Autor Subiect: Taxa Auto 2018  (Citit de 30306 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #30 : Februarie 01, 2018, 03:35:16 pm »
Corect, am vazut si ''rezerva de cadtre''

https://www.youtube.com/watch?v=Nh7qUTsTpKk

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #31 : Februarie 01, 2018, 07:45:30 pm »
QED....
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #32 : Aprilie 13, 2018, 02:06:21 pm »
Corect, am vazut si ''rezerva de cadtre''

https://www.youtube.com/watch?v=Nh7qUTsTpKk
Trist...
Totuși trebuie să mai răsară și soarele...

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #33 : Aprilie 13, 2018, 10:54:09 pm »
Acum vreo 10-15 ani gandeam la fel, desi situatia era alta (intrucatva mai buna)
Din pacate, am ajuns in aceasta situatie.....
Si nu mai sper la nimic bun....
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #34 : Aprilie 25, 2018, 02:36:12 pm »
Salutare,

Gasisem asta pe Facebook. Stiti ceva de ea?

Nu este cea mai buna fotografie, dar se poate intelege. Multumesc!

SMOKE & CHARM

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #35 : Aprilie 26, 2018, 08:31:36 am »
Da, am postat-o si eu pe FB. Se pare ca este doar un proiect de lege cu nr. de inregistrare. Curios cum sunt formulate proiectele, la prima vedere pare deja hotarare. In fine, sper sa ramana la stadiul de proiect.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #36 : Aprilie 26, 2018, 09:57:53 am »
Parlitii dracu, pe langa faptul ca sunt nistre inculti si habar n-au sa tina un discurs coerent,altii cu 4 clase erau in stare,dar se pare ca au prea multa scoala si le-a spalat creierul.Ne-au vandut tara si acum Ii freaca grija poluarii.Sa pateasca ce le doresc eu, de javre ce sunt...
« Ultima Modificare: Aprilie 26, 2018, 10:03:21 am de Andrei.P »
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #37 : Aprilie 26, 2018, 10:13:59 am »
Nu e proiect de lg,primaria nu are dreptul sa adopte legi si sa voteze legi.E o propunere de hcl (hotarare de consiliu local),nu cred ca va trece asta cel mai probabil ,pt ca in primul rand e propusa de consilierii opozitiei din pmp,deci nu intrunesc majoritatea,iar psd-isti  nu cred ca sunt atat de imbecili incat sa se sinucida.Nu tot ce scrie presa in general se si pune in aplicare vreodata sau este adevarat,din cauza asta si atata lume indusa in eroare.Proiecte propuse de boi gen pmp ,usr ajunsi peste noapte din boschetari de la Gara de Nord consilieri la primarie.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #38 : Aprilie 26, 2018, 10:49:41 am »
Chiar daca prin absurd ar trece tot nu poate fi aplicata,fiind o hotarare legata de protectia mediului ,cei care ar putea sa sanctioneze soferii ar trebuii sa fie Garda de Mediu,Politia Locala si Politia Romana,insa astea 3 institutii nu se ocupa cu evidenta tehnica si stabilirea normelor de poluare a autovehicolelor.In consecinta asta face Rar-ul ,deci ar trebuii echipe mixte ,unii au aparatura si constata iar ceilaltii sanctioneaza.Ar fi o tiganie si cacanarie si o harababura plus proteste cu masini ,adica blocaje imense create de transportatori,taximetristi , etc care ar avea soarta hotarari cu ridicari auto ,adica anulata in final.
« Ultima Modificare: Aprilie 26, 2018, 10:55:13 am de alex giani »
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #39 : Aprilie 26, 2018, 12:06:11 pm »
Referitor la documentul care circulă în mediul online ca proiect de hotărâre cu privire la interzicerea circulației unor anumite categorii de autovehiculelor mașini în București, începand cu anul 2019, Direcția de presă a PMB este împuternicită să facă următoarele

 

PRECIZARI

Primăria Municipiului București nu are în vedere adoptarea, în perioada imediat următoare, a unor reglementări referitoare la accesul în Capitală autovehiculelor încadrate în anumite categorii de poluare.

Astfel de prevederi se adoptă, ca orice decizie care vizează restricții aplicate cetățenilor, după o analiză temeinică. Așa cum municipalitatea a comunicat în trecut, intenția este de a demara un sondaj de opinie sau o altă formă de consultare publică, eventual studii de impact cu privire la acest subiect.

Inițiativa preluată în presă în ultimele zile aparține unui consilier general, fiind depusă în nume personal, fără ca etapele de fundamentare să fi fost parcurse. Din acest motiv, precizăm că documentul nu are valoare oficială, nu include contribuția aparatului de lucru al primarului general, așadar nu prezintă punctul de vedere al municipalității.
SMOKE & CHARM

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #40 : Aprilie 26, 2018, 02:23:18 pm »
Exact ce spuneam.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #41 : Aprilie 27, 2018, 08:27:24 am »
Cert, este ca in viitor tot se va intampla ceva (taxe, interdictii, etc.).

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Taxa Auto 2018
« Răspuns #42 : Iunie 16, 2018, 09:29:48 pm »
Mai nou avem și restricții la plimbat câinii în parc... la libera exprimare... la arestarea infractorilor... la circulat cu mașini de epocă... pare că vor să ne extermine!
Apoi să ne vândă în piață. Ce politician crede că așa ceva mulțumește poporul e nebun. Dar lasă, e doar vina lui Soroș, a masonilor și a corporațiilor, cu care probabil colaborează.
Avem ”noroc” că suntem obișnuiți cu răul. Cu toate că, dacă nu eram, probabil făceam și noi ceva, chiar dacă asta se rezumă la a încerca să ne schimbăm pe noi și pe apropiații noștri în bine. Pace!