Autor Subiect: Salutare tuturor !!!  (Citit de 4740 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Brillo

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 4
Salutare tuturor !!!
« : Decembrie 21, 2021, 02:54:52 pm »
Salutare tuturor ! Mă numesc Brăilescu Alexandru (A Brillo),am 18 ani și sunt pasionat de Trabant.Eu am două la mine la țară pe care vreau sa le restaurez când o să-mi găsesc un loc de muncă binișor platit.Prima data vroiam sa le țin de muzeu în curte dar un prieten pe nume Traian Surcel (Este și el membru) a reușit să mă convingă să le înscriu pe viitor.Ele aparțin străbunicului meu care era în cârje și de accea a ales Trabant hycomat,problema este că cel mai special dintre ele este mâncat complet de rugină la șasiu,dar cu efort și bani o să incerc să-l salvez,chiar daca nu reușesc eu tot nu-l dau la fier vechi deoarece sunt extrem de atașat de acea mașină.Cand eram mic mă jucam in el și îmi imaginam că îl conduc 😂, bineînțeles ca orice copil când este mic.Iar celălalt Trabant este într-o stare mult mai buna,acela fiind cel pe care vreau să-l înscriu ca vehicul istoric.Va multimesc pentru accept,o zi frumoasa !!!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Salutare tuturor !!!
« Răspuns #1 : Decembrie 21, 2021, 10:39:49 pm »
Salut Alexandru si bine ai venit pe la noi. Mi-a spus Traian despre tine si ma bucur ca te-ai alaturat. SPor cu restaurarea iar daca ai nevoie de sfaturi, suntem aici. De ajutor fizic cred ca te pot ajuta cei din zona.

Offline Surcel Traian

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 151
Re: Salutare tuturor !!!
« Răspuns #2 : Decembrie 23, 2021, 10:14:52 pm »
Bine ai venit!

Ma bucur ca am reusit sa rezolvam treaba cu inregistrarea pe forum. Acum, dupa parerea mea, odata ce te-ai alaturat oficial comunitatii trabantistilor incepe adevarata distractie. Sunt o gramada topic-uri interesante de unde poti sa inveti niste lucruri care te vor ajuta sa-ti reconditionezi masinile. Si, acum, ai posibilitatea sa iti prezinti masinile tale si sa povestesti cai vrei tu despre ele  ;).

Inca odata, dl.Victor, vreau sa va multumesc pentru ajutorul acordat!
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Bărbații din oțel conduc mașini din carton!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Salutare tuturor !!!
« Răspuns #3 : Decembrie 24, 2021, 11:37:49 am »
Are de citit o grămadă, numai dacă citește ce au făcut alții la mașinile lor (Expoziție trabant) ii trebuie ceva timp sa parcurgă tot.  Asteptam sa faci un topic nou la secțiunea "Expoziție trabant" unde sa discutam despre bestia ta.