Autor Subiect: Schimbare motor  (Citit de 2722 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Schmitz Eduard

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 5
Schimbare motor
« : Septembrie 21, 2017, 08:35:59 pm »
Daca as pune pe un Trabant 601 un motor de Suzuki Hayabusa (motocicleta) as putea sa o inmatriculez legal?

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Schimbare motor
« Răspuns #1 : Septembrie 21, 2017, 11:32:26 pm »
împlinește tu vârsta pentru permis...ai tot timpul până atunci să studiezi singur ca să nu trebuiască să mai pui întrebări de genul... :))) :sign17:
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Schimbare motor
« Răspuns #2 : Septembrie 22, 2017, 09:57:13 am »
De ce esti rau?...
SMOKE & CHARM

Offline raresvintea

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 84
Re: Schimbare motor
« Răspuns #3 : Septembrie 22, 2017, 10:57:49 am »
Ca la orice schimbare de motor trebuie cu acte, daca se schimba caseta de directie nici prin mama testelor nu vei mai putea sa o omologhezi. Iar pt asa modificari bugetele sunt cu ordinul miilor de euro. Dar hai sa revenim pe pamant, e totusi un sasiu de trabant...

Offline vidicanpetru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 281
Re: Schimbare motor
« Răspuns #4 : Septembrie 22, 2017, 05:30:38 pm »
Părerea mea este că, dacă vrei Trabant, lasă-l așa cum este, cu bune și cu rele. Dacă vrei mașină mai performantă, există pe piață tot felul de mașini, la prețuri rezonabile. Desigur, dacă-ți achiziționezi o mașină la mâna a doua, îți asumi riscul de a investi în ea o sumă mai mare decât prețul de achiziție. Trabantul este ușor de întreținut așa cum este el; dacă-l modifici, probabil că devine o mașină mai greu de întreținut. Precis că există și alte păreri, este opțiunea fiecăruia.

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Schimbare motor
« Răspuns #5 : Septembrie 22, 2017, 05:31:58 pm »
De ce esti rau?...
nu sunt rău, sunt realist.

când aveam 19 ani, visam că ce mare fâs...pun o turbină pe swift, scaune sparco, ambreiaj kevlar....etc etc etc și fac rachetă...și apoi m-am apucat să citesc exact ce înseamnă așa ceva....și m-am calmat.
la fel am un puști pe scară care visează la câte 5 turbine sub capotă și l-am calmat puțin, explicându-i pe larg ce înseamnă.
nu e ca și cum iei un motor de hayabusa, eventual pe bani de nimic dintr-un junkyard cu de toate, i-ai pus 2 șaibe în plus și l-ai montat pe trabant.
cea mai utilă chestie pe care ar fi putut să i-o scrie cineva e să caute și să citească....pentru că are 15 ani și timp destul să facă asta. citind, studiind și separând ficțiunea de realitate ajungi să poți să faci ceva realist. toți visăm că ne luăm o mașină minori fiind, apoi lucrăm la ea din greu și când am împlinit 18 ani haap am direct rachetă. lumea reală nu funcționează așa decât dacă tac-tu e dispus să arunce o gălăgie de bani sau dacă e vreun mega-meseriaș și îți face el, sau mai bine, te învață să-ți faci singur.

deci, din nou. ia frățioare și citește. găsești informație pe internet CĂCĂLĂU, google is your friend.
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!