Autor Subiect: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010  (Citit de 23100 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline saptezeci

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 189
  • Sink deep in the rust
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #30 : Martie 22, 2010, 02:16:49 pm »
A fost deosebit de frumos la intalnire, foarte bine organizat, cu multi domni, doamne trabantisti/trabantiste dar si tineretul entuziast, practic cea mai mare parte a pozelor de la prezentare masini au fost si aici.
A fost emotionant momentul in care am mers in coloana si am traversat tot centrul capitalei.
Am avut ocazia sa vorbesc cu un domn care a fost posesorul a 5 trabanturi, primul din 1970. La fel am avut ocazia sa cunosc multe persoane care le stiam doar pe forum. La intoarcere, m-a dus un domn cu un trabant din giurgiu. Sa va zic sincer, trabant incheiat cum era ala nu am mai vazut. Pur si simplu nu se simtea cand mergea. E prima intalnire a trabantistilor la care am avut ocazia de a fi prezent. A fost extraordinara si sper sa ne intalnim la fel si data viitoare.
Iar cand ma gandesc ca a fost organizat de dna Cornelia, pentru 70 de ani ai dansei...jos palaria iar cum am mai zis organizarea a fost perfecta nu s-a dus lipsa de nimic.
Pai ori suntem trabantisti, ori numai suntem

Offline VLADB15ZPR

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • TRABANT RARA AVIS
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #31 : Martie 22, 2010, 03:50:49 pm »
da si io tot cu dl Ionel din giurgiu am mers pe parcursul paradei, cum a zis si tudor trabantul merge foarte bine!
B-15-ZPR

Offline mariogalati

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 38
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #32 : Martie 22, 2010, 05:42:01 pm »
alex giani , imi pare f rau ca nu am sesizat semnalul tau , cu mare placere ma opream,si vb
felicitari si pt     victor  balmez

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #33 : Martie 22, 2010, 05:48:33 pm »
Un rol important l-a avut si forumul.Majoritatea celor noi au aflat de aici ;)
De la anul o sa incerc sa ma implic si eu mai mult in organizare. Intradevar Doamna Irina la 80 de ani a facut poligonul intr-un timp foarte bun. Sa fi vazut ce demaraj avea =)) De asemenea merita toata stima Giurgiu, Pitesti, Brasov si Galati. Sa vii tocmai de la Galati in nebunia asta din Bucuresti pentru cateva ore, este ceva. Nu mai vorbesc de Brasoveni care nu rateaza nici o intalnire din tara (plus intalnirile din Europa). Au venit si cu copii foarte mici. Tot respectul ;) (aici ma includ si pe mine =)) la intalnirea de la Covasna am fost cu Alex cand avea 1 an). Concluzia este ca a fost o intalnire reusita si ma bucur ca am cunoscut mai bine forumisti de-ai nostrii ;) Am mai stat si noi la taclale ;D

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #34 : Martie 22, 2010, 05:55:17 pm »
Stati linistit data viitoare voi veni si eu la intrunire, imi pare rau ca nu am putut acum si am fost de servici parca mi-au facut in ampitie pentru ca mirosisera ei ceva ceva cu putin timp in urma cand am spus ca duminica ma duc parcul carol si imi pregatesc masina .Asa au invatat unii sa faca cand ajung sefi calca totul in picioare si se c..a in pasiunile celor din jur  numai pentru a demonstra comandantilor cat de bine stiu ei sa conduca subalternii :( in acelasi timp in care te mai si ironizeaza cu chestii de genul, poti ma sa vii mai devreme reuseste jaful tau sa se tarasca pana aici.Cert e ca am ramas pret se 2 sec cu privirea lunga in oglinda retrovizoare s-a vazut foarte frumos, este deosebita .
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #35 : Martie 22, 2010, 05:58:56 pm »
alex giani , imi pare f rau ca nu am sesizat semnalul tau , cu mare placere ma opream,si vb
felicitari si pt     victor  balmez

Mario ;))) sunt sigur Viorel si-ar dori un frate...
deci e Viorel, nu Victor =)) =)))
deocamdata eu is singurul Victor de pe forum :P

Pana una alta cred ca trebuie sa pregatesti un mielut (ca tot se apropie pastele) si sa il dai lui Viorel pentru ca l-ai Rebotezat ;))

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #36 : Martie 22, 2010, 05:59:52 pm »
Lasa asa ca de mic am vrut un frate si nu vreau sa il pierd acum cand am dat de el =)) Au fost de la doua televiziuni. Realitatea chiar a si transmis in direct. Nu gasesc nici un link la realitatea tv. Oare nu au stiri inregistrate?
« Ultima Modificare: Martie 22, 2010, 06:03:37 pm de Viorel Balmez »

Offline PafPaf

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 62
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #37 : Martie 22, 2010, 06:27:43 pm »
Fratele tau ne-descoperit
Ma oftic ca nu am reusit sa ajung  :(, dar din cate vad din poze si in video a fost ceva atmosfera !
La cat mai multe si felicitari doamnei Cornelia pentru organizare si toate cele !
« Ultima Modificare: Martie 22, 2010, 06:39:05 pm de PafPaf »

0732738171 - Vlad/Bobo
vla

Offline VLADB15ZPR

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • TRABANT RARA AVIS
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #38 : Martie 22, 2010, 06:32:56 pm »
Pe mine m-a distrat foarte mult domnul de la galati cu GL 106 probe (avea casca de aviator in cap, si scotea niste poante de lesini!
B-15-ZPR

Offline Ionel GR 02 XPN

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 144
  • Trabantul este viata mea
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #39 : Martie 22, 2010, 10:56:59 pm »
 ;) Baieti ce sa zic a fost frumos am cunoscut oameni minunati,toata stima doamnei Cornelia pentru organizare,frumoase pozele cu trabi si asa sa ne tina dumnezeu multi ani  :D

Offline VLADB15ZPR

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • TRABANT RARA AVIS
« Ultima Modificare: Martie 23, 2010, 11:13:49 pm de victor »
B-15-ZPR


Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #42 : Martie 23, 2010, 08:44:01 pm »
Mersi pentru poza din cursa in poligon. Nu aveam nici una ;)

Offline Andrei.B

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 108
Răspuns: Intalnirea Trabantistelor & Trabantistilor Bucuresti 21 MARTIE 2010
« Răspuns #43 : Martie 24, 2010, 06:28:37 pm »
Np  ;)

Offline Andrei.B

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 108
« Ultima Modificare: Martie 25, 2010, 08:45:02 am de Andrei.B »