Autor Subiect: Copiere chei, unde ?  (Citit de 20284 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #15 : Ianuarie 08, 2013, 12:42:29 am »
eu nu am mai ajuns sa imi fac copie dupa ele , o las mai pe la vara
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #16 : Ianuarie 08, 2013, 08:04:02 am »
Eu la al meu n-am primit decat cheia de contact de la fostul proprietar. Cea de la usi nu a mai gasit-o.Zicea ca el o mai deschidea cu cheie de frigider Fram :D. Am auzit ca sunt locuri unde iti poate face cheie scanand butucul.

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #17 : Ianuarie 08, 2013, 10:59:45 am »
Pfai! Tre să fac cumva să ajung la Real Vitan! Acolo ziceați că au Doblina originale, mai au? Eu am un singur rând de chei... și din păcate butucul de la portbagaj nu e la fel cu butucul de la ușă... deci am 3 chei pt trabi meu. Eu văzusem numai pe www.ldm-tuning.de că fac chei cu blankuri Doblina și acolo la detalii scria că le fac după codul inscripționat pe cheie. Iar cheie după butuc se face sigur la Iancului pe culțul cu stația de RATB (335, 330) ce duce spre Pța. Delfinul. E pe Mihai Bravu la ceva metri spre Secția 8 Poliție. Am făcut cheie de motocicletă după butucul acesteia, era o Honda cu sistem HISS ce necesită chei foarte lungi.
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #18 : Februarie 19, 2013, 03:37:24 pm »
Am trecut pe la Real Vitan :D Au blancuri... dar nu sunt Doblina. Arată fix la fel dar nu au inscipționate firma Doblina și rizurile alea de grip parcă lipsesc. Oricum, au ambele chei, și de contact și de ușă. O să trec să-mi fac. 10 lei cheia parcă... PS: Sper să mai găsesc ceva când ajung și eu acolo, așa că nu tăbărâți pe ele =))

PPS: Nu am văzut cauciucul ăla de cheie de contact... se dau separat oare? Sau era vorba de alt loc? Și ca idee, a găsit cineva chei pe care să scrie Doblina? Mi-ar plăcea să fie originale...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #19 : Februarie 19, 2013, 04:21:58 pm »
   blancuri Doblina gasesti pe ebay.de, atat! iti dai seama ca a disparut uzina, o data cu caderea zidului!

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #20 : Februarie 19, 2013, 04:25:11 pm »
   blancuri Doblina gasesti pe ebay.de, atat! iti dai seama ca a disparut uzina, o data cu caderea zidului!

Îmi dădeam seama dar cineva a zis că ar fi Doblina pe undeva... eu m-am uitat la astea din Real Vitan și clar nu erau Doblina. De aceea întreb...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #21 : Februarie 19, 2013, 06:51:44 pm »
sa fie sc paduchele srl  :tongue3: ce mai conteaza ! fa/faceti sa fie .. cand te mai filmeaza aia la intalniri nu iti cer cheile  :laughing7: Bine ca nu ai uitat de chestia asta
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #22 : Februarie 19, 2013, 09:49:43 pm »
sa fie sc paduchele srl  :tongue3: ce mai conteaza ! fa/faceti sa fie .. cand te mai filmeaza aia la intalniri nu iti cer cheile  :laughing7: Bine ca nu ai uitat de chestia asta

Nu uit nimic legat de lista „to do” la Trabi...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #23 : Februarie 20, 2013, 12:53:28 am »
eu parca spusesem ca sunt doblina, cel putin asa vazusem in catalogul pe care il au aia la real, iar cauciuc pt. cheia de contact , nu se gaseste pe nicaieri ,doar pe ebuy
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #24 : Februarie 21, 2013, 10:17:47 am »
Cauciucul ala pentru cheia de contact avea pe fainari odata de mult, cand am intrebat a spus ca avut o punga cu mult timp in urma dar datorita faptului ca nu se vindeau si nu cauta nimeni le-a aruncat pentru ca se tot impiedica de ele cand mai cauta piese prin rafturile alea.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #25 : Februarie 21, 2013, 12:26:54 pm »
Cauciucul ala pentru cheia de contact avea pe fainari odata de mult, cand am intrebat a spus ca avut o punga cu mult timp in urma dar datorita faptului ca nu se vindeau si nu cauta nimeni le-a aruncat pentru ca se tot impiedica de ele cand mai cauta piese prin rafturile alea.

Textele astea le aud de 10 ani încoace și culmea, tot acum mult timp le-a avut și tot acum mult timp le-a aruncat... „am avut toate geamurile posibile pe un Trabant... le-am spart pe toate că mă încurcau...”, ”câte piese de cutie am aruncat... ehe... aveam sincroane noi nouțe... știi ce e aia? Noi nouțe dar le-am aruncat pe toate că nu se vindeau...” ș.a. I-am zis de n ori, că-mi zicea că a mai aruncat cu puțin timp în urmă piese, să le păstreze că le iau eu și le vindem cumva... strâmba din nas...   
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #26 : Februarie 21, 2013, 12:35:42 pm »
Din cate observ eu magazinul ala dupa fainari usor usor nu se va mai ocupa cu vanzarea  pieselor de trabant,in ultimi ani a dat-o pe vopseluri,ciocane, furtune de masini de spalat, bidinele,trafaleti deci metalocasnice,e drept ce zici, in ultimul timp nu are mai nimic de trabant dar tot timpul vorbeste la trecut ca a avut si le-a aruncat.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #27 : Februarie 21, 2013, 02:05:50 pm »
Daca nu mai are omul clienti? Suntem din ce in ce mai putini :( Doamna Voicu rezista ca nu plateste chirie si hai sa fim seriosi, cumparaturile cam de aici le-am facut, deoarece am gasit aproape orice piesa, plus ca are program aproape ''non-stop'' :glasses9:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #28 : Februarie 27, 2013, 06:39:12 pm »
voicu a luat aer de 4 ani ... de cand cu forumul pe care scriem... sa fim seriosi ... mi-a recunoscut-o ea la tel.

in fine ... s-a deviat de la copiere chei  :happy3:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline tzitzi_84

  • BESTIA VERDE
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 504
  • CJ 09 DJW
Re: Copiere chei, unde ?
« Răspuns #29 : August 28, 2013, 11:23:27 pm »
Salutare am descoperit din intamplare intr-un catalog de SILKA ( firma italiana de chei ) ca au chei brute de trabi :D



if you want something you've never had
you most do something you've never done