea UN SIMPATIZANT AL MARCII SI UN VIITOR POSESOR
« Răspuns #122 : Mai 03, 2012, 10:51:58 am »
Glumeam, cum s ama supar, Ambulance mi-a intretinut focul pasiunii asta iarna, asa ca nici vorba de suparare!! :toothy1:

E bine daca e suficient sa schimb becurile, o sa va arat scula(ma refer la suport :jerk:) cand ajung pe balcon s-o pozez, later!!