Autor Subiect: Trabant 601 DeLuxe - Bucuresti  (Citit de 14924 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Trabant 601 DeLuxe - Bucuresti
« : Noiembrie 28, 2011, 11:04:09 pm »
De vanzare Trabant 601 DeLuxe (Bucuresti). Masina se afla langa parcul Cismigiu, poate cei Bucuresti o stiu...masina are barile si ochelarii cromati, plafon verde brotacel capitonat in interior, geamuri fluture. De curand a fost mutata intr-o parcare cu plata vis-a-vis de sediul central Apa Nova. George (B-09-UHV) a discutat cu proprietarul si mi-a spus ca vrea pe masina 500 euro. Pentru mai multe detalii las numarul domnului : 0721.617.205 (Domnul Bogdan Ioan).



Alte poze de cand a fost mutata. Imi cer scuze pentru ca le-am facut de la distanta mare si pentru calitatea scazuta.



« Ultima Modificare: Martie 27, 2012, 08:57:44 pm de Gusteru »

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #1 : Noiembrie 28, 2011, 11:10:09 pm »
Hehehe... Cat am umblat dupa asta... Imi tot statea pe creier pana cand am aflat pretul de vanzare si culmea, brusc,... am uitat de el...  :P
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #2 : Noiembrie 28, 2011, 11:58:38 pm »
Da imi amintesc...ce innebunit erai dupa ea. Ca e De Luxe...de fapt asa sunt si eu dupa modelele P60 :icon_profileright:

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #3 : Noiembrie 29, 2011, 12:25:18 am »
ultimul pret fiind , 25 mil , a zis ca nu se gandeste sa il de-a cu mai putin ,ca e deluxe ,nu o sa il i-a nimeni ,decat primaria, cum i le-a luat si pe celelalte 3 bucati ,pt, ca a tinut la pret, si s-a ales linguritele de ele
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #4 : Noiembrie 29, 2011, 12:34:08 am »
Da,omul e cam dus putin,cere exagerat de mult,pacat de ea ,poate fi si editie limitata asta mai mult de 800 lei nu merita la cum arata chiar si deluxe, ar inghiti ceva bani pt reconditionare.Masina asta o stiu toti,erau 3 la sala palatului toate jalnice asta a mai ramas singura restul o berlina si un combi au fost ridicate.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #5 : Noiembrie 29, 2011, 12:48:50 am »
La VREMEA EI ... a fost masina de masina (ca ale nostre toate) ... acu e o cazatura pe care un " pasinonat " vrea sa faca bani. parerea mea ? o sa merga dupa celalalte  :violent1:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #6 : Noiembrie 29, 2011, 08:38:02 am »
Nu stiam de unde o cunosc :toothy10:. Asa, erau pe la Sala Palatului si pareau abandonate. Chiar aveau in geam un afis ca le plateste impozitul. Pacat de ele :( Dar daca proprietarul vrea multi bani, atunci sigur o vor ridica si pe asta la cum arata :dontknow:

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #7 : Noiembrie 29, 2011, 12:15:02 pm »
De acord cu voi...cere mult pe ea...m-am gandit ca poate il convinge careva sa mai lase la pret ca asa ajunge si asta sa fie ridicata...pacat...ca e un exeplar ce se gaseste greu...P.S. Nu stiam ca a avut 3 :dontknow:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #8 : Noiembrie 29, 2011, 06:21:20 pm »
Eu CU CINE am ce vorbi,vorbes - cu cine NU,nu.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #9 : Noiembrie 29, 2011, 08:28:16 pm »
Eu vorbisem cu el si i-am zis ca 500 de euro nu fac 2500 de lei... si ca vine un 2200 sau 2300 si ca sa rotunjim la 2000 si a strambat din nas dar nu a zis nu... si oricum... 2000 de lei e ceva pt cum arata saraca. Pacat de ele ca stau pe mainile la toti idiotii!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #10 : Noiembrie 29, 2011, 08:49:10 pm »
Ma intreb el chiar nu vede ce vremuri traim?Oare chiar atat de plecat cu sorcova sa fi sa crezi ca cineva iti va da 25 mil pe un godin ca asta,fie el si deluxe?Pacat ca in final ajunge la remat,daca statul ar gasi alta metoda pentru a putea fi valorificata ar fi bine,ceva de genul vanzarea lor la preturi ieftine sau o asa zisa licitatie plecand de la un pretu derizoriu.Atunci as vrea sa vad ce fata ar face pasionatul asta de 2 lei cand ar putea ramane cu buza umflata, si s-ar putea bucura un pasionat adevarat de o masina ca aceasta la un pret bun.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline mircea_storm

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 305
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #11 : Noiembrie 29, 2011, 09:10:15 pm »
Bai fratilor.. aia mai carcotasi.. daca AVETI BANI, salvati-le... altfel discutiile de genul "sunt pe mana unor idioti","au trabant din intamplare", "godin" , "sa faca statul"...etc sunt VORBE IN VANT ! Asa sa discutati de dragul discutiei si pe post de"justitiari"... :BangHead:

Din cate stiu, si nu cred sa se fi schimbat intre timp, legea spune ca atata timp cat esti proprietar cu acte pe un bun, poti sa dispui de el in ce fel doresti !


ps: nu cred ca puteti salva TOATE trabanturile abandonate.. unii dintre forumisti o mai fac pe la scrap  :toothy1:..recoltare de organe..

ps2: intre noi fie vorba, la masina asta e foarte mult de munca... in afara de geamurile alea fluture, restul trebuie reconditionat cu simt de raspundere.. nu mai zic ca daca are motorul praf.....

ps3: raspuns elegant.. "Eu CU CINE am ce vorbi,vorbesc - cu cine NU,nu"...si nu poti sa zici ca nu e pasionat !  :kermit:
Revin eu...lasa mesaj

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #12 : Noiembrie 29, 2011, 09:45:55 pm »
Sunt de acord cu tine, si da...are dreptul sa ceara cat vrea pe el fiind bunul lui...ca pana la urma dus e ala care da nu care cere. Si nu pot fi salvate toate...dar daca ar fi sa se vanda astfel de masini la un pret cu bun simt, ar putea fi salvate mai multe. :icon_tongue:

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #13 : Noiembrie 29, 2011, 09:48:28 pm »
Da... ma scuzi ca am ofensat pe cineva cu comentariile mele... dar avand in vedere ca eu spre deosebire de tine am vorbit cu persoana asta si am vazut cum gandeste (de genu' lasa ca ma imbogatesc eu pe ceva ce nu merita atatia bani dar eu cer ca prost e ala care da nu ala care cere)... te rog sa ma scuzi dar nu e pasiune. Daca era pasiune lega macar cu sarma bara aia sa nu stea atarnata asa si mai lua prafu de pe ea... + ca am vorbit cand m-am dus sa caut proprietarul si aia de la hotelul de unde e parcata mi-au zis ca era vis-a-vis la un bloc recent izolat termic... imi povestea cum trageau muncitorii de la blocul respectiv de masina s-o mute vis-a-vis ca puneau schele... deci stiu despre ce vorbesc. Treaba lui bineinteles... dar am voie sa-mi para rau de ea ca e pe mana unui IDIOT!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline mircea_storm

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 305
Re: Trabant 601 DeLuxe
« Răspuns #14 : Noiembrie 29, 2011, 10:02:26 pm »
Cine spune ca toti proprietarii de trabant din Romania sunt pasionati ? Poate asa iti place tie sa crezi.. sau ar fi frumos sa fie... NU SUNT !

Cum am spus, daca poti sa faci ceva sa salvezi aceste masini, bine, daca nu, iar bine.  Anything elese is shadow and dust....



Revin eu...lasa mesaj