Autor Subiect: machetele mele (de toate marcile)  (Citit de 48932 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #60 : Martie 15, 2017, 07:16:45 pm »
Eu m-am inhamat la trenuletul electric, imi doream de mic o macheta.. cred ca ma duce peste 2500 de lei, fara suport (placaj, masa). Produse: nu prea valoroase in fiecare numar: pomi, ceva gazon. rar cate un vagon, macaz sau alte produse mai scumpe. Locomotiva, care e cea mai valoroasa, cred ca nu se afla in pachet, probabil trebuie cumparata separat.  :violent1:
Vodafone 0723454235

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #61 : Martie 16, 2017, 12:30:04 am »
Dacia cam toți au zis, un 3800 , 3900 lei cost total
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline marcel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 227
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #62 : Martie 16, 2017, 08:55:32 am »
Revista va avea 120 numere si va costa 16 lei.Parca ziceau ca va apare saptamanal.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #63 : Martie 16, 2017, 09:12:34 am »
De la al 3-lea nr e 33 lei cu aparitie saptamanala.
E cam fortata treaba, mizeaza pe faptul ca odata ce ai luat un nr le vei lua pe toate iar de aici pretul asta plus aparitia ei saptamanala, parca prea sunt calici.
Am stat, am cantarit cel putin pt mine nu merita investitia, cu banii astia imi restaurez trabantul.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #64 : Martie 16, 2017, 10:59:29 am »
Eu credeam ca o sa ramana 15 toate... voiam sa iau 2 din fiecae. Una pentru al asambla si una sa o am pentru nepoti :P
Dar daca o sa fie 33 si daca mai urca, sa isi cumprere ei  :evil4:
SMOKE & CHARM

Offline andreiandrei53

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 533
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #65 : Martie 16, 2017, 11:07:23 am »
In general toate revistele de genul asta, cu machete de facut, colectii de diverse...masini, carti, sunt niste investitii proaste. Pe langa pretul foarte mare care il platesti (este echivalent cu a iti face rate ....vezi 33 de lei/sapt  :-\) cand tragi linie la final, pe langa totalul de cateva mii de lei foarte bune, poti constata ca ele apar ulterior pe OLX la jumatate sau mai putin din pretul initial. Mai bine pui deoparte 100 de lei luna si faci altceva cu banii aia in 2-3 ani, chiar si achizitia colectiei de pe olx  ;D
Andrei

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #66 : Martie 16, 2017, 12:36:10 pm »
Mai exista un risc la cele de asamblat.
Din cate stiu Dea isi respecta clienti, revistele se gaseau in nr foarte mare si astfel au descurajat specula, colectiile lor au fost complete pana la sfarsit, in final s -au retras din Romania dupa o mare teapa pe care au luat -o cu distribuitorii nostri.
In schimb eagllemos si amercom scot un nr mic de buc pt a fi siguri ca nu raman cu ele iar unele colectii de asamblat au fost intrerupte pt ca nu erau satisfacuti de vanzari, lasand colectiile neterminate, eagllmos au produse de calitate dar in cazul colectiei ferrari revistele se dadeau mai mult pe sub mana la pret mai mare, in schimb amercom sunt jucari. Astea sunt informatii dupa miniauto.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline sebastian81

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 160
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #67 : Martie 17, 2017, 06:08:21 am »
 La aceste sume chiar nu se merita. Sunt sanse mari sa gasesti o Dacie reala in stare decenta la banii pe care ii dai pe macheta. E mult mai interesant....😆

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #68 : Martie 17, 2017, 09:49:21 pm »
Foarte frumoasă colecție! Felicitări!Drăguțe machete! :love6: Am și eu macheta combi Revell, și pe mine mă enervează că nu se deschid ușile...  :protest: :BangHead: :munky2: O voi posta în curând. Mă gândesc să-mi iau și alte machete (am văzut pe cutie că au broscuță). Să scrii când faci ușile să se deschidă, vreau să fac și eu asta. :toothy4:
Apropo de revistele Dacia...Jenant... :icon_puke_l: am vrut să îmi iau și eu, dar mi-am amintit de o întâmplare.... Mai demult începusem să colecționez niște ceasuri de epocă cu revistă. Au tot crescut prețul, m-am oprit după ce am cheltuit vreo 500 de lei... ::) Dar cel puțin, pe alea le puteai folosii fără să ai toată colecția. Apropo de bogătani egoiști. :icon_bounce:

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #69 : Martie 21, 2017, 10:47:32 pm »
si cateva cu trabi mai grupate , ca mai sunt si altele prin alte locuri

trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #70 : Martie 21, 2017, 10:53:34 pm »
Aia de la sunstar e tare rau .welly aia mare la 1:24 o am si eu si e realizata destul de bn.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #71 : Martie 24, 2017, 07:27:50 pm »
eu cand vad roata , in special janta , de la welly 1/24 , imi vine sa .... o tin dupa mine , peste tot , este parca mai frumoasa decat janta originala 1/1 , are inclusiv ca detaliu , proeminenta aia usoara , care o au numai cele din ultimii doi ani de fabricatie , din dreptul gaurii pt. prezon/surub/piulita , sub forma de arc de cerc
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #72 : Iunie 27, 2017, 01:00:52 pm »
Da, cred că macheta asta pe care o  folosesc eu ca avatar este tot de la SunStar.

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #73 : Martie 06, 2018, 11:28:09 pm »
nu am ratat-o nici pe asta , desi mai am la fel  :icon_smile:

Am schimbat pc-ul , asa ca iar toate conturile trebuiau deschise pe ip nou , aici pe imgbox , nu mai vrea sa se posteze cand pun inserare poza. Deci pun bbcode intre parantezele de la imagine , si nu mai apare , asa ca dupa mai multe minute de incercari , am pus de la link la inserare poza , si vad ca a mers , dar a ramas pe direct marita poza
 
https://images2.imgbox.com/cf/7c/VKP3s66n_o.jpg
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: machetele mele (de toate marcile)
« Răspuns #74 : Iulie 27, 2018, 11:51:51 pm »
Am mai luat doua jucarii
Vw golf 1 gti
Vw transporter t3





trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)