Autor Subiect: Centuri spate 601 berlina  (Citit de 2625 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Centuri spate 601 berlina
« : Mai 22, 2017, 09:19:26 am »
Salutare ,

Cum scrie si in titlu , am nevoie de idei sau daca careva a pus centuri de siguranta la bancheta spate. Deoarece legislatia spune clar ca trebuie sa avem centuri , cu toate ca nu sunt de fabrica la Trabi , trebuiesc purtate. Mai ales ca la odorhei vin si cu copilul , siguranta este necesara . Astept propuneri , pana atunci am sa vad si eu unde se pot prinde.

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #1 : Mai 22, 2017, 09:26:56 am »
SMOKE & CHARM

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #2 : Mai 22, 2017, 09:34:12 am »
Am citit , dar nimic concludent :)  . Ms

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #3 : Mai 22, 2017, 10:15:00 am »
Salutare ,

Cum scrie si in titlu , am nevoie de idei sau daca careva a pus centuri de siguranta la bancheta spate. Deoarece legislatia spune clar ca trebuie sa avem centuri , cu toate ca nu sunt de fabrica la Trabi , trebuiesc purtate. Mai ales ca la odorhei vin si cu copilul , siguranta este necesara . Astept propuneri , pana atunci am sa vad si eu unde se pot prinde.

legea zice așea....că centura de siguranță este obligatoriu să se poarte pe toate locurile unui autovehicul, dacă acesta are în dotare. dacă nu are, nu are. la un buick din '36 nu o să se apuce NIMENI să facă o țigănie să-i pună centuri, că majoritatea nu aveau nici în față.
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #4 : Mai 22, 2017, 10:34:46 am »
Da Bong , inteleg ce zici tu , dar prefer sa pun o centura si sa n-am grija. Plus ca e vorba de siguranta , atat cat se poate. Nu pun raul in fata dar am vazut destui nebuni ieri de la sibiu la bucuresti. Oricum nu mai merg pe autostrazi ,.doar daca e singurul drum pentru a ajunge la o destinatie , altfel NU .

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #5 : Mai 22, 2017, 10:40:05 am »
Am eu la 1.1. Daca ajung pe zi acasa fac poze si le pun aici. Centurile par a fi manifacturate,  nu par originale,  doar prinderile sunt originale.

Offline Crisan Paul Bogdan

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #6 : Mai 22, 2017, 05:08:11 pm »
Salut. Si eu am o fetita de doi ani jumate pe care o asez in scaunel de copii pe bancheta(trabant 601 din 75). Scaunelul l-am prins cu doua chingi din acelea de asigurat marfa legate in ceuce de bancheta si de bara din spatele banchetei.
0754368178

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Centuri spate 601 berlina
« Răspuns #7 : Mai 22, 2017, 08:08:22 pm »
Multumesc pt raspunsuri , am sa ma demontez bancheta sa vad ce si cum , timp sa am.