Autor Subiect: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !  (Citit de 19463 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #30 : August 26, 2011, 06:32:47 pm »
Zici de Alpi... Col de la Bonette scrie pe tine Gustere! Felicitari! Vreau sa fac traseul si cu motoru', si cu Trabi. Genial! Felicitari de experienta.  :blob7:
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #31 : August 31, 2011, 12:38:57 am »
Daca nu se supara initiatorul topicului, eu as vrea sa mergem impreuna mai multi trabantisti pe Transalpina si de aceea cine vrea as spuna cand poate si vrea sa mearga in luna septambrie.
Eu merg duminica. Daca mai apar doritori mai aman.

Offline dtomcat

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 12
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #32 : August 31, 2011, 03:41:55 pm »
Citat
Si sa vezi consum. In oras nu scade de 10-11%, iar afara sunt cel mai tare 8% :'( Da' vorba aia, am ''golan'' :P Ce fericit am fost acum la plimbare prin Bulgaria, 5% cu trabi =))

Poate este foarte nou Loganul (sub 5000 de Km) - eu am experimentat la Sandero 1.4 MPI  6.4 consumul mediu cu 60% mers afara din oras.


Legat de Trabi - eu am obtinut si 4.6l /100 de Km cu 4 persoane in masina cu primul meu Trabant (model 81  - zis si "Finul" )

Numai bine,

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #33 : Septembrie 17, 2011, 08:38:37 pm »
iata ca vin si cu (de)mult promisele poze de pe transalpina...



enjoy!

Esti si buna si rea.

Buna ca fotograf, am "salivat" la ce poze ai facut, peisajele superbe si surprinse foarte bine de tine, felicitari.
Rea, pentru ca esti egoista, numai ma intarati, mai pune poze, nu le tine pentru tine :D

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Re: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #34 : August 05, 2012, 10:40:19 pm »
Anul asta mai vrea sa faca cineva Transalpina cu Trabantul. Anul trecut nu am mai ajuns acolo in schimb in urmatoarele 2 saptamani vreau sa merg. Se mai anunta cineva care sa participe cu Trabi, totusi nu as vrea sa fiu singur?