Autor Subiect: Alex Brasov - Buna starea tuturor!  (Citit de 1158 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alex Sd

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 12
Alex Brasov - Buna starea tuturor!
« : August 08, 2009, 06:59:38 pm »
Sa ma prezint si eu, Alex , 24 de ani si aspirant posesor de utilitara made in DDR :D.Electronist cu pasiune pt. mecanica de odata , mai am ceva motoare in herghelie,dar trabi-ul a fost mereu pe lista dorintelor ascunse ;D.Nu ma grabesc deloc cu achizitionarea utilajului, stiu ca il voi gasi intr-o buna zi , conservat si post-86 cum vreau eu.Pana atunci sunt aici pentru imbogatirea cunostintelor, niscaiva sfaturi  si muuuuulta palavrageala.Si cand ma voi putea lauda si eu cu ceva ne vedem la intalniri. ;)
« Ultima Modificare: Aprilie 16, 2010, 10:55:50 pm de Gusteru »
Dang Aircooled!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Buna starea tuturor!
« Răspuns #1 : August 08, 2009, 09:39:46 pm »
Salutare si bine ai venit in club.
Interesanta si nostima descrierea, dar, ai omis o chestie :D locatia.
Iar ca, curiozitate de-a mea, ce alte "lighioane motorizate" mai ai prin herghelie, asta asa, ca curiozitatea :D
Bine ai venit si sper sa te simti bine alaturi de noi, sa acumulezi cat mai multe informatii sa stai la palavregeala (si noua ne place) iar in final cand vei gasi 86-sele sa  postezi poze cu el sa vedem si noi noua achizitie in herghelia ta.

Offline Alex Sd

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Buna starea tuturor!
« Răspuns #2 : August 08, 2009, 10:36:53 pm »
Sal Victor, sunt din Brasov , iar printre fiarele mele se poate enumera un Volkswagen 1200 din 1960(faimoasa broscutza ;D), actualmente in restaurare completa si niste scutere, o Vespa 50 special din 1970 si una moderna , daily driver, un 200 GT din 2005. ;D.Am mai avut si altele , dar spatiul este marea problema cu care ma lupt. Am o neta preferinta pt. motoarele racite pe aer,simplitatea lor mecanica ma atrage ca un magnet si doresc intr-o buna zi sa alaturez masini populare de `dincolo` de cortina (VW-ul) pe cea de `dincoace`(Trabi-ul).Nu as dori neaparat un m.y. `86 ci ceva din anii `80 in general, bineintels considerand ca, cat mai aproape de timpurile ns. cu atata mai bine.Nu iubesc modificarile de fel, imi place masina cat mai originala si completa, si nu as vrea un proiect pt. ca vreau sa ma bucur de ea si nu sa stau mai mereu pe dedesubt (desi nu ma trag inapoi , si mai mereu imi suflec manecile ca sa pun in miscare `lighioanele`).
Face totul parte din pasiunea noastra. ;)

Dang Aircooled!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Buna starea tuturor!
« Răspuns #3 : August 08, 2009, 11:40:19 pm »
super tare, imi place cum gandesti
p.s. poate ne vedem pe la sfarsitul lunii acesteia, ca ajung prin Brasov, poate imi arati si mie "lighioanele" ..m-ar interesa in mod special broscuta

Offline Alex Sd

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Buna starea tuturor!
« Răspuns #4 : August 09, 2009, 12:14:23 am »
Esti binevenit ! Berea este mereu rece in frigider!  ;)
Dang Aircooled!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Buna starea tuturor!
« Răspuns #5 : August 09, 2009, 05:53:31 pm »
Bine ai venit  ;) ;) ;)
Speram sa te simti bine in comunitatea noastra virtuala si fizica (daca vei veni la intalniri).
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan